Küresel uçak uçuş kontrol sistemi pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda en yüksek CAGR’sine ulaşması bekleniyor. Pilotun hassas manevra yapmasına yardımcı olmak için bir uçak uçuş kontrol sistemi (FCS) kullanılır. Sistem, bağlantılar, hidro-mekanik kontroller, kokpit kontrolleri ve uçuş kontrol yüzeylerinden oluşur. Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “Uçak Uçuş Kontrol Sistemi Pazarı, 2022-2029”  başlıklı bir sonraki raporda sundu  .

Rapora göre, AFCS pazarı çeşitli nedenlerden dolayı önemli bir ivme kazanıyor. Örneğin, artan küresel nüfusun önümüzdeki yıllarda önemli bir pazar büyüme itici gücü olması bekleniyor. Artan nüfus ve iyileşen harcanabilir gelirler nedeniyle hava yolculuğu da artıyor. Sonuç olarak, havayolları uçak filolarını genişletiyor. Bu nedenle, uçakların daha fazla uçağa yönelik artan talebinin, uçak uçuş kontrol sistemi pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

COVID-19 Etkisi-

Küresel sağlık krizi, çeşitli endüstrilerin ve pazarların büyümesini engelledi. COVID-19, küresel ekonomilerin büyümesini yavaşlattı ve endüstrilerini ve pazarlarını harap etti. AFCS piyasası da olumsuz bir etki gözlemledi. Karantinalar, sokağa çıkma yasakları ve sosyal mesafe normları, daha düşük üretime ve azalan gelirlere neden oluyor. Sağlık sektörünü güçlendirmek için kaynak ve fonlar tahsis edilmektedir. Durumun ne kadar süre devam edebileceğini söylemek belirsiz. Bununla birlikte, ekonomiler pandemiden kurtulmaya çalışırken COVID-19’un olumsuz etkisinin yavaş yavaş kaybolması bekleniyor. Bununla birlikte, araştırma raporumuzun derinlemesine analizi, bu niş pazarın kapsamlı bir görünümünü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aircraft-flight-control-system-market-104067

segmentasyon-

Bileşenleri temelinde, AFCS pazarı aviyonik, uçuş kontrol yüzeyleri, uçuş kontrol sensörleri, kokpit kontrolleri, uçuş kontrol aktüatörleri vb. şeklinde bölümlere ayrılır. Platformu temelinde, pazar iş jetleri, İHA’lar, ticari uçaklar, askeri uçaklar, genel havacılık uçakları ve helikopterler. Mekanizması temelinde pazar, mekanik sistemler, hidro-mekanik sistemler ve kablosuz sistemler olarak üçe ayrılır. Son kullanıcı bazında pazar, güçlendirme ve hat uyumu olarak ikiye ayrılır. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa ve Dünyanın Geri Kalanı olarak kategorize edilmiştir.

Rapor Kapsamı-

Rapor, yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya yaklaşımlar kullanılarak veri nirengisine dayanmaktadır. Rapor, bölgesel, ülke ve küresel düzeylerde AFCS pazarında bulunan tanınmış paydaşlarla yapılan görüşmeler yoluyla toplanan bilgileri içerir. Rapor, olası pazarın kapsamlı bir çalışması için PESTLE Analizi ve Porters’ın Beş Kuvvet Analizini içeriyor. Rapor, SWOT Analizi aracılığıyla değerlendirilen gelecekteki büyüme fırsatlarını vurgulamaktadır. Rapor ayrıca, kilit oyuncuların sıralaması, önemli pazar eğilimleri, son endüstri gelişmeleri vb. dahil olmak üzere AFCS pazarının rekabet ortamını da vurgulamaktadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Modern Askeri Uçakların Artan Teslimatı

Modern uçaklar modern teknoloji gerektirir. Bu sayede geleneksel teknolojinin en son modern teknoloji ile değiştirilmesi de artmaktadır. Güvenlik büyük bir endişe kaynağı olduğundan, mevcut uçak filolarının yükseltilmesi ve modern teknolojiyle donatılmış uçakların satın alınmasının AFCS pazar büyümesini artırması bekleniyor. Artan hava yolculuğu talebi nedeniyle uçak filosunun uçaklar tarafından genişletilmesinin de AFCS pazar büyümesini artırması bekleniyor. Elektronik uçuş kontrol sistemleri veya kablosuz uçuş sistemlerinin de İHA’lara ve modern askeri uçaklara entegrasyon için artan talepleri nedeniyle önümüzdeki yıllarda muazzam bir büyüme getirmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, gelişmiş AFCS, dağıtım ve üretimde yüksek bir maliyet içerir. Bunun pazar büyümesini engellemesi muhtemeldir. Ayrıca hidromekanik sistemlerde yaşanan arızaların da pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş bir PDF alın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aircraft-flight-control-system-market-104067

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik’teki Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Artan Yolcu Trafiği

Bölgede mevcut kilit oyuncular ve havacılık endüstrisinin merkezi olması gerçeğiyle, Kuzey Amerika’nın küresel uçak uçuş kontrol sistemi pazar büyüme payında ufka öncülük etmesi bekleniyor.

Hindistan ve Çin gibi ülkelerde artan yolcu trafiği, Asya Pasifik’teki büyüme oranını artıracaktır. Askeri uçak alımının artmasıyla pazar büyümesinin daha da artması bekleniyor.

İHA geliştirme harcamalarının artmasının, Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyümeye tanık olmasına yardımcı olması bekleniyor.

Latin Amerika’da ortaya çıkan yeni üreticilerin AFCS pazar büyümesi için büyüme fırsatları yaratması bekleniyor.

Orta Doğu ve Afrika’da istikrarlı bir büyüme oranı bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Şirketler Tarafından Temel Büyüme Stratejileri Olarak Hakim Olan Gelişmeler ve Satın Almalar

AFCS pazarı, bölgesel ve küresel seviyelerde çeşitli kilit oyunculardan oluşmaktadır. Bu oyuncular, havacılık ve uzay endüstrileri için yeni teknolojiler ve ürünler geliştiriyorlar. Örneğin, Haziran 2019’da Collins Aerospace ve Sikorsky ve Lockheed Martin Company tarafından bir retrofit uçuş kontrol sistemi başlatıldı. Yeni tasarım, tipik mekanik uçuş kontrol sistemlerinin yerini alıyor ve birkaç döner ve kanatlı hava taşıtına kablosuz uçuş performansı sunuyor.

Sektörel Gelişmeler-

  • Kasım 2019:  F-35 uçakları için çeşitli sistemlerin üretimi için Moog Inc’e 400 milyon ABD Dolarını aşan bir sözleşme sunuldu. Üretilecek sistemler arasında eski kanat çalıştırma sistemi, önde gelen kanat tahrik sistemi, birincil uçuş kontrol çalıştırma sistemi ve elektro-hidrostatik çalıştırma sistemi yer alıyor.
  • Haziran 2019:  Honeywell International, yeni bir kompakt kablosuz geçiş sistemini tanıttı. Sistem, uçuş güvenliğini artırır ve kentsel hava hareketliliği araçları ve otonom araç geliştirmede yeni bir adımdır.

Satın Almadan Önce Sorgulayın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aircraft-flight-control-system-market-104067

Uçak Uçuş Kontrol Sistemleri Pazarındaki Kilit Oyuncular:

  • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
  • BAE Systems (İngiltere)
  • Moog Inc. (ABD)
  • Parker Hannifin (ABD)
  • United Technologies Corporation (ABD)
  • Rockwell Collins (ABD)
  • Safran (Fransa)

Daha İlgili Bağlantılar:

Ultrasonik Test Pazar Payı

Ultrasonik Test Pazar Analizi

Ultrasonik Test Pazar Geliri

Ultrasonik Test Pazar Büyümesi

Ultrasonik Test Pazar Fırsatları

Ultrasonik Test Pazar Büyüklüğü

Ultrasonik Test Pazar Payı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları