Küresel sebze püresi pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 14,40 milyar ABD dolarına ulaşarak ivme kazanması ve 2021-2028 yılları arasında %5,40’lık bir CAGR sergilemesi bekleniyor. “ Sebze Püresi Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda . Fortune Business Insights, pazarın 2020’de 9,59 milyar ABD doları seviyesinde olduğunu belirtiyor.

Hazır gıdalar, programlarının giderek daha yoğun hale gelmesi ve sağlığın arka planda kalması nedeniyle nüfusları fırtınaya soktu. Sebze püreleri beslenme ihtiyaçlarına anında çözüm sunar ve insanların öğün aralarında sağlıksız beslenmesini engeller. Püre, özellikle, kükreyen bir popülerlik kazandı ve talebi, evlerde, restoranlarda ve otellerde artıyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/vegetable-puree-market-104383

Bu Pazar Raporunda Profili Eklenen Önemli Pazar Oyuncularının Listesi

  • Nikken Foods Co. Ltd. (Tokyo, Japonya)
  • Sun Impex (Dubai, BAE)
  • Conrox Tarım ve Gıda Pvt. (Maharaştra, Hindistan)
  • Dohler GmbH (Darmstadt, Almanya)
  • Del Monte Foods Inc. (Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri)
  • Ingredion Incorporated (Illinois, Amerika Birleşik Devletleri)
  • SVZ Endüstriyel Meyve ve Sebze İçerikleri (Hollanda)
  • Baby Gourmet Foods Inc. (Calgary, Alberta)
  • Encore Fruit Marketing Inc. (San Dimas, California)
  • Kagome Co. Ltd. (Tokyo, Japonya)

COVID-19 Etkisi

COVID-19 pandemisi sırasında market ve süpermarket faaliyetlerinde yaşanan ciddi düşüş nedeniyle pazar büyümesi gerileme yaşadı. Mart 2020’de bulaşma patlak verdiğinde, birkaç ülke koronavirüs yayılımını azaltmak için sıkı karantinalar ilan etti ve sosyal mesafe kuralları uyguladı. Gıda endüstrisindeki işçiler işte olmadığı için üretimini ciddi şekilde etkiledi ve ayrıca gelirlerde keskin bir düşüşe yol açtı. Ancak, sebze püresi ve diğer bitki bazlı gıdaların satışı, çevrimiçi hizmetler aracılığıyla işlevsel kalmaya devam etti. Bu nedenle, piyasanın tahmin döneminde ivme kazanması bekleniyor.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/vegetable-puree-market-104383

 

Pazar Segmentasyonu:

Ürün çeşidine göre pazar havuç, ıspanak, domates ve balkabağı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Ürün tipi bazında, havuç segmenti 2020’de %15,50 pazar payına sahipti. Bu, yüksek sağlık yararları nedeniyle yetişkinlerin yanı sıra bebek maması hazırlığında havuç püresine olan talebin artmasından kaynaklanmaktadır. 

Uygulama bazında pazar, yemeye hazır/pişirilmiş ürünler, bebek beslenmesi ve içecekler olarak bölümlere ayrılmıştır. Doğası gereği, pazar organik ve konvansiyonel olarak ayrılmıştır. Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve Güney Amerika olarak kategorilere ayrılmıştır.

 

Rapor Ne Sağlar?

Sebze püresi pazarı, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı bir analizini sağlar. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları ve işbirliğini duyurmak için önde gelen şirketleri ve onlar tarafından stratejilerin benimsenmesini içeren rekabet ortamını içerir.

Sürüş faktörü 

Pazar Büyümesini Desteklemek için Veganlığa Geçiş

Dünya çapında veganlık hakkında artan farkındalığın, sebze püresi pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor. Forbes’tan gelen raporlar, ABD’de veganlığa yönelik eğilimin arttığını gösteriyor. 2014-2017 yılları arasında %1’den %6’ya yükseldi. Tüketiciler, kolesterollerini kontrol altında tutarken protein alımını sürdürmek için eti bitki bazlı ürünlerle değiştiriyor. Hayvansal proteinlerin yağ oranı yüksek olduğu için bu kalp problemlerine yol açar. Vegan olmasının yanı sıra, bu pandemi zamanlarında büyük önem taşıyan bağırsak sağlığını da destekler ve bağışıklığı güçlendirir. Bu nedenle, bir pandeminin ortasında, bitki bazlı gıda ve her mevsime olan talebin artması bekleniyor.  

 

Bölgesel Görüşler

Sağlıklı Gıdaya Artan Talebin Kuzey Amerika Pazarını Yönlendirmesi Bekleniyor 

Kuzey Amerika’nın tahmin döneminde en yüksek sebze püresi pazar payına sahip olması bekleniyor. 2020’de pazar 3,53 milyar ABD doları seviyesindeydi. Tüketicilerin sağlıklı gıdaya yönelik artan tercihi, çarpıcı bir yükselişe tanık oldu. Örneğin, Şubat 2021’de ABD’deki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin Ulusal Sağlık İstatistikleri Merkezi, araştırma raporunda ABD’deki yetişkinlerin %95,1’inin herhangi bir günde sebze tükettiğini belirtti. Bu nedenle bölgede sebze ürünleri talebinin artması bekleniyor. Kuzey Amerika, 2020’de 3.53 milyar ABD doları seviyesindeydi.

Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir pazar büyümesi sergilemesi bekleniyor. Bu bölgede pazar, temel olarak pişirmeye hazır ürünlerin satışından kaynaklanmaktadır. Örneğin, Dışişleri Bakanlığı’nın raporu, Avrupa 2020’de tüketicilerin yeme alışkanlıklarının geleneksel kahvaltıdan smoothie ve shake gibi uygun yiyeceklere kaydığını belirtti. Böylece bölgede bitki bazlı ürünlere olan talebi desteklemiştir. smoothie ve çorba gibi yeni seçeneklerin tercih edilmesi sebze püresine olan talebi artırmıştır.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/vegetable-puree-market-104383

Rekabetçi Peyzaj

Pozisyonlarını Güçlendirmek İçin Satın Almalara Odaklanacak Kilit Oyuncular

Pazar, tesis genişletmeye ve yeni ürünler piyasaya sürmeye odaklanarak konumlarını korumaya çalışan büyük şirketler tarafından konsolide edilmektedir. Örneğin, SVZ Endüstriyel Meyve ve Sebze Malzemeleri, şirketin Othello’daki (WA) üretim kapasitesini artırdığını açıkladı. Bu, kaliteli meyve ve sebze ürünleri talebini karşılamak için aseptik püre işleme ve paketleme ünitelerinin birleştirilmesiyle yapıldı. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, pazarın önümüzdeki yıllarda büyümesini desteklemek için yeni ortaklıklar, birleşmeler ve işbirlikleri gibi proaktif stratejiler benimsiyor.

Anahtar Endüstri Geliştirme

Şubat 2020: Kagome Foods India Pvt Ltd., Hindistan’da domates bazlı ürün yelpazesini piyasaya sürdü. Bu yeni seri, ezilmiş domates, domates konsantresi ve domates püresi ve diğer ürünleri içermektedir.

 

İlgili Sektör Haberleri – 

crystal.mn.co/posts/24568521

network-1033912.mn.co/posts/24568528

printable-calendar.mn.co/posts/24568661

mycaipi.mn.co/posts/24568672

paetra-tauchert-astrology.mn.co/posts/24568673

forward-thinking-workplaces-2-0.mn.co/posts/24568677

network-352881.mn.co/posts/24568681

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]