Küresel ginseng pazar büyüklüğünün, tahmin döneminde sağlığı korumak için adaptojenlerin artan popülaritesi nedeniyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Ginseng Market, 2022-2029 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır.Diyabet, kalp hastalığı ve hipertansiyon dahil olmak üzere çok çeşitli hastalıkları kapsar. Sonuç olarak, küresel pazarın önümüzdeki yıllarda sağlık sektöründen önemli talep görmesi bekleniyor. Örneğin, Haziran 2021’de Fitday, Hindistan pazarı için yedi vitaminli sakızın piyasaya sürülmesinin ardından beslenme sakızlarının geliştirilmesine 25 crore Rs’lik bir yatırım yaptığını duyurdu. Fitday, erişimini genişletmek için Hindistan’da nutrasötiklerin faydaları hakkında artan bilgi birikimine yatırım yapmak istiyor. Küresel sakızlı vitamin endüstrisinin 2025 yılına kadar 10,6 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

COVID-19 Etkisi-

Tedarik Zinciri Bozulması Pazar Büyümesini Engelleyecek

COVID-19, hemen hemen her işletmeyi etkileyen eşi görülmemiş bir küresel halk sağlığı krizidir ve uzun vadeli yansımalarının tahmin döneminde endüstri büyümesini etkilemesi beklenmektedir. Koronavirüs pandemisi ülkeler arasında genişlerken, çeşitli endüstrilerde ve tedarik zincirinin neredeyse her alanında üretkenliğe zarar verdi. Önümüzdeki yıllarda pazar talebini artıracak kişisel sağlık harcamalarının artması bekleniyor.

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya çalışan tüm ginseng piyasası şirketlerini listeler:

 • Kore Ginseng Şirketi
 • Ewha Company Ltd.
 • Botalys A.Ş.
 • Auragin
 • Doğanın Cevabı
 • Nature’s Bounty Co.
 • Slogar Inc.
 • Buda’nın Otları
 • Doğanın Yolu Ürünleri

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/ginseng-market-104353

Rapor Neler Sunar?

Rapor, anlamlı gerçekler, geçmiş veriler, içgörüler, istatistiksel olarak desteklenen ve endüstri tarafından doğrulanmış piyasa istatistikleri ve piyasanın ayrıntılı bir değerlendirmesini sağlar. Rapor ayrıca uygun metodoloji ve varsayımlara dayalı tahminleri de içerir. Rapor, pazarı bölgeye, son kullanıma ve diğer faktörlere göre bölümlere ayırır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Bitki Bazlı Ürünlere Artan Talep

Bitki bazlı ürünlere yönelik artan talebin, tahmin döneminde küresel ginseng pazarının büyümesini artırması bekleniyor. Artan sağlık bilinci, ilgili ürün pazarlarını ileriye taşıyan bitki bazlı ürünlere olan talebi körüklüyor. Bitki bazlı ürünler, hastalık riskini azalttığı için yeni bir trend. Ayrıca, bitki bazlı ürünlerin güvenlik ve sağlık yararları, küresel ölçekte artan bir talep görmektedir. Fonksiyonel gıda veya nutrasötik olarak önemi, artan piyasa değeri ile son yıllarda ilgi çekmiştir. Ekstraktlar ve biyoaktif bileşenler, antitümör, antioksidan, cilt koruması, antihiperglisemik, anti-enfektif, anti-osteoporotik antikanser ve solunum sorunları için incelenmiştir.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Kuzey Amerika’da Doğal Ürünlerin Artan Popülaritesi

Kuzey Amerika’nın tahmin döneminde en büyük küresel ginseng pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, sağlıklı bir yaşam tarzını destekleyen doğal ürünlerin artan popülaritesi, bölgedeki talebi artırıyor. Bir adaptojen olarak yaygın kullanımı, binlerce yıldır en çok satan bitkisel ve besin takviyesi ve organik ürünlerin artan popülaritesi olmuştur.

Asya Pasifik’in pazarda önemli bir konuma sahip olması bekleniyor. Bu, bitkisel ilaçlar için çok sayıda çıktı ve artan talepten kaynaklanmaktadır. Jilin İl Halk hükümetine göre Çin, küresel üretimin yaklaşık %70’ini oluşturan dünyanın önde gelen üreticisidir. Çin FDA, birçok sağlık ürününü onaylayarak, ülkenin bitkisel ürünlere artan desteğini gösterdi.

Segmentler-

Türüne göre, pazar kırmızı ve beyaz ginseng olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama bazında pazar, fonksiyonel yiyecek ve içecekler, diyet takviyeleri, ilaçlar olarak ayrılmıştır. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/ginseng-market-104353

Rekabetçi Peyzaj-

Pazardaki Konumlarını Güçlendirmek İçin Ortaklığa Odaklanacak Kilit Oyuncular

Özel sektöre ait ve daha küçük oyuncuların küresel/bölgesel varlık, dağıtım kanalı oluşturma ve gelir yaratma açısından uluslararası piyasa katılımcıları ile rekabet edememesi göz önüne alındığında, pazar alanında uluslararası üne sahip şirketlerin daha fazla birleşme ve satın almalara yol açması beklenmektedir. önümüzdeki yıllar.

Küresel Ginseng Pazar Araştırması/Analiz Raporu, aşağıdaki Sorularınızın Yanıtlarını İçerir:

 • Ginseng için Hangi Üretim Teknolojisi Kullanılıyor? O Teknolojide Ne Gelişmeler Oluyor? Bu Gelişmelere Hangi Trendler Neden Oluyor?
 • Bu Ginseng Pazarındaki Küresel Kilit Oyuncular Kimlerdir? Şirket Profilleri, Ürün Bilgileri ve İletişim Bilgileri nelerdir?
 • Ginseng Pazarının Küresel Pazar Durumu Neydi? Ginseng Pazarının Kapasitesi, Üretim Değeri, Maliyeti ve Kârı Neydi?
 • Ginseng Endüstrisinin Mevcut Piyasa Durumu Nedir? Bu Sektörde Hem Şirket Hem de Ülke Bazında Pazar Rekabeti Nedir? Ginseng Piyasa Trendlerinin Uygulamalar ve Türleri Dikkate Alınarak Piyasa Analizi Nedir?
 • Küresel Ginseng Sektörünün Kapasite, Üretim ve Üretim Değeri Açısından Öngörüleri Nelerdir? Maliyet ve Kar Tahmini Ne Olacak? Pazar Payı, Arz ve Tüketim Ne Olacak? İthalat ve İhracat ne durumda?
 • Upstream Hammaddeler ve Downstream Sanayi tarafından Ginseng Pazar Zinciri Analizi Nedir?
 • Ginseng Endüstrisine Ekonomik Etkisi Nedir? Global Ginseng Analiz Sonuçları Nelerdir? Küresel Ginseng Geliştirme Trendleri Nelerdir?
 • Ginseng Pazarının Pazar Dinamikleri Nelerdir? Zorluklar ve Fırsatlar Nelerdir?
 • Ginseng Endüstrisi İçin Giriş Stratejileri, Ekonomik Etkiye Karşı Önlemler ve Pazarlama Kanalları Ne Olmalı?

Sanayi Geliştirme-

 • Şubat 2019: Güney Koreli üretici Ehwa işletmesi, artan adaptojen talebini karşılamak için gıda markası doğal gıdanın karakteristik kırmızı ginseng ürünlerini uluslararası piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/ginseng-market-104353

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar