Küresel floropolimer pazar büyüklüğü  2020’de 6,95 milyar ABD doları  idi  . Pazarın  2021’de 7,23 milyar ABD  dolarından   2021-2028 döneminde  %  5,2’lik  bir  CAGR’de  2028’de  10,31 milyar ABD dolarına  çıkması  bekleniyor.

Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “Floropolimer Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda  sunmaktadır.

Araştırmacılarımıza göre, yüksek kimyasal ve elektrik direnci, yapışmaz, toksik olmayan ve olağanüstü sünek güç özellikleri nedeniyle inşaat, tıp, elektrik ve elektronik endüstrileri, otomobiller ve kimya endüstrilerindeki artan uygulamaların küresel yakıtı beslemesi bekleniyor. floropolimerler pazar büyümesi.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/fluoropolymers-market-102132

COVID-19 Pandemisi: Piyasa, Tıbbi Cihaz Gerekliliğinin Stokladığı Büyümeye Tanıklık Edecek

Sektör, COVID-19 salgını nedeniyle etkilendi, kimya endüstrisindeki önemli oyunculardan birkaçı üretimlerini ertelemek zorunda kaldı. Bununla birlikte, tıbbi cihaz üreticileri daha hızlı bir şekilde daha fazla ürün ürettiğinden, sektör salgın sırasında hızlı bir büyüme algılıyor.

Ayrıca, Kişisel Koruma Ekipmanı (KKD) üretmek için polimerin kayganlık, dielektrik ve biyouyumluluk özellikleri gereklidir.

Rapor Kapsamı

Rapor, pazar bölümlerinin sistematik bir çalışmasını ve pazara genel bakışın kapsamlı bir analizini sunar. Mevcut pazar eğilimlerinin ve gelecekteki fırsatların düşünceli bir değerlendirmesini sunar. Ayrıca, bölgesel içgörülerin kapsamlı bir analizini ve bunların pazar büyümesinin oluşmasına nasıl yardımcı olduğunu sunar. Yatırımcılara ve işletme sahiplerine piyasada mevcut olası tehditleri daha iyi anlamalarında yardımcı olmak için raporda COVID-19 etkileri tartışıldı. Rapor, baskın konumda kalmak için kilit oyuncular ve öne çıkan stratejilerini tartışıyor.

segmentasyon

Ürün bazında küresel pazar, politetrafloroetilen (PTFE), poliviniliden florür (PVDF), florlu etilen propilen (FEP), polivinilflorür (PVF) ve diğerlerine ayrılır.

Uygulamaya bağlı olarak pazar, kaplamalar, filmler, katkı maddeleri ve diğerlerine ayrılmıştır.

Nihai kullanım açısından pazar, endüstriyel ekipman, otomotiv, inşaat, elektrik ve elektronik ve diğerleri olarak kategorize edilmiştir. Tahmin dönemi boyunca endüstriyel ekipmanın çoğunluk payını oluşturması muhtemeldir.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Yeni Pazar Beklentileri Yaratmak için Yükselen Otomobil Endüstrisi

Harcanabilir gelirdeki artış, otomobil sektörü için artan Ar-Ge harcamaları, artan trafik sıkışıklığı ve düşen karbon salınımına ilişkin katı hükümet normları, otomotiv endüstrisinden floropolimer talebini körükleyen hayati etkenlerdir.

Ayrıca polimer, otomotiv sektöründe emisyon düzenleme, güvenlik ve performans için bileşenlerin ömrünü uzatır.

Düşman sıvılara ve yakıtlara, titreşimlere, ısıya, sıkıştırmaya ve ayrıca neme karşı çalışma güvenliği ve sağlamlık sağlarlar. Polimer kaplamalar, araç parçalarında korozyon ve sürtünmeyi önlemeye yardımcı olarak ömrünü uzatır. Aşınma ve yıpranmaya dayanması öngörülen dişliler ve bilyalı rulmanlar gibi otomobil bileşenlerinde önemlidirler.

Uzmanlarımızla Konuşuyor:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/fluoropolymers-market-102132

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, maksimum floropolimer pazar paylarına sahipti ve bu bölgenin büyümesi, bu bölgedeki ilaç, elektrik endüstrileri ve inşaat sektörlerinden gelen artan talebe bağlı.

Kuzey Amerika’nın elektrik-elektronik ve havacılık endüstrilerinden gelen artan talep nedeniyle önemli bir büyüme gözlemleyeceği tahmin ediliyor. Üreticiler ve tasarımcılar elektronik cihazlar icat etmeye devam ettikçe, bu ürünlere olan talep ödüllendiricidir.

Avrupa’nın tahmin döneminde önemli bir büyüme algılayacağı tahmin ediliyor. Bölge, otomotiv endüstrisinden artan talep ile akredite edilmiştir. Avrupa, dünyanın önde gelen motorlu otomobil üreticileri arasında yer almakta ve Ar-Ge’deki en büyük özel paydaş anlamına gelmektedir.

Rekabetçi Peyzaj

Baş Oyunculardan Pazar Büyümesini Teşvik Eden Yeni Satın Almalar

Pazardaki kilit oyuncular, işlerini etkin bir şekilde şişirmek ve pazardaki önde gelen konumlarını korumak için her zaman taktikler tasarlarlar. Bu tür bir yaklaşım, son kullanıcılar arasında artırılmış erişim için ürünler piyasaya sürmektir.

Her geçen gün çok sayıda kilit oyuncu, işlerini genişletmek ve tüketicileri için gelişmiş ürünler yaratmak için çeşitli alanlardaki şirketlerle işbirlikçi ortaklıklar kuruyor.

Sanayi Geliştirme

 • Şubat 2021:  Arkema’nın Çin’de bulunan Changshu tesisindeki floropolimer üretim kapasitesini 2022 yılına kadar yaklaşık %35 oranında artırması planlanıyor. Bu yeni yatırımın Li-ion pil işinin talebini artırması ve yarı iletken, inşaat kaplamalarında umutlar geliştirmesi muhtemel. , ve su filtrasyon endüstrileri.

Bu Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Chemours Şirketi (Delaware, ABD)
 • INOFLON (Noida, Hindistan)
 • DAIKIN INDUSTRIES (Osaka, Japonya)
 • Solvay SA (Brüksel, Belçika)
 • Arkema SA (Columbus, Fransa)
 • NexGen Floropolimerler Pvt. Ltd. (Delhi, Hindistan)
 • 3M (Minnesota, ABD)
 • Shandong Dongyue Polimer Malzeme Co, Ltd. (Çin)
 • Saint-Gobain (Courbevoie, Fransa)
 • KUREHA CORPORATION (Japonya)
 • HaloPolimer (Moskova, Rusya)
 • AGC Chemicals (Tokyo, Japonya)
 • Honeywell International, Inc. (Kuzey Karolina, ABD)

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/fluoropolymers-market-102132

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]