Küresel asetik asit pazar büyüklüğü   2020’de  6,90 milyar ABD dolarıydı. Pazarın  2021’de  7,29 milyar ABD  dolarından 2021-2028 döneminde % 5,4’lük  bir  CAGR’de 2028’de 10,54 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Araştırma ekibine göre, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık malzemeleri, boyalar ve kaplamalar ve tekstiller gibi çeşitli sektörlerdeki geliştirme ve artan uygulamalar, küresel olarak pazar büyümesini artıracak gibi görünüyor. Vinil Asetat Monomer’in (VAM) kullanımı, dünya çapında artan boya ve kaplama talebinden güç alıyor ve bu da pazarın talebini ve büyümesini besliyor.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/acetic-acid-market-103386

Asetik asit piyasasına ilişkin rapor şunları içerir :

 • Pazar hakkında daha fazla bilgi
 • Segmentlerin derin analizi
 • Piyasa sürücüleri ve kısıtlamalar
 • Önde gelen oyuncular hakkında kapsamlı bilgiler
 • baskın bölgeler
 • COVID-19’un piyasaya sert etkisi

Rapor Kapsamı

Pazar raporu, kullanıcının daha iyi anlaşılmasını sağlamak için dünyanın önde gelen bölgelerini vurgular. Ayrıca rapor, en son endüstri trendleri hakkında bilgi sağlar ve küresel düzeyde hızlı bir şekilde kullanılan teknolojileri analiz eder. Rapor, yazılımın dönüşümüyle ilişkili çeşitli paradigma kaymalarını incelemektedir.

Okuyucunun insan sermayesi yönetimi piyasası hakkında derinlemesine bilgi edinmesine yardımcı olarak, büyümeyi teşvik eden faktörlerin ve kısıtlamaların bazılarını daha da vurgulamaktadır.

segmentasyon

Uygulama temelinde, piyasa Vinil Asetat Monomer (VAM), Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA), ester çözücüler, asetik anhidrit ve diğerlerine ayrılmıştır. Vinil asetat monomer (VAM) segmenti pazarda ana paya sahipti.

Coğrafi olarak, küresel pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Raporda Özelleştirme Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/acetic-acid-market-103386

Rapor, Asetik Asit Pazarındaki Kilit Şirketleri Listeliyor:

 • BP Plc (İngiltere)
 • Şanghay Huayi (Grup) Şirketi (Çin)
 • LyondellBasell Industries (Hollanda)
 • Daicel Şirketi (Japonya)
 • Shandong Hualu-Hengsheng Chemical Co. Ltd. (Çin)
 • Jiangsu Sopo (Grup) Co. Ltd. (Çin)
 • Kingboard Chemical Holdings Ltd. (Hong Kong)
 • Eastman Kimya Şirketi (ABD)
 • Lonza (İsviçre)
 • Wacker Chemie AG (Almanya)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Piyasa Büyümesine Yardımcı Olması İçin Vinil Asetat Monomerine Artan Talep

VAM, filmler, tekstiller, kaplamalar, yapıştırıcılar, boyalar ve diğer nihai ürünler için reçineler ve polimerler üretmek için kullanılan bir geçiştir. VAM, plastik şişeler için bariyer reçinelerinde kullanılır. Ayrıca ahşap, metaller, kağıt ve plastik filmleri içeren çeşitli alt tabakalara birleşim özellikleri nedeniyle yapıştırıcıda kullanımları vardır.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen endüstrilerdeki büyüme, vinil asetat monomer talebinde artışa neden olmaktadır. Bunun, tahmin döneminde asetik asit pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, 2020’de 3,73 milyar ABD doları değerindeydi ve bölgedeki polimer formülasyonlarında bir artış için akredite edilebilecek asetik asit pazar payının çoğunluğunu elinde tutması bekleniyor.

Kuzey Amerika’nın 2028 yılına kadar umut verici avantajlar sergilemesi muhtemeldir. Kimya endüstrisindeki büyüme ve inşaat ve tekstil endüstrileri gibi son kullanım sektörlerinden gelen artan talep, etanoik asidin sayısız uygulamada büyük ölçüde kullanılmasına neden olmaktadır.

Avrupa, son kullanım sektörlerinden ve ithalattan gelen talepteki artış nedeniyle tahmin döneminde önemli bir büyüme oranıyla karşı karşıya. Bu yüksek talep, Avrupalı ​​üreticilerin maliyeti ton başına 63 avroya kadar yükseltmesine neden oldu.

Sanayi Geliştirme

Ocak 2021:  INEOS, BP’nin beşi Amerika’da, ikisi Avrupa’da ve sekizi Asya’da olmak üzere on ana ortak girişimin eşlik ettiği 15 tesisten oluşan küresel Aromatikler ve Asetiller işini satın aldı.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/acetic-acid-market-103386

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar