Küresel fiziksel buhar biriktirme pazar büyüklüğünün, 2021 ile 2028 arasında %8.2’lik bir CAGR sergilerken 2028 yılına kadar 40.97 milyar ABD Dolarına ulaşarak önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından Fiziksel Buhar Biriktirme Pazarı ” başlıklı raporunda yayınlanıyor. , 2021-2028.” Raporda ayrıca, pazarın 2020’de 22,43 milyar ABD doları seviyesinde olduğu belirtiliyor. Çevre dostu kaplama işlemlerine yönelik artan talep ve COVID-19 krizi sırasında artan tıbbi ekipman talebi gibi faktörlerin önümüzdeki dönemde ürün talebini artırması bekleniyor. yıllar.

Küresel pandeminin etkisi, COVID-19, benzeri görülmemiş kayıplarla karşı karşıya kalan birkaç ekonomide hissedildi. Devlet kurumları tarafından açıklanan kilitlenme nedeniyle, bazı endüstriler sınırlı operasyonel faaliyetlerle durmaya başladı. Bununla birlikte, hükümetten ve endüstrilerden gelen ortak bir çaba, ekonomiyi tekrar rayına oturtacak ve endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlamasına yardımcı olacaktır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/physical-vapour-deposition-pvd-market-102364

Piyasada Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • Advanced Energy Industries, Inc. (ABD)
 • İntevac (ABD)
 • Oerlikon Balzers (İsviçre)
 • Darbe Kaplamaları AB (İsveç)
 • AJA International, Inc. (ABD)
 • Dynavac (ABD)
 • Denton Vakum (ABD)
 • Angstrom Engineering, Inc. (Kanada)
 • CHA Industries, Inc. (ABD)
 • IHI HAUZER Techno Coating BV (Hollanda)
 • Kurt J Lesker Şirketi (ABD)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Pazar Segmentasyonu

Kategori bazında pazar, PVD ekipmanı, PVD malzemesi ve PVD hizmetlerine ayrılmıştır.

 • Kategori bazında, PVD ekipman segmenti, 2020’de yaklaşık %59,5’lik bir küresel fiziksel buhar biriktirme pazar payına sahipti ve tahmin döneminde katlanarak büyüme göstermesi bekleniyor. Bunun nedeni, dünya çapında medikal, güneş ürünleri ve veri depolama gibi çeşitli endüstriyel uygulamalarda artan PVD benimsenmesidir.

Uygulama bazında pazar, veri depolama, mikro elektronik, güneş ürünleri, kesici aletler, tıbbi ekipman ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmaktadır. 

Rapor Ne Sağlar?

Pazar raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin derinlemesine bir analizini sağlar. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketlerin dahil olduğu rekabet ortamını ve yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları duyurmak ve pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak işbirliklerini duyurmak için onlar tarafından stratejilerin benimsenmesini içerir. Ayrıca araştırma analisti, önümüzdeki yıllarda fiziksel buhar biriktirme pazarının büyümesini sağlayacak mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi edinmek için PESTEL ve PORTER’ın Beş Nokta Analizi gibi çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/physical-vapour-deposition-pvd-market-102364

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Çevre Dostu Kaplama Proseslerine Artan Talep

Eurostat’a göre, sanayi sektörü Avrupa’daki toplam emisyonların yarısından fazlasını oluşturuyor. Sera emisyonlarına ilişkin artan endişe, çevre açısından güvenli ürünlere olan talebi artırdı. Örneğin, fiziksel buhar biriktirme işlemi titanyum nitrür (TiN) ve krom nitrür (CrN) gibi çevre dostu ürünleri benimser. Bu malzemeler korozyona dayanıklı galvanik kaplama ile kaplanır ve yüzeyin son halini daha da iyileştirir. Ayrıca çevresel tehlike riski olmadan üstün performans sunarlar. Bu nedenle, çeşitli endüstriyel uygulamalarda çevre dostu kaplama işlemlerine yönelik yüksek talebin, tahmin döneminde pazarın büyümesini desteklemesi bekleniyor.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya-Pasifik – Bölge, 2020’de 10,25 milyar ABD doları seviyesindeydi ve tahmin döneminde pazardaki en yüksek pozisyonu tutması bekleniyor. Bu, Çin gibi ülkelerde artan tıbbi ekipman ve güneş enerjisi tüketiminden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, seçkin fiziksel buhar biriktirme çözüm sağlayıcılarının varlığı, tahmin süresi boyunca bölgesel büyümeyi destekleyecektir.

Kuzey Amerika – Bölgedeki köklü tedarik zinciri ağı ve distribütörlük sayesinde bölgenin önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Ayrıca, güneş panelleri ve kesici takımların üretiminde fiziksel buhar biriktirme sürecinin artan şekilde benimsenmesi, 2021 ve 2028 yılları arasında pazarın büyümesini artıracaktır.

REKABETÇİ PEYZAJ

Büyük Şirketler Pazar Beklentilerini Aydınlatmak İçin Ar-Ge Faaliyetlerine Yatırıma Odaklanıyor

Pazar, bir kaleyi korumaya çalışan küçük, orta ve büyük şirketlerden oluşmaktadır. Şirketler, çeşitli endüstriyel uygulamalardan artan talebi karşılamak için gelişmiş fiziksel buhar biriktirme çözümleri geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerine yatırım yapıyor. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, pazar büyümesi için iyiye işaret etmesi muhtemel olan organik ve inorganik büyüme stratejilerini benimsiyor.

Sanayi Geliştirme:

 • Ocak 2020 – Oerlikon, önde gelen Erkelenz, Almanya merkezli elmas kaplama teknolojisi sağlayıcısı D-Coat GmbH’yi satın aldığını duyurdu. Bunun şirketin yüzey işleme teknolojisi portföyünü genişletmesi ve rakiplerine karşı daha fazla rekabet avantajı kazanması bekleniyor.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/physical-vapour-deposition-pvd-market-102364

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları