Perakendeciler ve depolama depoları tarafından teknolojik olarak gelişmiş soğutma ve depolama tekniklerinin artan şekilde benimsenmesi nedeniyle küresel soğuk zincir pazar boyutunun önemli ölçüde büyümesi bekleniyor.

Soğuk Zincir, seyahat sırasında termal olarak hassas ürünleri koruyan bir termal paketleme ve soğutma sistemidir. Yiyecek ve içecek sektörü tarafından, ürünün kalitesini korurken ürünleri çeşitli yerlere güvenli bir şekilde taşımak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Biyofarmasötik ilaçları küresel olarak çeşitli bölgelere taşımak için kullanılır. Meyve ve sebzelerin tazeliğini ve vitaminlerini korumak için tarımsal ürünleri bir ülke veya dünya çapında taşımak için soğuk zincir sistemi de kullanılır. Teknolojik olarak gelişmiş soğuk zincir yöntemlerinin benimsenmesi, ürünün talebini artırması muhtemeldir. 

Yapay zeka (AI) teknolojisi, gerçek zamanlı veri takibi ve bulut platformları gibi çeşitli teknolojilerin dahil edilmesinin pazar büyümesini kolaylaştırması muhtemeldir. Örneğin, Godamwale gibi şirketler, üretim süreçlerini basitleştirmek için yapay teknoloji (AI), makine öğrenimi (ML), doğal dil işleme ve derin öğrenme teknolojilerini kullanıyor. Dolayısıyla bu faktör önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini teşvik edebilir. 

Bu Araştırmanın Önemli Noktaları:

 • Bu araştırma raporu, en son pazar eğilimlerinin ve en iyi segmentlerin bir analizini sunar.
 • İtici ve kısıtlayıcı faktörlerin ve COVID-19’un küresel pazar üzerindeki etkisinin kapsamlı bir analizini yürütür. 
 • Araştırma raporu, bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncuları tarafından geliştirilen stratejileri inceliyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cold-chain-market-104317

Soğuk Zincir Piyasası Raporunda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi

 • Argo Tüccarlar Grubu LLC
 • Americold Lojistik Ltd.
 • Burris Lojistik A.Ş.
 • Swire Grubu
 • Rai Logistica KSC’da çalışıyor
 • Swire Soğuk Hava Deposu
 • Soğuk Zincir Teknolojileri A.Ş.
 • VersaCold Lojistik Hizmetleri
 • Nichirei Şirketi
 • Lineage Lojistik

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Kolaylaştıracak Biyobozunur Gıda Ürünleri İçin Güçlü Talep

Soğuk zincir sisteminin talebi, artan ticari faaliyetler ve sebze, meyve, süt, kümes hayvanları ürünleri, balık, kırmızı et ve diğerleri gibi biyolojik olarak parçalanabilen gıda ürünlerine olan güçlü talep nedeniyle hızla artmaktadır. Hükümetler, soğuk zincir tesislerini iyileştirmeye ve gıda güvenliği politikalarını güçlendirmeye büyük yatırımlar yapıyor. Örneğin, Gıda İşleme Endüstrileri Bakanlığı, tüketicilere mükemmel ürünler sağlamak için soğuk zincir şemalarını benimsemiştir. Bu sistem 2008’den beri yürürlüktedir. Plan rehberinde şirketler, şirketler, ortaklık/mülkiyet firmaları bulunmaktadır. Ayrıca, uluslararası ticaretin büyümesi, diğer bölgelerden veya ülkelerden sebze, meyve ve diğer ithal gıda maddelerine olan talebin artmasına neden olmuştur. Bu nedenle, bu faktör soğuk zincir pazarının büyümesini sağlayabilir.

Ancak, sera gazı emisyonları gibi çevre üzerindeki olumsuz etkiler pazar büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Artırmak İçin Tüketicinin Taze Gıda Ürünleri Tüketmesine Yönelik Artan Tercihi

Kuzey Amerika’nın taze gıda ürünlerini tüketmeye yönelik artan tüketici tercihi nedeniyle soğuk zincir pazar payına hakim olması bekleniyor. Bölgede yapılan araştırmalara göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin gıda ve içecek dağıtım ve depolamasında soğuk zincir sistemlerine olan bağımlılığı nedeniyle depo kapasitesi %4,6’ya ulaştı. 

Asya Pasifik’te, depo yönetim aracının benimsenmesinin ürün talebini artırması bekleniyor. Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelerde, tarım sektörünün yaygınlığının, taze ürünlerin ihracatı ve ithalatı için fırsatları teşvik etmesi muhtemeldir. Bu nedenle, bu faktör pazar büyümesini hızlandırabilir.

Segmentler

Teknolojiye dayalı olarak pazar, buhar sıkıştırma, programlanabilir mantık denetleyicisi, hızlı dondurma ve diğerlerine ayrılmıştır. Türüne göre, soğutmalı depolama ve nakliye olarak ikiye ayrılır. Uygulama bazında, işlenmiş gıda, unlu mamüller ve şekerlemeler, süt ürünleri ve dondurulmuş gıdalar, et ve salata ile meyve ve sebzeler olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cold-chain-market-104317

Rekabetçi Peyzaj

Önde Gelen Şirketler Pazardaki Konumlarını Geliştirmek İçin Çok Önemli Oyuncuları Edinecek

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, pazar konumlarını geliştirmek için belirli kilit oyuncular edinir. Örneğin, Lineage Logistics Holdings LLC, ABD’deki pazar konumunu geliştirmek ve küresel erişimini geliştirmek için Kasım 2018’de Yearsley Group Limited’i başarıyla satın aldı. Ayrıca, şirketlerin yapay teknoloji ve makine öğrenimi teknolojileri gibi yenilikçi ürünleri ve güvenlik sistemlerini piyasaya sürmesi tüketicilerin dikkatini çekebilir. Dolayısıyla bu faktör şirketin marka imajını artırabilir. 

Küresel Soğuk Zincir Pazar Araştırması/Analiz Raporu, Aşağıdaki Sorularınızın Cevaplarını İçeriyor:

 • Soğuk Zincir için Hangi Üretim Teknolojisi Kullanılıyor? O Teknolojide Ne Gelişmeler Oluyor? Bu Gelişmelere Hangi Trendler Neden Oluyor?
 • Bu Soğuk Zincir Pazarında Küresel Kilit Oyuncular Kimler? Şirket Profilleri, Ürün Bilgileri ve İletişim Bilgileri nelerdir?
 • Soğuk Zincir Pazarının Küresel Pazar Durumu Neydi? Soğuk Zincir Pazarının Kapasitesi, Üretim Değeri, Maliyeti ve Kârı Neydi?
 • Soğuk Zincir Sektörünün Mevcut Pazar Durumu Nedir? Bu Sektörde Hem Şirket Hem de Ülke Bazında Pazar Rekabeti Nedir? Soğuk Zincir Piyasa Trendlerinin Uygulamalar ve Türleri Dikkate Alınarak Piyasa Analizi Nedir?
 • Küresel Soğuk Zincir Sektörünün Kapasite, Üretim ve Üretim Değeri Açısından Öngörüleri Nelerdir? Maliyet ve Kar Tahmini Ne Olacak? Pazar Payı, Arz ve Tüketim Ne Olacak? İthalat ve İhracat ne durumda?
 • Upstream Hammadde ve Downstream Sanayi ile Soğuk Zincir Pazar Zinciri Analizi Nedir?
 • Soğuk Zincir Sektörüne Ekonomik Etkisi Nedir? Global Soğuk Zincir Analiz Sonuçları Nelerdir? Küresel Soğuk Zincir Gelişim Trendleri Nelerdir?
 • Soğuk Zincir Piyasasının Piyasa Dinamikleri Nelerdir? Zorluklar ve Fırsatlar Nelerdir?
 • Soğuk Zincir Sektörüne Giriş Stratejileri, Ekonomik Etkiye Karşı Önlemler ve Pazarlama Kanalları Ne Olmalı?

Sanayi Geliştirme

 • Haziran 2021:  Dr. Reddy, aşılarını depolamak için Rockwell ile bağlantı kurdu. Rockwell, sputnik V aşısının korunması için Dr. Reddy’ye 500’den fazla dondurucu tedarik edecek. Bu ortaklık, Dr. Reddy’nin yüksek kaliteli aşı satıcısı olarak marka imajını güçlendirebilir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/cold-chain-market-104317

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar