The global micro-perforated food packaging market size is expected to expand at a substantial pace owing to speedy growth in urban areas in developing nations, states Fortune Business Insights™ in its report, Projections of the UN Department of Economic and Social Affairs (DESA) estimate that by 2050, approximately 68% of the global population will be residing in urban areas. Moreover, 90% of this shift will be seen in Asia and Africa, with India, China, and Nigeria alone accounting 35% of this growth till 2050. Urban areas are characterized by hectic lifestyles, sedentary habits, and unhealthy diet regimes followed by the inhabitants, heightening concerns surrounding physical and mental health in these spaces. As a result, the demand for well-packaged healthy foodstuffs is rising in urban agglomerations. Micro-perforated food packaging solutions allow ventilation into the packaged food item, essentially enabling the food to “breathe”, thus keeping the food fresh for long periods of time. Thus, as urbanization speeds up worldwide, the demand for such packaging solutions is likely to skyrocket.

Get a Sample PDF Brochure:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/micro-perforated-food-packaging-market-102357

Highlights of the Report:

 • Comprehensive assessment of all market drivers, trends, and challenges;
 • In-depth analysis of the each and every market segment;
 • Exhaustive research into the regional prospects and opportunities; and
 • Detailed profiling and study of key market players and their strategies.

Market Restraint

Staggering Level of Plastic Pollution to Impede Market Growth

Gıda ambalajlama çözümlerinin çoğu farklı plastik türlerinden yapıldığından, plastik kirliliği dünya çapında şok edici seviyelere ulaştığı için mikro delikli gıda ambalajı pazarının büyümesi muhtemelen sınırlandırılacaktır. Avustralyalı hayır kurumu Ocean Crusaders’a göre, okyanuslarda yaklaşık 5,25 trilyon parça plastik atık birikirken, derin denizlerde kilometrekare başına kabaca dört milyar plastik elyaf yer kaplıyor. İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu olan Surfers Against Sewage, şu anda 320 milyon ton civarında olan plastik atık miktarının 2034 yılına kadar iki katına çıkacağını tahmin ediyor. Bu büyüyen tehdide karşı koymak için, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, operasyonları için büyük ölçüde plastiğe bel bağladıkları için gıda paketleme endüstrisini etkilemesi beklenen plastik üretimi ve imhasını düzenlemek için katı politikalar uyguluyor.

Bölgesel Görüşler

Artan Harcanabilir Gelirler Asya Pasifik’teki Pazarı Destekliyor

Bölgeler arasında, Asya Pasifik’in, bölgedeki gelişmekte olan ülkelerdeki nüfuslar arasında istikrarlı bir şekilde artan harcanabilir gelirler nedeniyle, tahmin süresi boyunca mikro delikli gıda ambalajı pazar payına liderlik etmesi bekleniyor. Ayrıca, Çin ve Hindistan’daki hızlı kentleşme ve Japonya ve Güney Kore’deki ambalaj çözümlerindeki teknolojik gelişmeler de yakın gelecekte pazara yardımcı olacaktır.

Kuzey Amerika ve Avrupa’nın, bu bölgelerde paketlenmiş gıda maddelerine olan yüksek bağımlılık nedeniyle Asya Pasifik’i yakından takip etmesi bekleniyor. Latin Amerika’da, Brezilya ve Meksika’daki ekonomik koşulların iyileştirilmesi, esas olarak büyümeyi yönlendirecektir. Bununla birlikte, tüm bu bölgelerde, plastik kirliliğini azaltmak için katı politikaların çerçevelenmesi, çevre için artan endişelerin bir sonucu olarak mikro delikli gıda ambalajı pazarını olumsuz yönde etkileyecektir.

Rekabetçi Peyzaj

Öne Çıkan Bir Rekabet Trendi Olarak Ortaya Çıkacak Sürdürülebilir Ambalajın Geliştirilmesi

Dünya çapında artan plastik atık hacmini ele almak için bu pazardaki kilit oyuncular, sürdürülebilir ambalaj çözümleri tasarlamak ve geliştirmek için Ar-Ge kapasitelerinden yararlanıyor. Bu strateji, şirketlerin ürün tekliflerini genişletmelerini ve geleceğe yönelik olmalarını sağlıyor ve ayrıca pazardaki konumlarını güçlendiriyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/micro-perforated-food-packaging-market-102357

Sektördeki Gelişmeler:

 • Haziran 2020: Avusturya merkezli Mondi Group, Almanya merkezli evcil hayvan maması üreticisi MeraTiernahrung ile şirketin yarı nemli köpek maması için geri dönüştürülebilir, tek malzemeli plastik torbalar geliştirmek ve teslim etmek üzere ortaklık kurdu. FlexiBag Geri Dönüştürülebilir olarak adlandırılan yeni paketleme çözümü, sürdürülebilir bir tasarıma sahipken, ürünün tüm ömrü boyunca içindeki gıdanın tazeliğini sağlar.
 • Kasım 2019: ABD merkezli Coveris, çeşitli yiyecek ve içecek ürünleri için Duralite™ R adlı yenilikçi esnek ve geri dönüştürülebilir ambalaj çözümünü tanıttı. Ürün, yeni nesil shrink film çözümü kullanır, tamamen geri dönüştürülebilir ve %50 tüketici sonrası geri dönüşüme (PCR) sahiptir.

Mikro Delikli Gıda Ambalajları Pazar Raporunda Profili Bulunan Şirketlerin Listesi:

 • MULTIVAC
 • Uflex Sınırlı
 • TCL Ambalaj
 • KM Ambalaj Hizmetleri Ltd.
 • dünyalar
 • kapaklar
 • PLASTİK LTD.
 • Amerplast Ltd.
 • Bollore Filmleri
 • Amcor plc
 • Kapalı hava

İlgili Mesajlar:

Briket Pazar Fırsatları

Heksanoik Asit Piyasa Geliri

PVC Esaslı Yapıştırıcı Pazar Talebi

Soya Kimyasalları Pazar Fırsatları

Mikro Delikli Gıda Ambalaj Pazarı Gelecek Trendleri

Kauçuk Bileşik Pazar Büyümesi

Kargo Ambar Kaplamaları Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları