Küresel  kendinden yapışkanlı etiket pazar  büyüklüğünün, 2021’de 42,9 milyar ABD dolarından 2028 yılına kadar 64,9 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %6,1’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Tüketim ürünleri sektöründe etiketlerin artan oranda benimsenmesinin ve biyolojik olarak parçalanabilen ürünlere ilişkin artan farkındalığın pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™  bu bilgiyi “ Kendinden Yapışkanlı Etiketler Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda sunmaktadır. ” Pazar 2020’de 40,8 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Kendinden yapışkanlı etiketler, bir yüzeye veya bir nesneye düzgün bir şekilde yapışmak için basınca ihtiyaç duyduklarından ‘basınca duyarlı etiketler’ olarak da adlandırılır. Minimum sıcaklık özelliği, solvent direnci, UV direnci ve güçlü yapışma gibi faydaları nedeniyle çeşitli uygulamalarda kullanılırlar. Bunların benimsenmesi, bir ürünün görsel çekiciliğini artırır ve zorlu ortamlarda mükemmel yapışma sağlar. Yapışkanlı etiketlerin tüketim malları sektöründe artan oranda benimsenmesi, talebi artıracak gibi görünüyor. Ayrıca, yiyecek ve içecek endüstrisinde gıda ürünlerinin ambalajlanması için yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Ambalaj etiketleri zamandan tasarruf sağlar, kolaylık sağlar ve dengesiz ortamlara karşı dayanıklıdır. Ek olarak, biyolojik olarak parçalanabilen ürünlerin faydalarına ilişkin artan farkındalık, bunların benimsenmesini artıracaktır. Etiketler, biyolojik olarak parçalanabilirlik sağlamak ve çevreyi olumlu yönde etkilemek için kağıt kullanır. Bu faktörlerin önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artırması muhtemeldir. 

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/self-adhesive-labels-market-104289

COVID-19’un Etkisi

Medikal Sektörden Sanayi Büyümesini Desteklemek için Güçlü Talep

Medikal sektörde etiketlerin artan oranda benimsenmesi nedeniyle bu pazarın COVID-19 salgını sırasında olumlu etkilenmesi bekleniyor. COVID-19 enfeksiyonlarındaki artış, ilaç ve ekipmanın benimsenmesine yol açtı ve bunun da ürünün benimsenmesini artırması bekleniyor. Kilitleme sonrası gevşemelerin ambalaj etiketlerinin üretimini desteklemesi muhtemeldir. Üretim makinelerinin benimsenmesi, azaltılmış kapasiteler ve yarı zamanlı vardiyalar, üreticilerin kayıpları telafi etmesine ve pazar konumunu iyileştirmesine olanak sağlayabilir. Bu faktörlerin pandemi sırasında pazar büyümesini artırması muhtemeldir. 

Bu Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi

 • 3M Şirketi (Minneapolis, ABD)
 • Axicon Etiketleri (Oxfordshire, Birleşik Krallık)
 • Avery Products Corporation (Kaliforniya, ABD)
 • ETIS Slovakya (Bratislava, Slovakya)
 • UPM Raflatac (Helsinki, Finlandiya)
 • Müroll GmbH (Frastanz, Avusturya)
 • Royston Labels Ltd (Royston, Birleşik Krallık) 
 • S&K ETİKET (Illinois, ABD)
 • SVS Etikety (Karlstejn, Çek Cumhuriyeti)
 • Mondi Grubu (Viyana, Avusturya)
 • HB Fuller (Minnesota, ABD)
 • LEO TASARIMLARI VE AMBALAJ PVT LTD (Himachal Pradesh, Hindistan)
 • Holoflex (Batı Bengal, Hindistan)
 • Avery Dennison Şirketi (Kaliforniya, ABD)
 • Paskys.ro (Prag, Çek Cumhuriyeti)

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, pazardaki en üst segmentlerin ve en son trendlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Sürükleyici ve kısıtlayıcı faktörleri ve COVID-19’un piyasa üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde tartışıyor. Ayrıca, bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncularının üstlendiği stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Artırmak İçin Çeşitli Sektörlerde Artan Uygulamalar

Kendinden yapışkanlı malzemeler, ürünün çeşitli endüstrilerden artan talebi nedeniyle çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Etiketler, son kullanma tarihi, üretim tarihi, içerik ayrıntıları ve diğerleri gibi temel ayrıntıları gösterir. Ambalaj etiketleri, tüketicilerin tıbbi ürünleri seçerken bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olur. Tüketim malları, yiyecek ve içecek, tıp ve ilaç endüstrisinde kullanılırlar. Ayrıca elektronik, giyim, dayanıksız ve dayanıklı tüketim malları ve diğerlerini paketlemek için de kullanılırlar. Bu faktör satışlarını küresel olarak artırabilir.

Ayrıca, artan kişi başına gelir, FMCG mal satışlarının büyümesinden sorumludur. Sonuç olarak, bu etiketlerin benimsenmesi hızla artmaktadır. Ayrıca logo yazdırarak ürünleri markalamak için kullanılırlar. Örneğin, birçok ilaç kuruluşu, ürünlerini markalamak ve ürünlere logo eklemek için etiketler kullanır. Ek olarak, dijital baskıya kıyasla daha düşük maliyetlerinin benimsemeyi desteklemesi bekleniyor. Bu faktörlerin kendinden yapışkanlı etiket pazar büyümesini yönlendirmesi muhtemeldir. 

Ancak, ürünün markalaşmasıyla ilgili katı hükümet düzenlemelerinin pazar gelişimini engellemesi muhtemeldir. 

Segmentler

Türüne göre pazar, serbest bırakma astarı ve astarsız olarak bölümlere ayrılmıştır. Etiket tipine göre çıkarılabilir ve kalıcı olarak sınıflandırılır. Uygulamaya göre, tüketim malları, ev ve kişisel bakım, ilaç, yiyecek ve içecek ve diğerleri olarak kategorize edilir. Bölgesel olarak, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır. 

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/self-adhesive-labels-market-104289

Bölgesel Görüşler

Asya-Pasifik’te Pazar Büyümesini Desteklemek için Hammadde Bulunabilirliği

Asya-Pasifik’in yapışkanlı etiketlerin üretimi için gerekli hammaddelerin mevcudiyeti nedeniyle kendinden yapışkanlı etiket pazar payına hakim olması bekleniyor. Asya-Pasifik’teki pazar 2020’de 15,5 milyar ABD doları seviyesindeydi ve önümüzdeki yıllarda olumlu bir şekilde büyümesi bekleniyor. Birkaç son kullanım endüstrisinden etiketlere yönelik artan talebin satışlarını artırması muhtemeldir. Ek olarak, yiyecek ve içecek, tıbbi, sağlık ve hızlı tüketim ürünleri gıdalarından etiketlere yönelik artan talebin pazardaki ilerlemeyi hızlandırması muhtemeldir.

Kuzey Amerika’da, ABD’de büyük bir üretim üssünün ve hızla gelişen e-ticaret sektörünün varlığı, kendinden yapışkanlı etiketlerin benimsenmesini teşvik edecektir. Etiketler, dayanıklılıkları ve etkinlikleri nedeniyle ambalaj sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, artan kişi başı gelir ve gelişen satın alma tercihleri, ürünün tüketim malları ve tüketime hazır paketlenmiş yiyecek ve içeceklerde benimsenmesine yol açmaktadır. Ayrıca, ilaç, e-ticaret, ambalaj ve yiyecek ve içecek sektöründen yapışkan etiketlere yönelik güçlü talebin pazar büyümesini kolaylaştırması muhtemeldir. 

Avrupa’da, tüketiciler arasında ürünün faydalarına ilişkin artan farkındalık, etiketin benimsenmesini hızlandıracaktır. Ayrıca, yiyecek ve içecek, paketleme, alet ve elektronik endüstrisinden artan talep, pazar gelişimini hızlandırabilir. Ek olarak, kendinden yapışkanlı etiketlerin daha düşük maliyetleri ve direnci, muhtemelen pazar büyümesini teşvik edecektir. 

Rekabetçi Peyzaj

Şirketler Ürün Portföyünü Genişletmek İçin Yenilikçi Ürünler Başlatıyor

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, tüketicilerin dikkatini çekmek ve ürün portföylerini genişletmek için yenilikçi ürünler duyuruyor. Örneğin, “Herma” adlı bir Alman kendinden yapışkanlı teknoloji uzmanı şirketi, Mayıs 2021’de PET şişeler geliştirmek için yeni yıkanabilir etiket yapışkanı 52W’yi duyurdu. Bu gelişme, şirketin tüketicileri çekmesini ve ürün portföyünü genişletmesini sağlayabilir. Ayrıca, satın alma stratejilerinin dahil edilmesi, şirketlerin pazardaki konumlarını güçlendirmelerine yardımcı olabilir. Örneğin Geostick, Ağustos 2020’de iPB Printing BV kendinden yapışkanlı etiket bölümünü satın aldı. Bu strateji, iPB’nin kalıp içi etiketler (IML) bölümüne ve esnek paketlemeye odaklanmasını ve Geostick’in küresel pazardaki konumunu güçlendirmesini sağlayabilir. 

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/self-adhesive-labels-market-104289

Sanayi Geliştirme

 • Haziran 2021:  İki uzman kendinden yapışkanlı etiket üreticisi olan Scanket ve Labelsupply, Optimum Group’un Nordic platformunun bir parçası oldu. Şirketlerin işbirliği, Optimum Group’un Nordic’teki küresel varlığını güçlendirmeye yardımcı olabilir. 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter