2020-2027 yılları arasında %7,9’luk bir CAGR sergilerken, küresel probiyotik pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 94,48 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından ” Probiyotik Pazarı, 2020-2027 ” başlıklı raporunda yayınlanıyor. Raporda ayrıca, pazarın 2019’da 48,88 milyar ABD doları seviyesinde olduğu belirtiliyor. Pazarın sağlık bilincine sahip kesimleri arasında artan besleyici gıda tüketimi, son yıllarda popülerlik kazanıyor. Örneğin, Malezya Beslenme Derneği, tüketicileri bu ürünlerin sağlık yararları konusunda eğitmek için Probiyotik Eğitim Programını da başlatmıştır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/probiyotikler-market-100083

Probiyotik Pazarında Profili Bulunan En İyi 10 Önemli Oyuncunun Listesi:

  • Danone SA (Paris, Fransa)
  • Lallemand Inc. (Kanada)
  • Yakult Honsha (Japonya)
  • Nestle SA (Vevey, İsviçre)
  • DuPont (Danisco A’S) (Delaware, Amerika Birleşik Devletleri)
  • Chr. Hansen (Horsholm, Danimarka)
  • Kerry Inc. (Tralee, İrlanda)
  • Post Holdings, Inc. (Missouri)
  • PepsiCo, Inc. (New York, Amerika Birleşik Devletleri)
  • Evolve Biosystems, Inc. (Davis, California)

COVID-19 Etkisi

Pazar Deneyimleri Artan Ürün Tüketimiyle Desteklenen Yüksek Talep

Koronavirüsün patlak vermesi, tüketicilerin enfeksiyonun etkisini en aza indirgemek için bağışıklığı güçlendiren takviyeleri satın almasına neden oldu. Ürünlere olan talebin artması, dağıtım kanalı ağlarının genişlemesine neden oldu. Birçok önde gelen şirket, yüksek gelir elde etmek için ürünlerini çevrimiçi satmaya yöneldi. Pandemi sırasında insan vücudunda bağışıklığı artırabilecek bir ürün araştırmak için artan miktarda yatırım yapıldı. Pandemi sırasında dijital platformlardaki stratejik reklam ve tanıtım faaliyetleri de nutrasötikler için gelir sağladı.

Pazar Segmentasyonu

Mikrobiyal cins temelinde pazar, laktobasil, bifidobakteri ve maya olarak bölümlere ayrılmıştır. İlaç sınıfı bazında, insülin segmenti 2018’de yaklaşık %43.7’lik bir pazar payına sahipti.

Uygulamaya dayalı olarak pazar, fonksiyonel yiyecek ve içecek, diyet takviyesi ve hayvan yemi olarak üçe ayrılır. Dağıtım kanalı bazında pazar, süpermarketler/hipermarketler, eczaneler/sağlık mağazaları, marketler, çevrimiçi perakende ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, karlılık, tüm yapı ve ölçek hakkında bir fikir sunar. Ayrıca sürücüleri ve kısıtlamaları inceler ve pazara yönelik tüm potansiyel tehditleri dikkate alır. Pazar bölümlerinin kritik analizi, tahmin analizi ve uzman görüşleri rapora stratejik olarak dahil edilir. Pazar uzmanları tarafından yürütülen araştırmaya bölgesel analiz, pazar bölümlendirme, sektör gelişmeleri ve kilit oyuncular dahil olmak üzere geniş bir veri yelpazesi dahildir.

Sürüş faktörü

Talebi Arttırmak için Sosyal Ortamlar Aracılığıyla Artan Ürün Bilinci

Ürünün sayısız sağlık yararı, probiyotik pazarının büyümesini artırıyor. Önde gelen şahsiyetlerin artan bilinirliği ve reklamları piyasada talep yaratıyor. Çeşitli sporcular ve yoga eğitmenleri, sosyal medya aracılığıyla nutrasötiklerin sağlık yararlarını ücretli ortaklıklar olarak vurguluyor. Ayrıca, sağlık konusunda bilinçli vegan tüketicilerin önemli bir kısmı, besinlerini nutrasötik kaynaklardan almayı tercih ediyor. Sektör aynı zamanda inovasyon için araştırma ve geliştirmeye yoğun yatırımlar yaşıyor. Örneğin, Şubat 2020’de Amorepacific Group, Jeju organik yeşil çayında bulunan laktobasilleri incelemek için yeni yeşil çay probiyotikleri Araştırma Merkezini açtı.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/probiyotikler-market-100083

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Büyümeye Yardımcı Olan Sağlık Faydaları Konusunda Artan Farkındalık

Asya-Pasifik’in Çin ve Japonya’daki yüksek tüketim nedeniyle en büyük probiyotik pazar payına sahip olması bekleniyor. Ürünün sağlığa faydaları konusunda artan farkındalık, bölgeden önemli talepler alıyor. Örneğin Yakult Honsha, şirketin Japonya’da her gün 9,540 şişe Yakult satışını açıkladı.

Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu, bölgedeki köklü gıda endüstrisinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, bölgede yaşam tarzı hastalıklarının yaygınlığı nedeniyle sağlıklı beslenmeye yönelik artan tercihin ürün talebini artırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Şirketlerin Pazar Beklentilerini Aydınlatmak İçin İşbirliği

Probiyotik pazarının rekabetçi ortamı, bu endüstrinin önde gelen oyuncularıyla ilgili ayrıntılarla bizi aydınlatıyor. Pazarda çekiş kazanmak için kilit oyuncular tarafından teknolojik ilerleme araştırılıyor. Birkaç pazar devi de iş ufuklarını genişletmek için üretim tesislerinde işbirliği yapıyor. Bazı şirketler, ufuklarını genişletmek için minimum farkındalığı olan bölgelerde ürünlerini stratejik olarak tanıtmak için farkındalık kampanyaları da kullanıyor. Daha birçok stratejik iş birliği, satın alma, ortaklık, ürün lansmanı, teknolojik ilerleme ve diğerleri, bu ürünün pazar ufkuna yayılmıştır.

Anahtar Endüstri Geliştirme:

Nisan 2020:  Chr. Hansen Inc., ABD’de bilime dayalı bir çevrimiçi probiyotik platformu tanıttı. Platform, tüketicileri ve sağlık profesyonellerini probiyotiklerin faydaları konusunda eğitmeyi amaçlıyor.

İlgili Haberleri Okuyun:

wellbeingmatters.mn.co/posts/24567311

transgirlsays.mn.co/posts/24567317

smush-please.mn.co/posts/24567321

together.mn.co/posts/24567323

whatzzupsocial.mn.co/posts/24567329

curlebrity.mn.co/posts/24567337

network-22394.mn.co/posts/24567340

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter