Küresel anne sütü oligosakkaritleri pazar büyüklüğünün öngörülebilir gelecekte önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından ” İnsan Sütü Oligosakkarit Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmıştır . Ürün, konjuge bir kompleks karbonhidrattır ve insan sütünde en çok bulunan üçüncü bileşendir. Anne sütünde bulunan iyi bakteriler, bebeklerde sindirimi iyileştirir ve piyasayı ilerletmesi beklenir. Bu nedenle, oligosakkaritler bebek formülünde bol miktarda kullanılmaktadır. Simmons Ulusal Tüketici Araştırması’na göre 2020 yılında Amerikalılar arasında sıvı/toz bebek maması kullanımı 8.20 milyondu. Ayrıca bağırsak sağlığını iyileştirmek için prebiyotik olarak da tüketilmektedir. Bunun gibi faktörlerin önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

COVID-19 Etkisi

HMO Probiyotiklerine Artan Talep, COVID-19 Ortasında Pazar Büyümesini Artırıyor

Pandemi, UNICEF’in tahminlerine göre bir Baby Boom yaşadı. İstatistikler, pandemide doğacağı tahmin edilen 116 milyon bebek olduğunu gösteriyor. Virüsün yayılması sırasında birçok annenin enfekte olması nedeniyle bebekler mamaya kaydırıldı. Ayrıca, pandemideki bebek patlaması, bebek maması talebinde artışa neden oldu. Bebek maması endüstrisinin gerekli gördüğü için üretim tesislerinde herhangi bir kapanma olmadı. Ayrıca, pandemi sırasında yüksek taleplerine yol açan bir probiyotik olarak anne sütü oligosakkaritler (HMO) kullanılmaktadır. Pandemi geçtikten sonra bile, HMO’nun sağlığa faydalarının istikrarlı bir talep sağlaması bekleniyor.

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya çalışan tüm anne sütü oligosakkaritleri pazar şirketlerini listeler:

 • Elicity SA
 • Medolac Laboratuvarları
 • inbiyoz
 • Glikozin
 • ZuChem
 • Jennewein Biyoteknoloji
 • glikom

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/human-milk-oligosaccharides-market-103822

Rapor Neleri İçeriyor?

Araştırma, mevcut ve gelecekteki büyüme beklentilerini, henüz girilmeyen yolları, gelir potansiyelini etkileyen faktörleri, küresel pazardaki arz ve talep modellerini, bölgesel tüketimi ve çok daha fazlasını değerlendiriyor. Araştırma, nitel ve nicel olarak birincil ve ikincil bilgi kaynakları titizlikle incelenerek gerçekleştirilmiştir. Bu, müşteriye iş kararları vermesi için gerçekler ve rakamlar sağlayarak pazar hakkında gerçek çıkarımlarla sonuçlandı. Ayrıca, raporda sunulan veriler, stratejik yatırımı sağlamak için pazara her yeni giren ve paydaş için esastır.

Sürüş faktörü

Sağlık Bilincine Sahip Tüketicilerden Pazar Büyümesini Desteklemek için Artan Talep

Anne sütü oligosakkaritleri pazarındaki büyümenin, artan bebek formülü talebi nedeniyle çekiş kazanması bekleniyor. Enzim transglikosilasyon teknikleri kullanılarak HMO’nun yapay sentezlenmesinin, ürüne olan talebi artırması beklenmektedir. Ayrıca, sağlık bilincine sahip ebeveynler, bebeklerde ve küçük çocuklarda bağırsak mikrobiyotasının sağlıkları ve gelişimleri için ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Bu, pazardaki ürün için daha yüksek benimseme sağlar.

HMO’nun kullanımı bebek formülü ile sınırlı değildir, aynı zamanda fonksiyonel yiyecek ve içeceklere de yayılmaktadır. Sağlık bilincine sahip tüketiciler, yaşam tarzlarında değişiklik yapmak için besleyici gıdalara yöneliyor. Örneğin, Layer Origin’den PureHMO, bağırsakta Bifidobacterium ve Lactobacillus’un büyümesini teşvik etmek için yüksek saflıkta HMO ile aşılanmış böyle bir prebiyotik tozdur.

Pazar Segmentasyonu

İnsan sütü oligosakkaritlerinin türü 2’FL, 3’FL, 3’SL ve 6’SL olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama, süt ürünleri, fırıncılık, diyet takviyeleri, bebek maması ve içeceklere yayılmıştır. Pazarın coğrafyası Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/human-milk-oligosaccharides-market-103822

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Hakim Kalacak; Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Artan Fonksiyonel Gıda Tüketimi

Kuzey Amerika’nın öngörülebilir gelecekte önemli anne sütü oligosakkaritleri pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki sağlık bilincine sahip tüketiciler tarafından artan fonksiyonel yiyecek ve içecek tüketimidir.

Asya-Pasifik’in bebek maması için yüksek talep nedeniyle önemli bir pazar payına sahip olması bekleniyor. Nestle gibi önde gelen oyuncular üretim tesislerini Çin ve Hindistan’da kuruyor. Bu ülkelerin artan harcanabilir gelirinin ve bölgedeki üretim üslerinin varlığının pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Küresel İnsan Sütü Oligosakkaritler Pazar Araştırması/Analiz Raporu, aşağıdaki Sorularınızın Yanıtlarını İçerir:

 • Anne Sütü Oligosakkaritler için Hangi Üretim Teknolojisi Kullanılır? O Teknolojide Ne Gelişmeler Oluyor? Bu Gelişmelere Hangi Trendler Neden Oluyor?
 • Bu İnsan Sütü Oligosakkaritler Pazarında Küresel Kilit Oyuncular Kimlerdir? Şirket Profilleri, Ürün Bilgileri ve İletişim Bilgileri nelerdir?
 • Anne Sütü Oligosakkaritleri Pazarının Küresel Pazar Durumu Neydi? Anne Sütü Oligosakkaritleri Pazarının Kapasitesi, Üretim Değeri, Maliyeti ve Kârı Neydi?
 • Anne Sütü Oligosakkaritleri Endüstrisinin Mevcut Piyasa Durumu Nedir? Bu Sektörde Hem Şirket Hem de Ülke Bazında Pazar Rekabeti Nedir? Uygulamalar ve Türleri Dikkate Alınarak Anne Sütü Oligosakkaritleri Piyasa Trendlerinin Piyasa Analizi Nedir?
 • Küresel Anne Sütü Oligosakkaritleri Endüstrisinin Kapasite, Üretim ve Üretim Değeri Açısından Öngörüleri Nelerdir? Maliyet ve Kar Tahmini Ne Olacak? Pazar Payı, Arz ve Tüketim Ne Olacak? İthalat ve İhracat ne durumda?
 • Upstream Hammaddeler ve Downstream Industry tarafından İnsan Sütü Oligosakkaritleri Pazar Zinciri Analizi Nedir?
 • Anne Sütü Oligosakkaritler Endüstrisi Üzerindeki Ekonomik Etkisi Nedir? Küresel İnsan Sütü Oligosakkaritler Analiz Sonuçları Nelerdir? Küresel İnsan Sütü Oligosakkaritler Geliştirme Eğilimleri Nelerdir?
 • Anne Sütü Oligosakkaritler Piyasasının Piyasa Dinamikleri Nelerdir? Zorluklar ve Fırsatlar Nelerdir?
 • Anne Sütü Oligosakkaritleri Sektörüne Giriş Stratejileri, Ekonomik Etkiye Karşı Önlemler ve Pazarlama Kanalları Ne Olmalı?

Rekabetçi Peyzaj

Önde Gelen Oyuncular Üretim Maliyetini Azaltmak İçin Ar-Ge’ye Yatırım Yapacak

Pazar, araştırma ve geliştirmeye yapılan yüksek yatırımlarla sürekli gelişiyor. Pazar, üründeki yeni güncellemelere ayak uydurmak için rekabetçi. Ayrıca, üretim maliyetini azaltmak ve iş ufkunu genişletmek için kapsamlı araştırmalar yapılmaktadır. Pazarın rekabetçi doğası, yeni girenler arasında konumlarını güçlendirmek için çeşitli ortaklıklar ve işbirliklerine yol açmıştır. Bu pazarın gelişen uygulaması ve yüksek ürün talebi ile önümüzdeki yıllarda yüksek gelirler elde etmesi muhtemeldir.

Sanayi Geliştirme:

 • Ekim 2019 – Bir insan sütü oligosakarit 2’FL bileşeni olan Prebilac, BASF SE tarafından piyasaya sürüldü. Bu, BASF portföyünü bebek beslenmesinin ötesine genişletmek ve ortaklıktan karşılıklı yarar sağlamak için Glycosyn ile ortaklaşa geliştirildi.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/human-milk-oligosaccharides-market-103822

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar