Küresel sodyum hipoklorit pazarı, su arıtma kimyası endüstrisinden gelen ürüne yönelik yüksek talepten çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Klorun mantar ve bakterileri öldürme özelliği vardır. Bu nedenle dezenfektanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda içme suyu, yüzme havuzları ve cerrahi aletlerin arıtılması ve arıtılmasında da kullanılmaktadır. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Sodyum Hipoklorit Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı yeni bir raporda verilmektedir . Rapor ayrıca, küresel pazar büyüklüğünün 2020’de 261.7 milyon ABD Doları olduğunu ve 2028 yılına kadar 385.6 milyon ABD Dolarına ulaşmasının ve tahmin döneminde % 5.0’lik bir CAGR sergilediğini belirtiyor.

COVID-19 Pandemisi: Büyümeyi Etkilemek İçin Üretim Tesislerinin Kapatılması

COVID-19 salgını, tedarik zincirinde aksamalara ve satışların düşmesine neden oldu. Tıp, kağıt ve tekstil gibi çok sayıda endüstriyi ciddi şekilde etkiledi. Üretim tesislerinin geçici olarak kapatılması da sodyum hipoklorit tüketimini ve talebini etkiledi. Bu faktörlerin büyümeyi engellemesi beklenir. Araştırma raporlarımız mevcut senaryoyu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/sodyum-hypochlorite-market-105064

Segmentler

Kağıt Endüstrisi Segmenti, Ağartma Maddesi Olarak Kullanımla Önemli Şekilde Büyüyecek

Uygulamaya göre pazar, tıbbi, tekstil endüstrisi, kağıt endüstrisi, su arıtma ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunların arasından kağıt endüstrisi segmenti , 2020 yılında sodyum hipoklorit pazar payı açısından %18,8 kazandı. Bu büyüme, bu hipokloritin endüstride bir ağartma maddesi olarak artan kullanımına bağlanabilir.

Rapor Kapsamı-

Sapmayı en aza indirmeye odaklanan yinelemeli ve kapsamlı araştırma teknikleri kullanıyoruz. Ana pazarın nicel yönlerini tahmin etmek ve bölümlere ayırmak için yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya yaklaşımların bir kombinasyonunu kullanıyoruz. Aynı zamanda, piyasaya üç perspektiften bakmak için veri üçgenlemesi kullanılır. Piyasa tahminleri ve tahminleri hakkında veri toplamak için simülasyon modelleri kullanıldı.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Artırmak için Elde Yıkama ve Yüzey Temizleyicilere Artan Talep

Ev endüstrisinde, sıvı ağartıcı, renkli ağartıcılar, deterjanlar, el yıkama, yüzey temizleyiciler, dezenfektanlar ve temizlik ürünleri gibi çok çeşitli ürünler için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ürünlere olan yüksek talebin, yakın gelecekte sodyum hipoklorit pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor. Ayrıca, temizlik ve hijyen sağlamak için yüksek kaliteli ev ürünleri bilincinin artması da büyümeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, COVID-19 pandemisinin ortasında artan dezenfektan talebi de bu büyümeye katkıda bulunacaktır. Bununla birlikte, sodyum hipoklorit sıklıkla göz hasarına ve yanıklara neden olabilir. Bu talebini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik’in Egemenliğine Yardımcı Olacak Uygun Maliyetli İş Gücü ve Hammaddelerin Bulunması

Coğrafi olarak, Asya Pasifik , 2020’de 109,8 milyon ABD Doları gelir elde etti ve önümüzdeki yıllarda hakim konumunu korumaya hazırlanıyor. Bu büyüme, düşük maliyetli işgücü ve hammaddelerin mevcudiyetine bağlanabilir. Hızlı sanayileşme ve artan nüfus, Çin’in 2020’de en büyük payı oluşturmasına yardımcı oldu.

Kuzey Amerika’da, artan tüketici hijyen ve temizlik bilinci büyümeyi hızlandıracaktır. İngiltere, Fransa ve Almanya’daki hızlı ekonomik gelişme nedeniyle Avrupa’nın önemli ölçüde büyümesi beklenmektedir. Bununla birleştiğinde, tüketim malları, tekstil ve kağıt endüstrilerinden NaOCl’ye olan yüksek talep bölgesel büyümeyi yönlendirecektir.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular, COVID-19’un Yayılmasını Önlemek İçin Yeni Ürünler Geliştirmeye Odaklanıyor

Küresel pazar, büyük ölçüde koronavirüs bulaşmasıyla mücadele etmek için benzersiz ürünler sunmaya odaklanan çeşitli üreticiler içeriyor. Birkaç kişi rekabet avantajı elde etmek için birleşme ve satın almalar, ortak girişimler ve sözleşmelerle uğraşmaktadır. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden biri yer almaktadır:

 • Eylül 2020 :thyssenkrupp Industrial Solutions South Africa (tkISSA) taşınabilir, özel olarak tasarlanmış bir sodyum hipoklorit dezenfeksiyon treyler ünitesini yerel olarak üretti ve tasarladı. Bulaşmayı azaltmak için COVID-19 sıcak nokta alanlarında dezenfektan püskürtmek için kullanılacaktır.

Küresel olarak bu pazarda faaliyet gösteren önde gelen sağlayıcıların listesi:

 • PCC Grubu (Polonya)
 • thyssenkrupp (Almanya)
 • Marsina Engineering Srl (İtalya)
 • OxyChem Şirketi (ABD)
 • Tessenderlo Grubu (Belçika)
 • Olin Corporation. (BİZ)
 • Vynova Grubu (Belçika)
 • Ennore India Chemical International (Hindistan)
 • Hawkins, Inc. (ABD)
 • ICL (İngiltere)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/sodyum-hypochlorite-market-105064

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

 

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.        

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları