Fortune Business Insights tarafından yayınlanan “ Omega-3 Yağ Asitleri Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Kaynağa Göre (Konsantreler, Balık Yağı, Yosun Yağı, Krill Yağı ve Diğer Bitkisel Kaynaklar), Uygulama (Diyet Takviyeleri, Fonksiyonel/Güçlendirilmiş Gıdalar, Bebek Formülleri, İlaçlar ve Hayvan Yemi ve Evcil Hayvan Maması) ve Bölgesel Tahmin, 2020 – 2027” Küresel Omega-3 yağ asitleri pazar büyüklüğünün 2027 yılı sonunda 1,92 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Bu ürünlerin faydalarına ilişkin artan farkındalık, pazar büyümesi lehine ortaya çıkacaktır. Omega-3 yağ asitlerinin diyet takviyelerine artan entegrasyonu, önümüzdeki yıllarda pazar için iyiye işaret edecek. Pazar 2019’da 1,45 milyar ABD doları değerindeydi ve 2020-2027 tahmin döneminde %3,89’luk bir CAGR sergileyecek.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/omega-3-fatty-acids-market-100248

Omega-3 yağ asitleri maddeleri balık ve keten tohumu gibi besin kaynaklarında bulunur. İnsan vücudu için hayati bir kaynak olarak kabul edilen bu ürünler, son yıllarda büyük bir talep görmektedir. Ürüne yönelik artan talep, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Omega-3 yağ asitlerinin ekstraksiyonuna yapılan yüksek yatırım, pazar için çeşitli büyüme fırsatları yaratacaktır.

Koronavirüs salgını, dünya genelindeki işletmelerdeki kapanmalar göz önüne alındığında büyük bir arz-talep açığı yarattı. Ayrıca, hastalığın yayılmasını en aza indirmek için alınan katı önlemler, 2020’de genel pazarın büyümesi üzerinde olumsuz bir etki yarattı. Ciddi kayıplar nedeniyle şirketler, ekonomik kayıpları telafi etmelerine yardımcı olacak çarpıcı stratejiler benimsemeye çalışacak.

Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Lider Şirketlerin Listesi:

  • Royal DSM NV (Hollanda)
  • Evonik (Almanya)
  • BASF SE (Almanya)
  • Lonza (İsviçre)
  • Epax (Norveç)
  • Croda International, Plc (Birleşik Krallık)
  • Cargill, Inc. (Amerika Birleşik Devletleri)
  • Altın Omega (Şili)
  • Corbion (Hollanda)
  • Polaris (Amerika Birleşik Devletleri)

 

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın-   www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/omega-3-fatty-acids-market-100248

Artan FDA Onayları Pazar İçin İyiye Alamet Olacak

Rapor, son yıllarda genel pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsamaktadır. Büyük şirketlerin önemli gelirler elde etmek için benimsediği yeni stratejilerin etkisini vurgular. Tüm faktörler arasında, artan düzenleyici onay sayısı, son yıllarda genel pazarın büyümesi üzerinde en yüksek etkiye sahip olmuştur.

Haziran 2019’da ABD Gıda ve İlaç İdaresi, birkaç nitelikli sağlık beyanının (QHC) kullanımını onayladığını duyurdu. FDA, QHC’lerin EPA ve DHA tüketiminin insan sağlığı üzerindeki etkisini belirttiğini duyurdu. Omega-3 yağ asitleri bu maddeleri içerir ve düzenli kullanımları kalp hastalıkları olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir. Bu ürün aynı zamanda hipertansiyon ve koroner hastalık risklerini de azaltabilir ve bunların kontrollü miktarlarda tüketilmesi insan sağlığına ve esenliğine son derece yardımcı olabilir. Rapor, FDA onaylarının önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesi üzerindeki önemini vurgulamaktadır.

Kuzey Amerika Dominant Ortaya Çıkacak; Ürünün Faydaları Konusunda Artan Farkındalık Pazar Büyümesine İvme Sağlayacak

Rapor, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Bu bölgeler arasında Kuzey Amerika pazarı şu anda pazara hakim durumda. Ürünün tüketimine ve sağlığa faydalarına ilişkin artan farkındalık, ürünün daha geniş çapta benimsenmesine yol açacaktır. 2019 yılı itibarıyla Kuzey Amerika pazarı 587,12 milyon ABD doları değerindeydi ve bu değerin önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor. Asya Pasifik’teki pazar, bu bölgedeki birkaç büyük ölçekli şirketin varlığı nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olacaktır.

 

İlgili Sektör Haberleri – 

network-3352.mn.co/posts/24567498

gse570w19.mn.co/posts/24567504

mccoterie.mn.co/posts/24567516

pig-landtin.mn.co/posts/24567524

instakos.mn.co/posts/24567529

globuzzer.mn.co/posts/24567537

pepins.mn.co/posts/24567595

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar