Fortune Business Insights™ tarafından yapılan araştırma çalışmasına göre, küresel fiberglas pazar fiyatının 2028 yılına kadar 25.525.9 milyon USD’ye ulaşması ve tahmin döneminde %4,9’luk bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights’a göre, otomotiv endüstrisinde fiberglas kompozitlerin artan uygulaması, tahmin döneminde pazar büyümesini hızlandıracak, pazar büyüklüğü 2020’de 17.316,8 milyon ABD Doları olarak gerçekleşti.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/fiberglass-market-102338

Pazar Segmentleri :

E-glass Küresel Pazarda En Büyük Payı Tutacak

Ürün bazında pazar, E-cam ve uzmanlık olarak ikiye ayrılır. E-camın tahmin döneminde büyük bir paya sahip olması bekleniyor. E-glass olağanüstü performans nitelikleri sunar. Çevre dostu bor içermeyen E-cam elyafının artan kullanımının, segmentin sağlıklı büyümesini desteklemesi bekleniyor. Ürüne göre pazar, cam yünü, iplik, fitil, kıyılmış iplikler ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Cam yününün önemli bir paya sahip olması bekleniyor.

Uygulamaya bağlı olarak pazar, ulaşım, bina ve inşaat, elektrik ve elektronik, boru ve tank, tüketim malları, rüzgar enerjisi ve diğerlerine bölünmüştür. ABD CAFE standartları ve Avrupa’daki karbon emisyon hedefleri gibi hükümet düzenlemeleri nedeniyle ulaşımın yüksek bir pay alması bekleniyor. İnşaat ve inşaat segmenti ise 2020’de küresel pay bazında %20,2’lik bir büyüme gerçekleştirdi.

Rapor, Bu Pazardaki Kilit Oyuncuları Listeliyor:

 • 3B – fiberglas şirketi (Herve, Belçika)
 • LANXESS (Köln, Almanya)
 • Owens Corning (Ohio, ABD)
 • IMERYS GRUP (Paris, Fransa)
 • China Jushi Co., Ltd. (Jiangxi, Çin)
 • CTG Grubu (New York, ABD)
 • Chongqing Polycomp International Corp. (CPIC) (Chongqing, Çin)
 • Nippon Elektrikli Cam Co, Ltd. (Tokyo, Japonya)
 • Johns Manville (Kolorado, ABD)
 • Taiwan Glass Ind. Corp. (Taipei, Tayvan)
 • PFG FİBER CAM CORPORATION (Chia Yi Hsien, Tayvan)
 • ASAHI FİBER CAM Co., Ltd. (Tokyo, Japonya)
 • Knauf Yalıtımı (Indiana, ABD)
 • Saint-Gobain Vetrotex (Tiax, Meksika)
 • KCC CORPORATION (Seul, Güney Kore)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Pazar Büyümesine Yardımcı Olması için Ulaştırma Endüstrisinde Yükselen

Hükümetlerin karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik katı düzenlemeleri, düşük emisyonlu hafif araçlara talep yaratacak ve bu da pazarın hızla genişlemesini sağlayacaktır. Kompozit cam elyafı, otomotiv endüstrisinde alüminyum ve çeliğin yerine hafif arabalar üretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, uçak oturma sistemini tasarlayan ve üreten bir lider olan Weber Aircraft, California ve Strongwell, ticari uçak uygulamaları için fiberglas pultrüzyonun ilk gelişimini işaret eden fiberglas pultrüzyon üretti.

Uçağın parçaları alışılmadık derecede karmaşık ve geometrik şekillerdir. Bu 18 farklı şekil, kapı çerçevesi ve modüler tuvaletler için ticari Boeing 737 uçaklarına yerleştirilmiş panel marangozlarıdır. Hem E Glass hem de S-2 cam elyafları, ağırlık, elyaf mukavemeti, çekme ve basınç modülü ve darbe direncinin bir kombinasyonu dahil olmak üzere bu yüksek performanslı havacılık uygulamalarında önemli olan özel takviye özellikleri sunar. Benzer şekilde, yenilikçi kompozit malzemeler kullanarak kişiselleştirilmiş ürünleri 3D yazıcılarla üreten bir teknoloji girişimi olan Moi Composites, Cenova Boat Show 2020’de 3D baskılı fiberglas tekne MAMBO’yu (Motor Eklemeli Üretim Teknesi) tanıttı.

Rapor Amacı ve Kapsamı:

 • Raporda, coğrafi kapsam, segmentasyon ve kilit oyuncuların finansal performansına dayalı olarak pazara genel bir bakış sunulmaktadır.
 • Rapor, tahmin döneminin sonuna kadar tahmini pazar büyüklüğünü sunar. Ayrıca, raporda tarihsel ve güncel pazar büyüklüğü de incelenmektedir.
 • Çeşitli göstergelere dayalı olarak, verilen tahmin dönemi için Yıllık büyüme (%) ve bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sunulmaktadır.
 • Rapor, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Avrupa’da sektördeki mevcut eğilimleri ve pazarın gelecekteki kapsamını sunuyor.
 • Pazarın büyümesini hızlandıran çeşitli parametreler araştırma raporuna dahil edilmiştir.
 • Rapor, tahmin süresi boyunca pazarın büyüme oranını, pazar boyutunu ve değerlemesini analiz eder.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/fiberglass-market-102338

Bölgesel Görüşler :

Asya Pasifik’te Pazar Büyümesini Yoğunlaştırmak için Artan Sanayileşme

Asya Pasifik’in Hindistan, Endonezya ve Tayland gibi gelişmekte olan ülkelerde gelişen inşaat sektörü nedeniyle tahmin döneminde yüksek bir fiberglas pazar payına sahip olması bekleniyor. Bölge , 2020 yılında gelir açısından 11.150,7 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Elektrik ve ısı yalıtımında fiber cam kullanımının artmasının, pazarın bölgedeki hızlı genişlemesini sağlaması bekleniyor. Ayrıca, Çin’de elektrikli araçlara yönelik artan talep, Asya Pasifik’teki pazar büyümesine olumlu katkıda bulunacaktır.

ABD ve Kanada’da daha fazla konut birimine yönelik artan talep, Kuzey Amerika’daki kalkınmaya yardımcı olacaktır. Altyapı ve akıllı şehir planlarına devam eden yatırım, Kuzey Amerika için daha fazla fırsat yaratacaktır. İnşaat sektöründe yalıtım, cephe kaplama, yüzey kaplama ve çatı kaplama hammaddeleri için cam elyafa olan talep bölgenin büyümesini hızlandıracaktır.

Anahtar Geliştirme :

Ocak 2021: Johns Manville, Slovakya, Trnava’daki Engineered Materials tesisinde atık cam elyafları için bir termal geri dönüşüm ünitesini tanıttı

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/fiberglass-market-102338

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar