Fortune Business Insights™,Diyabetik hasta sayısındaki artış nedeniyle, doğal tatlandırıcı tüketicilerinin yapay tatlandırıcılara tercih etmesi nedeniyle, küresel akçaağaç şurubu pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşaması bekleniyor. Akçaağaç Şurubu Pazarı-2022-2029 ”.

Yüksek şeker alımı ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğinden, insanlar son yıllarda yapay tatlandırıcılar yerine doğal tatlandırıcılara ilgi duymaya başladılar ve diyabet son yıllarda şaşırtıcı bir şekilde büyüyen böyle bir hastalık. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre diyabet, 2014 yılında 108 milyondan 422 milyona yükseldi ve 2016’da yedinci önde gelen ölüm nedeni oldu. Sağlıksız yaşam tarzları ve yapay tatlandırıcılarla yüklü işlenmiş gıdaların aşırı tüketimi, özellikle metabolik anormalliklere yol açtı. şeker hastalığı.

Ayrıca, Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, insanlar arasında artan farkındalık, yiyecek ve içecek şirketlerini akçaağaç şurubu gibi doğal tatlandırıcılara kaydırmaya yöneltti. Düşük miktarda şeker içerir ve antioksidanlar, demir, kalsiyum ve potasyum gibi hayati besinleri içerir. Bu, 65 olan normal şekerden daha düşük olan 54 glisemik indeksine sahip olduğundan, tariflerde değiştirilirse şeker tüketimini %33’e kadar azaltabilir.

COVID-19 Etkisi

Akçaağaç şurubu pazarındaki büyüme, COVID-19 pandemisinin ortasında bakkaliye ve süpermarket faaliyetlerine olan talepteki dramatik düşüş nedeniyle kayıp yaşadı. Pandemi 2020’nin başlarında patlak verdiğinde, birkaç ülke, ürünün Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerden ihracatını etkileyen katı kilitlenmeler ve seyahat yasakları ilan etti. Bu ülkeler en büyük akçaağaç şurubu ihracatçısı ve virüsten ağır şekilde etkilendi ve bu durum piyasayı daha da olumsuz etkiledi.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/maple-syrup-market-103831

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya çalışan tüm akçaağaç şurubu pazar şirketlerini listeler:

 • Bernard ve Son Industries Ltd.
 • LB Akçaağaç Tedavisi
 • kale kampı,
 • Bascom Maple Farms Inc
 • Vermont Akçaağaç Şekeri
 • Yayla Şeker Fabrikası
 • Türkiye Tepesi Sugarbush
 • Ontario Akçaağaç Şurubu Üreticileri Derneği
 • B&G Foods, Pinnacle Foods
 • JMSmucker Şirketi
 • Kraft Heinz Şirketi
 • Amerikan Bahçesi
 • Quebec Akçaağaç Şurubu Üreticileri

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, akçaağaç şurubu pazarının kapsamlı bir teşhisini içeriyor. Pazar bölümlendirmesi ve şirketler tarafından büyüme fırsatlarını ve pazarın gelirini artırmak için kullanılan farklı stratejiler hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Ek olarak, bölgesel gelişmelere, gelecekteki eğilimlere ve pazarın büyümesini şekillendiren zorluklara ilişkin bütünsel bilgiler sunar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Desteklemek için Unlu Mamüllere Artan Talep

Y kuşağı ve Z kuşağı çok maceracı olduğu için son yıllarda unlu mamullere olan talep arttı. Unlu mamüller de dahil olmak üzere farklı egzotik tatları merak ediyorlar, çünkü onlar için bir fırın sadece pasta ve ekmekten ibaret değil. Hindistan gibi ülkelerde, 2015 yılında Belçika Waffle’larının gelişi, krep ve waffle talebini artırdı ve bu da akçaağaç şurubu talebini artırdı. Ayrıca, yaşam tarzlarının daha sağlıklı fırın malzemelerine kayması nedeniyle ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde organik unlu mamuller tercihi hızla artıyor. Yiyecek ve içecek sektörünü canlandırıyor. Batı ülkelerinde ekmek ve gözleme temel gıda olarak tüketilmektedir. Sağlıklı bir yemek olması için bu tatlandırıcı yapay tatlandırıcıların yerine kullanılır.

Ancak, Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) bal ve akçaağaç şurubu gibi bileşenlere günlük eklenen şeker değerini dahil etmeye yönelik katı düzenlemeleri ve bu ürünlerin karaborsalanması pazar büyümesini olumsuz etkileyecektir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/maple-syrup-market-103831

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Kanada ve ABD’de Artan Üretimle Desteklenecek

Kanada ve ABD’de akçaağaç ağaçlarının kolay bulunması nedeniyle, en büyük akçaağaç şurubu üreticileridir. Örneğin, Kanada endüstrisi, küresel olarak toplam akçaağaç şurubu üretiminin yaklaşık yüzde 71’ini oluşturuyor. Ancak son yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri’nde akçaağaç bazlı şuruplar için artan pazar nedeniyle Kanada’nın payı yüzde 9 azaldı. Ayrıca bu şurup, sağlıkla ilgili birçok faydası nedeniyle krep, waffle ve kahve gibi tariflerde normal şekerin yerini alıyor ve bölgesel pazarı destekliyor.

Asya Pasifik bölgesi, küreselleşme ve Batı kültürünün bu bölge üzerindeki artan etkisi nedeniyle bölge genelinde unlu mamullere olan talebin artması nedeniyle akçaağaç şurubu pazar payı açısından da önemli bir konuma sahiptir. Starbucks, Barista ve benzerleri gibi küresel zincirlerin artan penetrasyonu, bu bölgede unlu mamulleri oldukça popüler hale getirdi. Ayrıca, e-perakendecilik tüketimi artırdı. Ek olarak, tüketicilerin artan sağlık bilinci, üreticileri daha sağlıklı bileşenler kullanmaya teşvik etti ve bu da bölgesel pazar büyümesini teşvik ediyor.

Pazar Segmentasyonu

Pazar, kaynağa göre şeker akçaağaç, kara akçaağaç ve kırmızı akçaağaç olarak ayrılmıştır. Dağıtım bazında süpermarketler, perakende mağazalar ve marketler olarak kategorize edilir. Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Rekabetçi Peyzaj

Pazara Enerji Vermek İçin Kilit Oyunculardan Yeni İnovasyonlar

Bu pazardaki lider kuruluşlar, iş ufuklarını genişletmek ve karlılıklarını en üst düzeye çıkarmak için yenilikçi ürünler yaratmaya odaklanıyor. Örneğin, Vermont merkezli bir imalat markası olan Coombs Family Farm, bu şurubun püskürtülebilir bir çeşidini piyasaya sürdü. Nozul istenen miktarda şurup sağlayacağı ve özellikle çocuklar için yapışkan el problemini önleyeceği için kullanımı kolay olacaktır.

Küresel Akçaağaç Şurubu Pazar Araştırması/Analiz Raporu, aşağıdaki Sorularınızın Yanıtlarını İçerir:

 • Akçaağaç Şurubu için Hangi Üretim Teknolojisi Kullanılır? O Teknolojide Ne Gelişmeler Oluyor? Bu Gelişmelere Hangi Trendler Neden Oluyor?
 • Bu Akçaağaç Şurubu Pazarındaki Küresel Kilit Oyuncular Kimlerdir? Şirket Profilleri, Ürün Bilgileri ve İletişim Bilgileri nelerdir?
 • Akçaağaç Şurubu Pazarının Küresel Pazar Durumu Neydi? Akçaağaç Şurubu Pazarının Kapasitesi, Üretim Değeri, Maliyeti ve Kârı Neydi?
 • Akçaağaç Şurubu Sektörünün Mevcut Piyasa Durumu Nedir? Bu Sektörde Hem Şirket Hem de Ülke Bazında Pazar Rekabeti Nedir? Akçaağaç Şurubu Piyasa Trendlerinin Uygulamalar ve Türleri Dikkate Alınarak Piyasa Analizi Nedir?
 • Küresel Akçaağaç Şurubu Sektörünün Kapasite, Üretim ve Üretim Değeri Açısından Öngörüleri Nelerdir? Maliyet ve Kar Tahmini Ne Olacak? Pazar Payı, Arz ve Tüketim Ne Olacak? İthalat ve İhracat ne durumda?
 • Upstream Hammaddeler ve Downstream Sanayi tarafından Akçaağaç Şurubu Pazar Zinciri Analizi Nedir?
 • Akçaağaç Şurubu Endüstrisine Ekonomik Etkisi Nedir? Küresel Makroekonomik Çevre Analizi Sonuçları Nelerdir? Küresel Makroekonomik Çevre Geliştirme Eğilimleri Nelerdir?
 • Akçaağaç Şurubu Pazarının Pazar Dinamikleri Nelerdir? Zorluklar ve Fırsatlar Nelerdir?
 • Akçaağaç Şurubu Endüstrisine Giriş Stratejileri, Ekonomik Etkiye Karşı Önlemler ve Pazarlama Kanalları Ne Olmalı?

Sanayi Geliştirme

Ocak 2021 : Runamok Maple, varlığını kokteyl alanına genişletti. Kokteyl karışımının yeni çeşidinde, birkaç tanesi akçaağaç eski moda, akçaağaç tonik, füme eski moda ve akçaağaç zencefil katırı olan farklı şuruplar olacak.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/maple-syrup-market-103831

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar