Gıda ürünleri için güvenli ambalaj malzemelerinin kullanımını teşvik etmek için hükümetler tarafından çeşitli düzenleyici önlemler yapılmaktadır. Paketlenmiş gıda ürünlerini korumak için artan talep, polietilen tereftalat (PET) pazarını teşvik etmek, bir fortune iş görüşleri ve ticaretini tahmin ediyor; Rapor ve ldquo; Polietilen Tereftalat (PET) Piyasa Boyutu, Share Endüstri analizi, not (tekstil, şişe, film), son kullanım endüstrisi (paketleme, tekstil, otomotiv, elektrik ve elektronik) ve bölgesel tahmin, 2022-2029. & Rdquo; Rapor, genel pazara nitel ve nicel bir yaklaşım sunar ve ana büyüme yörüngeleri .

Raporun Amaçları

Polietilen Tereftalate (PET) piyasası raporu, pazara kapsamlı bir genel bakış sunar. Piyasa için fırsatlar artırmak, itmek, zorlamak ve yaratmak faktörlerin listesi. Raporda ayrıca, piyasanın farklı kesimlerine ve önde gelen bölümlerin isimlerini destekleyen kanıtlarla atar. Bunun yanı sıra, rapor, gelecekte pazarda rekabetçi bir avantaj elde etmek için önemli pazar satıcılarının ve onlar tarafından benimsenen kilit stratejilerin adlarını listeler. Sonuç olarak, rapor, kilit endüstri gelişmelerini ve diğer polietilen tereftalat (PET) pazar eğilimlerini sunar. Rapor hakkında daha fazla bilgi için veya raporu satın almak için, şirket web sitesine başvurabilir.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/polyethylene-terephthalate-pet-market-101743

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi
Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Polietilen Tereftalat Pazarı dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel Polietilen Tereftalat Pazarı, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan kurtulurken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok sektör paydaşını şüpheci hale getirdi.

Avrupa Birliği, Rusya’dan nükleer yakıt ithalatını durdurmak ve Rusya’nın en büyük borç verenlerini SWIFT bankacılık sisteminden hariç tutmak da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım için bastırıyor. Ayrıca, Rusya da çoğu AB ülkesine benzer yaptırımlar uyguladı. Savaş krizi ve yaptırımlar küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı yarattı.

Dondurulmuş gıda için artan talep, büyümeyi teşvik ediyor

Polietilen tereftalat (PET) piyasasını süren önemli bir faktör, biyo bazlı plastik malzemeler için artan taleptir. Bunun dışında, karbonatlı içecekler ambalajı, dondurulmuş gıda ambalajları ve yiyecek ve içecek sektöründen diğer ürünler için yiyecek ve içecek sektöründen talepte bir artış var. Yukarıda belirtilen faktör ayrıca, tahmin süresindeki genel polietilen tereftalat (PET) pazar büyüklüğünün artmasına yardımcı olması bekleniyor.

Aksine, katı çevre politikaları ve çevresel bozunma yönetmelikleri gibi faktörler, genel polietilen tereftalat (PET) pazar büyümesi için ciddi bir tehdit oluşturabilir. Ayrıca, ham petrol fiyatlarındaki artış, hammaddelerin dalgalanan fiyatlarıyla birleştiğinde, önümüzdeki yıllarda genel polietilen tereftalat (PET) pazar büyüklüğüne de engel teşkil edebilir.

Yine de, elektronik ve elektrik sektörlerinden artan talep, uzun vadede kazançlı polietilen tereftalat (PET) pazar büyüme fırsatları yaratması muhtemeldir.

Kuzey Amerika’nın önemli geliri kazanmasına yardımcı olmak için iyi kurulmuş elektronik ve otomotiv endüstrilerinin varlığı

Coğrafi olarak, Global Polietilen Tereftalat (PET) pazarı, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Kuzey Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya yaygındır. Bu bölgeler daha da milletlere ayrılmıştır. Fortune Business Insights & Ticaret’teki bir kurşun analistine göre, Asya Pasifik piyasaya hakimdir. Çin, en büyük polietilen tereftalat tüketicisi olarak ortaya çıkıyor ve bu, gıda ve içecek endüstrilerinden yüksek polietilen tereftalat piyasası talebine atfedilebilir. Çin’deki insanlar, paketlenmiş ve yemeye hazır gıda ürünleri için yüksek bir tercihi vardır. Bu nedenle, Çin’den evcil hayvan ürünleri için yüksek bir talep var. Diğer tarafta, Kuzey Amerika ayrıca bölgedeki elektronik ve otomobil endüstrilerinin köklü varlığı nedeniyle önemli bir büyümeye tanıklık etmeyi de bekliyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/polyethylene-terephthalate-pet-market-101743

Büyük oyuncular tarafından daha iyi gelir üretimi için ana oyuncular tarafından kabul edilen birleşme ve satın alma stratejileri

Çeşitli polietilen tereftalat (PET) piyasa üreticileri, birleşme ve devralmalara, işbirlikçi anlaşmalara ve rekabette izlerini yapmak için diğer ilgili stratejilere odaklanmaktadır. Ayrıca, evcil hayvan geri dönüşümü operasyonları için yeni projeler açmak veya petrokimya projelerinin kurulması için büyük miktarlara yatırım yapıyorlar.

Anahtarın bazıları polietilen tereftalat (PET) pazarı üreticileri şunlardır:

 • Lotte Chemcals
 • İmparatorluk Kimya Endüstrisi PLC
 • oktal petrokimyasallar
 • rangsheng petrokimyaları
 • Indorama Ventures
 • nan ya plastikleri
 • dupont
 • zhengbang fiber
 • m g kimyasalları
 • SABIC
 • dak americas

İlgili Haberleri Okuyun:

Solunum Koruyucu Ekipman Pazarı

Solunum Koruyucu Ekipman Pazarı

Solunum Koruyucu Ekipman Pazarı

Solunum Koruyucu Ekipman Pazarı

Solunum Koruyucu Ekipman Pazarı

Solunum Koruyucu Ekipman Pazarı

Solunum Koruyucu Ekipman Pazarı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn Facebook Twitter