Küresel  tarımsal mikro besin pazar büyüklüğünün, 2021 ile 2028 arasında %7,51’lik bir CAGR sergileyerek 2028 yılına kadar 6,65 milyar ABD dolarına ulaşarak önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından “Tarımsal Mikro Besinler Pazarı, 2021”  başlıklı raporunda yayınlanmaktadır.  -2028.” Raporda ayrıca, pazarın 2020’de 3,86 milyar ABD doları olduğu belirtiliyor. Ekilebilir alanların azalması ve bahçecilik faaliyetlerine artan talep, pazarda olumlu bir büyüme faktörü olarak algılanıyor. Our World in Data Organisation’a göre, küresel yaşanabilir arazilerin yarısı tarım amaçlı olarak kabul edilmektedir. Öte yandan Avrupa Komisyonu ve Ortak Araştırma Merkezi’ne göre Avrupa Birliği’nde her yıl erozyon nedeniyle yaklaşık 970 milyon ton toprak kaybediliyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/agriculture-micronutrients-market-101607

COVID-19 etkisi:

Besleyici Tarım Verimine Artan Talep Nedeniyle Yüksek Satışlar

2020 CropLife 100 anketine göre, katılımcıların %69’u mikro besin satışlarının 2020’de %1 ila %5 arasında arttığı görüşündeydi. Satışlardaki artış, destekleyici hükümet girişimleri ve dünya çapında besleyici tarım ürünlerine yönelik yüksek talepten kaynaklanıyor. . Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dengeli bir diyet olarak tahıl, bakliyat ve sebze tüketmenin gerekliliğini vurgulamıştır. Bu faktörlerin önümüzdeki yıllarda ürüne olan talebi desteklemesi bekleniyor.

Küresel Tarımsal Mikro Besinler Pazarında Profili Bulunan En İyi Şirketlerin Listesi:

 • Hayfa Grubu (Hayfa, İsrail)
 • AkzoNobel (Amsterdam, Hollanda)
 • Nutrien Ltd. (Saskatoon Kanada)
 • Yara International ASA (Oslo, Norveç)
 • Helena Agri-Enterprises, LLC (Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Coromandel International Limited (Secunderabad, Hindistan)
 • Mozaik Şirketi (Florida, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Hintli Çiftçiler Gübre Kooperatifi Limited Şirketi (Yeni Delhi, Hindistan)
 • Compass Minerals Inc. (Kansas, Amerika Birleşik Devletleri)
 • SAPEC SA (Brüksel, Belçika)

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre, pazar çinko, bor, demir, molibden, manganez ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Forma göre, pazar şelatlı ve şelatsız olarak ikiye ayrılır. Ayrıca, uygulama bazında pazar, toprak, yaprak ve gübreleme olarak üçe ayrılır. Mahsul türüne göre pazar, tahıllar, yağlı tohumlar ve bakliyatlar, meyveler ve sebzeler ve diğerleri olarak ayrılmaktadır.

Mahsul türüne göre, tahıllar segmenti, önümüzdeki yıllarda gelir açısından yaklaşık %48,09’luk bir küresel tarımsal mikro besin pazar payına sahipti. Bunun nedeni, dünya çapında tarım sektöründe gelişmiş mikro besin maddelerine olan talebi artıran buğday, pirinç ve diğerleri gibi tahıl ürünleri arasında artan besin değeri kaybı vakasıdır.

Son olarak, bölge bazında pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Asya-Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmaktadır.

Rapor Neleri İçeriyor?

Küresel piyasa raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niteliksel ve niceliksel analizini içerir. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketleri ve ortaklıkları duyurmak, yeni ürünleri tanıtmak ve 2021 ile 2028 yılları arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunmak için işbirliği yapmak için stratejilerin benimsenmesini içeren rekabet ortamını içerir. Ayrıca, araştırma analisti, çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir. Tahmin süresi boyunca pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi edinin.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/agriculture-micronutrients-market-101607

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Artırmak için Bahçecilik Faaliyetlerine Artan Talep

Heart, Lung, and Blood Institute’un verilerine göre bahçıvanlığın insanlarda stresi azalttığına ve yüksek tansiyonu düşürdüğüne inanılıyor. Ayrıca, sağlıklı gıda ürünlerinin tüketimine yönelik artan farkındalık, dünya çapında bahçecilik faaliyetlerine yönelik eğilimin artmasına neden olmuştur. COVID-19 pandemisinin başlaması, insanların evlerine hapsolmasına ve bu da evde bahçecilik faaliyetlerinin benimsenmesine neden oldu. Bahçe bitkilerinin yetiştirilmesi, besleyici faydaları nedeniyle hız kazanmıştır. Bu nedenle, bu faktörlerin tahmin süresi boyunca küresel tarımsal mikro besin pazarı büyümesi için iyiye işaret etmesi muhtemeldir.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya-Pasifik –  Bölge 2020’de 1,76 milyar ABD doları seviyesindeydi ve tahmin döneminde piyasaya hakim olması bekleniyor. Bunun nedeni, Hindistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerde besleyici tarım verimi talebini artıran hızla artan nüfustur. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, dünya nüfusunun %60’ı Asya bölgesinde yaşıyor.

Kuzey Amerika –  Bölgenin önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bunun nedeni, 2021 ve 2028 yılları arasında gelişmiş tarımsal mikro besinlerin benimsenmesini artırması muhtemel olan ABD ve Meksika gibi ülkelerdeki ekilebilir arazilerdeki istikrarlı düşüş. 

REKABETÇİ PEYZAJ

Pazar Beklentilerini Aydınlatmak için Kilit Oyuncular Arasında İşbirliği

Piyasa, içinde konumlanmış kilit oyuncular arasında sağlıklı bir rekabet yaşıyor. Bu şirketler, tüketicilerden gelen artan talebi karşılamak için yenilikçi tarımsal mikro besinleri geliştirmek ve ticarileştirmek için diğer şirketlerle işbirliği yapmaya odaklanıyor. Ayrıca, büyük şirketlerin organik ve inorganik büyüme stratejilerinin benimsenmesi, tahmin döneminde pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır.

Sanayi Geliştirme:

 • Mart 2021  – ICL, Compass Minerals Inc’in Güney Amerika bitki besleme işini satın almaya hazırlanıyor. Satın almanın, tarımda gerekli olan mikro besin portföyünü genişletmesi ve küresel pazardaki konumunu daha da güçlendirmesi bekleniyor.

İlgili Haberleri Okuyun:

printable-calendar.mn.co/posts/24567447

mycaipi.mn.co/posts/24567452

paetra-tauchert-astrology.mn.co/posts/24567456

forward-thinking-workplaces-2-0.mn.co/posts/24567459

network-352881.mn.co/posts/24567464

tc-2345.mn.co/posts/24567477

clicksharedone.mn.co/posts/24567483

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter