Küresel karbon fiber pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 4.088,8 milyon ABD Dolarına ulaşması bekleniyor . Otomotive yönelik yüksek talebin ve hafif araçlara yönelik artan ihtiyacın büyümeyi desteklemesi bekleniyor. Hindistan Marka Sermayesi Vakfı’na (IBEF) göre, Ekim 2020’de Hindistan’da binek araç satışları 2019’a kıyasla %14,19 arttı. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “ Karbon Fiber Pazarı, 2021 ” başlıklı yeni bir raporda sundu. -2028 .” Rapor ayrıca, pazarın 2020’de 2.238.6 milyon ABD Doları olduğunu belirtiyor. 2021-2028 arasındaki tahmin döneminde % 8.3’lük bir CAGR sergileyecek .

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/carbon-fiber-market-101719

Fortune Business Insights™, küresel pazarda faaliyet gösteren tanınmış üreticilerin bir listesini sunar. Bunlar aşağıdaki gibidir :

 • ZOLTEK Corporation (Missouri, ABD)
 • Hexcel Corporation (Connecticut, ABD)
 • TEIJIN LIMITED (Tokyo, Japonya)
 • TORAY INDUSTRIES, INC. (Tokyo, Japonya)
 • Solvay (Brüksel, Belçika)
 • Formosa M Co., Ltd. (Gyeonggi-do, Kore)
 • Mitsubishi Chemical Carbon Fiber and Composites, Inc. (California, ABD)
 • Nippon Graphite Fiber Co., Ltd. (Hyogo, Japonya)
 • Advanced Composites Inc. (Utah, ABD)
 • HYOSUNG GELİŞMİŞ MALZEMELER (Seul, Güney Kore)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Solvay, Daha Hafif Uçaklar Üretmek için Kompozit Malzemeler Sağlamak İçin SGL Carbon ile El Ele Verdi

Ocak 2020’de Solvay, daha hafif uçaklar inşa etmek için yüksek performanslı kompozit malzemeler geliştirmek için SGL Carbon ile ortaklık kurdu. Karar, uçağın ağırlığını azaltmak ve atmosferdeki emisyonları azaltmak için acil ihtiyaç nedeniyle alındı. Bir şirket yetkilisine göre, “Bu ortaklık, havacılık endüstrisi için yeni bir karbon fiber kompozit malzeme yaratmamıza yardımcı olacak. Bu sadece başlangıç ​​olduğu için, bu materyalleri programlarımızdan birinde kullanmak için inceliyoruz. Hafif uçak çağı tamamen yeni bir seviyeye çıkmak üzere.”

Büyümeyi Engelleyen COVID-19 Pandemisi Ortasında Üretim Tesislerinin Kapatılması

Otomobil endüstrisi, COVID-19 salgını nedeniyle ciddi şekilde etkilendi. Japonya, Güney Kore, İtalya, İngiltere, Almanya ve ABD’de otomobil üreticileri, 2020’de pandeminin doğrudan etkisini sergiledi. Bu, OEM’leri kesintiler nedeniyle tedarik zincirlerini güçlendirmeye zorluyor. Aynı zamanda, çok çeşitli endüstriler, bulaşmayı önlemek için üretim tesislerini kapattı.

Rapor Kapsamı-

Rapor, mevcut pazar büyüklüğünü tahmin etmek için dört önemli önlem içeriyordu. Ana pazar hakkında bilgi toplamak için kapsamlı ikincil araştırmalar yapılmıştır. Bir sonraki adımımız, bu boyutlandırmayı, varsayımları ve bulguları çeşitli endüstri uzmanlarıyla doğrulamak için birincil araştırmayı içeriyordu. Ayrıca bu endüstrinin büyüklüğünü hesaplamak için aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya yaklaşımları kullandık.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/carbon-fiber-market-101719

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Hafif Araçlar Üretmek için CFRP’nin Artan Kullanımı Büyümeyi Destekleyecek

Çok sayıda şirket, araçların ağırlığını azaltmak için süreçler geliştirmeye büyük meblağlar yatırıyor. Bu nedenle, üst düzey süper otomobillerde karbon fiber takviyeli polimer (CFRP) kullanımı artmıştır. CFRP, 1,6 g/cc kadar düşük bir yoğunluğa sahiptir ve mükemmel bir güç-ağırlık oranına sahiptir. Ayrıca hafif arabalar yaklaşık %6 ila %8 yakıt tasarrufu sağlayabilir ve çok daha iyi yakıt verimliliğine sahip olabilir. Bu faktörlerin önümüzdeki yıllarda karbon elyaf pazarının büyümesini hızlandırması bekleniyor. Ancak bu lifin maliyeti çok yüksektir. Esas olarak öncünün maliyetine ve sonuç olarak büyümeyi engelleyebilecek olan verime bağlıdır.

Segmentasyon-

Büyük Yedek Parça Segmenti, Ara Modül Üretimindeki Artıştan Dolayı Hızla Büyüyecek

Uygulamaya göre, pazar havacılık, uzay ve savunma, otomotiv, rüzgar türbinleri, spor ve eğlence, inşaat ve diğerleri olarak kategorize edilir. Öncül temelinde, perde ve PAN olarak bölümlere ayrılmıştır. Aşağıda, çekme kriteri hakkında kısa bir not bulunmaktadır:

 • Çekiciye göre: Pazar, büyük yedekte ve küçük yedekte sınıflandırılır. Bunların arasında, büyük yedek parça segmenti , karbon elyaf pazar payı açısından küresel olarak ve ABD’de sırasıyla % 3 ve % 24,6 kazandı. Günümüzde birçok şirket, büyük çekme ara modülü geliştirmek için yeni stratejiler oluşturmaya çalışıyor.

Bölgesel Görüşler-

Avrupa, Elektrikli Araç Üreticilerinin Artan Varlığıyla Desteklenecek  

 • Avrupa : Bu bölgedeki pazar, 2020 yılında gelir bazında 756,5 milyon ABD doları seviyesinde gerçekleşti. Otomobil üreticilerinin uygun fiyatlı ve etkili karbon kompozit malzemeler oluşturmak için Ar-Ge faaliyetlerindeki artan harcamaları nedeniyle önümüzdeki yıllarda hakim olması bekleniyor. Ayrıca, bölgede çok sayıda elektrikli otomobil üreticisinin bulunması büyümeyi hızlandıracaktır.
 • Kuzey Amerika : Yenilenebilir kaynakları kullanma ihtiyacının artması, Kuzey Amerika’da rüzgar çiftliklerinin kurulumunun artmasıyla sonuçlandı. Ek olarak, hafif karbon fiber bu bölgenin havacılık sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Asya Pasifik : Bölgenin, birden fazla altyapı projesine artan hükümet harcamaları ve hızlı kentleşme nedeniyle önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bunun dışında Çin, evlerin, köprülerin ve tünellerin yapımında inşaat kompozitlerinin daha yüksek kullanımını sergiliyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Şirketler Satın Almalar ve Yeni Ürün Lansmanları Yoluyla Rekabeti Yoğunlaştırmayı Hedefliyor

Küresel karbon fiber pazarı, Teijin Limited, Toray Industries ve ZOLTEK Corporation gibi birçok şirketi barındırmaktadır. Büyük ölçüde yerel firmaları satın almaya, son teknoloji ürünleri piyasaya sürmeye veya tanınmış kuruluşlarla ortaklık kurmaya odaklanıyorlar. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden biri yer almaktadır:

 • Haziran 2019 : Liberty Hall Capital Partners, Sekisui Chemical Group ile AIM Aerospace’i 510 milyon ABD Doları değerinde satmak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu yeni satın alma, Sekisui Chemical’ın coğrafi erişimini genişletmesine, müşteri tabanını çeşitlendirmesine ve yeteneklerini genişletmesine yardımcı olacak.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/carbon-fiber-market-101719

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter