Küresel toz yapıştırıcılar piyasa büyüklüğünün, dünya çapındaki otomotiv endüstrisindeki yapıştırıcılar için artan talebin artmasıyla desteklenen önemli bir büyüme göstermesi beklenmektedir.

Global Pandemic, Covid-19’un sert etkisi, benzeri görülmemiş bir kayıpla karşı karşıya kalan çeşitli ekonomilerde hissedilir. Hükümet ajansları tarafından uygulanan kilitleme, birkaç endüstriye durmuş endüstriyel operasyonlara karşı çıkmıştır. Bununla birlikte, Hükümet ve endüstrilerin kolektif bir çabası, ekonomiyi, endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlatılmasında pist ve yardıma geri getirmesi muhtemeldir.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/powder-adhesives-market-103453

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi
Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Toz Yapıştırıcı Pazarı dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel Toz Yapıştırıcı Pazarı, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan kurtulurken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok sektör paydaşını şüpheci hale getirdi.

Avrupa Birliği, Rusya’dan nükleer yakıt ithalatını durdurmak ve Rusya’nın en büyük borç verenlerini SWIFT bankacılık sisteminden hariç tutmak da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım için bastırıyor. Ayrıca, Rusya da çoğu AB ülkesine benzer yaptırımlar uyguladı. Savaş krizi ve yaptırımlar küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı yarattı.

Market segmentasyonu

Tür, başvuru ve bölgeye göre piyasayı ayırdık.

Tip bazında, toz yapıştırıcıları için küresel pazarda çözünür toz yapıştırıcısına, sıcak eriyik toz yapıştırıcısı ve diğerleri bölümüne bölünmüştür. Uygulamaya dayanarak, pazar taşlar, duvar karoları, seramik, zemine ve diğerlerine kategorize edilir. Son olarak, bölgeye dayanarak, pazar Asya-Pasifik, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

Rapor ne içerir?

Toz yapıştırıcılar için global pazarı raporu, büyümeyi etkileyecek kilit sürücüler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin nitel ve kantitatif analizini içerir. Ek olarak, rapor, farklı bölgeleri kapsayan, pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlerle ilgili görüşler sunar. Önde gelen şirketleri ve ortaklıkları duyurma, yeni ürünler tanıtmak, yeni ürünler tanıtmak ve 2021 ve 2028 yılları arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunmak için işbirliği yapmak için stratejilerin kabul edilmesini içeren rekabetçi manzarayı içerir. Ayrıca, araştırma analisti, birkaç araştırma metodunu benimsemiştir. Tahmin süresi boyunca piyasa büyümesini sürecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi verin.

sürüş faktörleri

Otomotiv sektöründen artan yapıştırıcılar için artan talebin büyümesini arttırma

Otomotiv sektöründe birkaç yapıştırıcı uygulaması vardır. Bunlar montaj cam, metaller, kauçuk, plastikler ve diğer malzemelerden oluşur. Buna ek olarak, genel araç ağırlığının düşürülmesinde, bu nedenle yakıt verimliliğini arttırmaya yardımcı olurlar. Ek olarak, artan kentleşme, önümüzdeki yıllarda küresel toz yapıştırıcıların pazar büyümesini desteklemesi muhtemel olan inşaat faaliyetlerine olan talebi teşvik etmektir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/powder-adhesives-market-103453

bölgesel görüşler

Asya-Pasifik Forefront’ta kalacak; Boyalardan ve amp gelen artan talep; Kaplamalar endüstrisi büyümeye yardımcı olmak için

Bölgeler arasında, Asya Pasifik’in baskın kalması bekleniyor ve tahmin süresi boyunca gelir açısından en büyük küresel toz yapıştırıcıları pazar payını tutması bekleniyor. Bu, bölgedeki boya ve kaplama endüstrisinden yapıştırıcılar için artan talebe atfedilebilir.

Kuzey Amerika’daki pazar, tahmin süresi boyunca önemli bir büyüme göstermek için bekleniyor. Bu, 2021 ve 2028 yılları arasında bölgedeki gelişmiş toz yapıştırıcı ürünlerini geliştiren son kullanıcı endüstrilerinin varlığı gibi faktörlere özgüdür.

rekabetçi manzara

büyük şirketler tarafından endüstriyi yoğunlaştıracak birleşme ve satın alma

Toz yapıştırıcılar için küresel pazar, birkaç organik ve inorganik stratejiyi benimseyerek varlığını sürdürmeye çalışan küçük, orta ve büyük şirketlerden oluşur. Yerleşik oyuncular, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi için iyi bir şekilde bine edecek ürün portföylerini genişletecek diğer küçük şirketleri edinmeye odaklanıyorlar. Örneğin, 2020 Ekim’de Pidilite Industries Ltd., Huntsman Corporation & RSQue’nin Hindistan tabanlı tüketici yapıştırıcıları işinin satın alındığını açıkladı. Satın alma, 285 milyon ABD Doları değerindedir.

endüstri geliştirme:

  • Şubat 2020 – Henkel, Kurbhumb, Hindistan’daki Yapıştırıcılar için yeni üretim tesisinin ülkedeki artan talebe hitap etmesini söyledi.

Küresel pazarda profilli şirketlerin listesi:

  • henkel
  • Dow Chemical
  • Güvenilir Corporation
  • Uluslararası kaplamalar
  • Wacker-Chemie
  • ATDM Co. Ltd.
  • sitec solvay
  • diğerleri

İlgili Haberleri Okuyun:

Otomotiv Boyaları Pazarı

Eko Elyaf Pazarı

Etilen Kopolimer Pazarı

Cam Sintilatör Pazarı

Termal Arayüz Malzemeleri Pazarı

Şarap Şişesi Sızdırmazlık Balmumu Pazarı

Hassas Paslanmaz Çelik Pazarı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn Facebook Twitter