Küresel endüstriyel kumaş pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 209,48 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %  6,3’lük bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™ raporunda piyasa değerinin 2020’de 128,39 milyar ABD Doları olacağı tahmin ediliyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/industrial-fabrics-market-105445

COVID-19 Etkisi

COVID-19 Pandemisi Ortasında Piyasaya Yardımcı Olması İçin Endüstriyel Kumaşların Artan Kabulü

Endüstriyel kumaş pazarı büyümesi 2020’de %  0,66’lık marjinal bir düşüş kaydederken  ve COVID-19 pandemisinin tetiklediği tedarik zinciri aksamaları nedeniyle 2021’de 136,55 milyar ABD dolarına ulaşması beklenirken, piyasa mevcut krizden kazanç sağlayabilir. Bu, medikal ve sağlık sektöründen fonksiyonel tekstillere yönelik talepteki ani artışa bağlanabilir. Örneğin, New York’ta Party Line Çadır Kiralama Navi-Trac ® geçici aşılama merkezleri kurmak için New York Tri-State Bölgesi’ndeki sağlık yetkililerine çadırlar. Ohio’da MMI Textiles, ABD’de koronavirüsle mücadeleye yardımcı olmak için dokuma ve dokumasız kumaşları kişisel koruyucu ekipmana (KKD) dönüştürmeye başladı. Bu nedenle, COVID-19 salgını tekstil imalat şirketleri için yeni fırsatlar yarattı ve krizin benzeri görülmemiş doğası, şirketleri inovasyon kapasitelerinden yararlanmaya daha da zorluyor.

Rapor Neler Sunar?

Rapor, farklı pazar sürücüleri, trendler ve kısıtlamalar hakkında benzersiz bilgiler içeriyor. Ayrıca, tüm pazar segmentlerinin performansına ilişkin değerli bilgiler ve önde gelen oyuncuların profillerinin ve baskın stratejilerin kapsamlı analizi de rapora dahil edilmiştir. Ayrıca rapor, bölgesel gelişmelerin pazar büyümesi üzerindeki etkisinin ayrıntılı bir değerlendirmesini sunuyor.

Büyümeyi Artırmak için Otomotiv Endüstrisi için Kompozit Kumaşların Geliştirilmesi

Otomotiv endüstrisinde sürdürülebilirliği artırmaya yönelik talepler yükselirken, önde gelen otomobil üreticileri ve araç bileşeni tedarikçileri, kompozit endüstriyel kumaşları geliştirmek ve araçlarına dahil etmek için yenilik kapasitelerini artırıyor. Örneğin, Fransız otomobil devi Renault, yakın zamanda Zoé alt kompakt aracı için tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşan bir kumaş geliştirdiğini duyurdu. Renault’ya göre malzeme, emniyet kemerlerinden ve otomobil endüstrisindeki diğer tekstil ürünlerinden ve ayrıca geri dönüştürülmüş PET şişelerden elde edilen polyester elyaflardan elde edilen artıklar kullanılarak formüle edildi. Öte yandan, İsviçre merkezli Autoneum, PET liflerinden Hybrid-Acoustics PET adı verilen ve araç motor bölmelerindeki ses dalgalarını yalıtabilen ve emebilen hafif bir tekstil tasarladı. Böylece,

segmentasyon

Elyaf türüne göre pazar, poliamid, polyester, aramid kompozitler ve diğerleri olarak sınıflandırılır.

Uygulamaya göre, pazarın segmentleri arasında konveyör bantları, transmisyon kayışları, koruyucu giysiler, otomotiv, aleve dayanıklı giysiler ve diğerleri bulunur. Burada otomotiv segmenti küresel pazarda %28,5, ABD pazarında ise %28,3 paya sahip oldu.

Coğrafya bazında, bu pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/industrial-fabrics-market-105445

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik Pazarını Güçlendirmek için Otomobil Endüstrisinin Hızla Artan Büyümesi

Asya Pasifik, Çin ve Hindistan’daki otomotiv endüstrisinin canlandırıcı büyümesinin desteklediği tahmin döneminde endüstriyel kumaş pazar payına hakim olmaya hazırlanıyor. Endüstriyel tekstiller, araç üreticileri tarafından otomotiv iç mekanları için yaygın olarak kullanıldığından, bu bölgede otomobil sektörünün hızlı ilerlemesi, pazar oyuncuları için inanılmaz fırsatlar yaratacaktır. Bölgenin pazar büyüklüğü 2020 yılında 45,32 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Kuzey Amerika’da, katı işçi güvenliği yönetmeliklerine uymak için alev geciktirici KKD üretimi için endüstriyel kumaşların artan şekilde benimsenmesi, bölgesel pazarı harekete geçirecektir. Bu arada, Avrupa’da, bölgenin otomobil devlerinin güçlü varlığı, operasyonları ve Ar-Ge yatırımlarının önümüzdeki yıllarda pazarın büyüme beklentilerini artırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Kapasite Geliştirme, Kilit Oyuncular için Temel Odak Alanı Olacak

Daha büyük bir pazar payı elde etmek amacıyla, endüstriyel kumaşlar alanında faaliyet gösteren en iyi rakipler, üretim ve araştırma kapasitelerini geliştirmek için yatırımlar yapıyor. Bu stratejinin amacı, bu şirketlerin çeşitli son kullanıcı endüstrilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamalarını ve tekliflerini genişletmelerini sağlayacak yaratıcı kumaşlar formüle etmektir.

Endüstriyel Kumaş Pazarında Faaliyet Gösteren Kilit Firmaların Listesi:

 • R.Henderson Co. Textiles Ltd. (Stockport, İngiltere)
 • Fitesa (Peine, Almanya)
 • Barnett Gmbh & Co. Kg (Aachen, Almanya)
 • Freudenberg & Co. Kg (Weinhiem, Almanya)
 • Toray Industries Inc. (Tokyo, Japonya)
 • Johns Manville (Kolorado, ABD)
 • Habasit AG (Reinach, İsviçre)
 • Forbo Uluslararası SA
 • Ahlstrom Munksjö
 • Bridgestone Şirketi (Tokyo, Japonya)
 • Cerex Advanced Fabrics Inc. (Florida, Amerika Birleşik Devletleri)
 • ContiTech AG (Hannover, Almanya)
 • DuPont (Michigan, ABD)

Sanayi Geliştirme

 • Nisan 2020:  Bridgestone Americas, Firestone Industrial Products ve Firestone Building Products’ın üretim tesislerini ve ayrıca Kuzey Amerika’daki ticari lastik fabrikalarını yeniden başlatma planlarını açıkladı.

Uzmanlarımızla konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/industrial-fabrics-market-105445

İlgili Haberleri Okuyun:

liberiansocialnews.com/post/8177_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

www.rolonet.com/posts/101865

tokemonkey.com/post/41228_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.anokey.com/post/76716_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

rollbol.com/posts/1307791

wocially.com/post/7541_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

chikkahub.com/post/56350_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

talknchat.net/post/8409_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter