Küresel ambalaj reçineleri pazarı, benzersiz ambalajlama yöntemleri ve malzemelerinin sürekli geliştirilmesinden çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Biyoplastik günümüzde plastik ambalaj sektöründe kullanılmaktadır. Tarımsal yan ürünler, mısır nişastası, ağaç yongaları ve bitkisel yağlar gibi sürdürülebilir kaynaklardan üretilir. Örneğin Şubat 2021’de Milliken ve Şirketin Kimya Bölümü, Global PHA Organizasyonu’na katıldı. PHA biyobozunur biyopolimerlerle ilgili pazar geliştirme ve teknik zorlukları ele almayı amaçlar. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “Packaging Resins Market, 2021-2028” başlıklı bir raporda verilmektedir. Rapor ayrıca, pazar büyüklüğünün 2020’de 189.03 milyar ABD doları olduğunu belirtiyor. Tahmin döneminde %7,1’lik bir CAGR’de 2021’de 202,46 milyar ABD dolarından 2028’de 326,56 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/packaging-resins-market-105633

Rapor Amacı ve Kapsamı:

 • Raporda, coğrafi kapsam, segmentasyon ve kilit oyuncuların finansal performansına dayalı olarak pazara genel bir bakış sunulmaktadır.
 • Rapor, tahmin döneminin sonuna kadar tahmini pazar büyüklüğünü sunar. Ayrıca, raporda tarihsel ve güncel pazar büyüklüğü de incelenmektedir.
 • Çeşitli göstergelere dayalı olarak, verilen tahmin dönemi için Yıllık Büyüme (%) ve bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sunulmaktadır.
 • Rapor, sektördeki mevcut eğilimleri ve Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Avrupa’daki pazarın gelecekteki kapsamını sunuyor.
 • Pazarın büyümesini hızlandıran çeşitli parametreler araştırma raporuna dahil edilmiştir.
 • Rapor, tahmin süresi boyunca pazarın büyüme oranını, pazar büyüklüğünü ve değerlemesini analiz eder.

Segmentler-

Yiyecek ve İçecek Segmenti 2020’de Küresel Olarak %46,1 Payı Elde Etti: Fortune Business Insights™

Uygulamaya göre, bu endüstri uygulama açısından yiyecek ve içecek, tüketim malları ve sağlık hizmetleri olarak sınıflandırılır. Bunlardan gıda ve içecek segmenti 2020 yılında ambalaj reçineleri pazar payı bazında %46,1 elde etti. Aynı yıl ABD’de ise bu pay %46,9 oldu . Bu büyüme, dünya genelinde artan nüfusa bağlanabilir.

Rapor Kapsamı-

Yetenekli analistlerimiz, çeşitli önemli kaynaklardan gelen verilerin toplanması, sentezi ve incelenmesi yoluyla küresel pazarın doğru bir resmini sundu. Ayrıca, önemli pazar etkileyicilerini belirlemeye odaklanan endüstrinin birçok yönünü de dahil ettiler. Bu nedenle, veriler güvenilir ve kapsamlıdır. Kapsamlı birincil ve ikincil araştırmalar yürütülerek toplanmıştır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Elektronik ve Kırılgan Malları Güvende Tutma Yeteneği Büyümeyi Destekleyecek

Plastik ambalaj, bozulabilir ürünlerin raf ömrünün uzamasına yardımcı olur ve onları tozdan ve kirleticilerden korur. Ambalaj reçinesi çok dayanıklı, güvenli, aşındırıcı olmayan, hafif, esnek ve sağlamdır. Bu nedenle, elektronikleri ve kırılgan nesneleri verimli bir şekilde koruyabilirler. Ayrıca çok daha az enerji tükettikleri için sürdürülebilir olarak kabul edilirler. Kolayca kalıplanabilirler ve uygun maliyetlidirler. Bununla birlikte, devlet kurumları, plastiğin ilaç ve gıda maddelerinde kullanımına ilişkin katı kurallar koymuştur. Önümüzdeki yıllarda ambalaj reçineleri pazarının büyümesini engelleyebilir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/packaging-resins-market-105633

Küresel pazarda faaliyet gösteren tanınmış ambalaj reçinesi satıcılarının listesi:

 • Çin Petrol ve Kimya Şirketi ( Pekin, Çin)
 • Exxon Mobil Şirketi (Teksas, ABD)
 • BASF SE (Ludwigshafen, Almanya)
 • LyondellBasell Industries Holdings BV (Rotterdam, Hollanda)
 • SABIC (Riyad, Suudi Arabistan)
 • PetroChina Companies Ltd. (Pekin, Çin)
 • Dow Chemical Company (Michigan, ABD)
 • Indorama Ventures Public Company Limited (Bangkok, Tayland)
 • Reliance Industries (Mumbai, Hindistan)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik, Hindistan, Çin ve Bangladeş’te Artan Nüfus Tarafından Stoklanan Hakim Olacak

Asya Pasifik, 2020’de coğrafi olarak 91,26 milyar ABD doları gelir elde etti. Bangladeş, Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelerde artan nüfus nedeniyle yakın gelecekte lider konumunu korumaya hazırlanıyor. Bu bölgedeki ambalaj tipi reçinelere olan talebi artırması bekleniyor. Kuzey Amerika’da ise hızlı sanayileşme büyümeye yardımcı olacaktır. Ambalaj sektörünün genişlemesi nedeniyle Avrupa’nın önemli ölçüde büyümesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Rekabet İçin Yeni Ürün Lansmanına ve Fuarlara Katılmaya Odaklanıyor

Küresel pazar, portföylerini geliştirmek için büyük ölçüde yeni ambalaj reçineleri sunmaya odaklanan çok sayıda şirket içermektedir. Birkaç kişi daha fazla müşteri çekmek için tanınmış sergilerde kurum içi ve yakında çıkacak ürünlerini tanıtıyor. Aşağıda iki sektörel gelişme yer almaktadır:

 • Eylül 2020 : ExxonMobil, Achieve™ Advanced PP6302E1 adlı uygun fiyatlı ve kolay işlenebilen sürdürülebilir bir çözümü piyasaya sürdü. Otomotiv parçaları, yiyecek ve içecek ambalajları, yapı ürünleri ve endüstriyel ambalajlar gibi yüksek hacimli uygulamalara yöneliktir.
 • Mart 2020 : BASF, interpack 2020’de bariyer kaplamalar ve baskı mürekkepleri için çok çeşitli yapıştırıcılar, plastikler, katkı maddeleri, ambalaj reçineleri ve dispersiyonları sergiledi. Bu çözümler ambalaj ürünlerinin yaşam döngüsüne odaklanacaktı.

İlgili Haberleri Okuyun:

frustratedgamers.com/post/83815_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.cloufan.com/post/44488_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.mumblit.com/thread/69139

palscity.com/post/799970_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

zlidein.com/post/141236_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.connectyu.com/post/81222_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.tadalive.com/blog/4963/antimicrobial-packaging-market-analysis-and-insights-2022-development-growt/

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar