Küresel paslanmaz çelik pazar fiyatı 2020’de 170,92 milyar ABD dolarıydı . Pazarın 2021’de 175,72 milyar ABD dolarından 2021-2028 döneminde %6,2’lik bir CAGR’de 2028 yılına kadar 268,46 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights’ın “Stainless Steel Market, 2021-2028” başlıklı raporunda sunulmaktadır.

Analistlerimize göre, hızla yükselen otomotiv endüstrisi ürün talebini artırıyor. Ek olarak, ürünün, geri dönüştürülebilir malzeme için artan üretimle bir araya gelen korozyonu önleme kabiliyeti, tahmin süresi boyunca pazar büyümesinin daha da artmasına yardımcı olacaktır.     

 

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/stainless-steel-market-106481

 

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın pazar dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel pazar, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan toparlanırken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok sektör paydaşını şüpheci hale getirdi.

Bizim görüşümüze göre, Ukrayna-Rusya krizinin uzun vadeli etkileri, tedarik zincirleri küreselleşmeden uzaklaştıkça ve üretim eve döndükçe çok farklı kimyasal iş modellerine yol açacaktır.

 

Segmentler:

Tür, Uygulama ve Bölge İnceleniyor

Türüne göre pazar, soğuk haddelenmiş yassı, sıcak levha ve levha, soğuk çubuk ve tel, sıcak çubuk ve filmaşin ve diğerlerine ayrılmıştır.

Uygulama açısından pazar, metal ürünler, elektrikli makineler, mühendislik, inşaat, motorlu taşıt ve parçalar ve diğerleri olarak sınıflandırılmaktadır.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

 

Rapor Kapsamı:

Her şeyi kapsayan bir inceleme yaklaşımıyla yönlendirilen raporlarımızı, büyük ölçüde doğru materyal sunmaya önem veren bir şekilde sunuyoruz. Akademisyenlerimiz, güvenilir tahminler sunmamıza ve genel pazar dinamiklerini tam olarak test etmemize yardımcı olan bir veri gezinme yöntemi uygulamışlardır. Ayrıca, analistlerimiz, paydaşların ve iş profesyonellerinin yalnızca temel bölgelerden yararlanabilmeleri için güncel materyal sağlamak için hem uluslararası hem de yerel olarak finanse edilen kataloglara kabul kazandılar.

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Otomotiv Sektöründe Hızlı Büyüme, Pazar Büyümesini Teşvik Ediyor

Otomotiv endüstrisindeki hızlı büyüme, ürünün kullanımını yönlendirecektir. Bu metal, erozyon, büyük mukavemet ve ısı direnci özellikleri sunmak için mükemmeldir. Bu, emniyet kemeri yayları ve hortum kelepçeleri içeren çok sayıda otomotiv parçasında kusursuz bir seçim olduğu sonucuna varır. Ayrıca, otomotiv endüstrisindeki artan teknolojik ilerlemeler ve elektrikli araçlarda artan inovasyon, ürünün benimsenmesine katkıda bulunacaktır. Bu nedenle, otomobil üreticilerinden gelen artan ürün talebi, paslanmaz çelik pazarının büyümesini sağlayacaktır.

 

Özelleştirme Araştırma Raporunuzu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/stainless-steel-market-106481

 

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik, 2020’de 126,01 milyar ABD doları ile en büyük paslanmaz çelik pazar payına sahipti. Hızlı altyapı gelişimi ve çelikte artan teknolojik ilerlemeler, Asya Pasifik’teki pazar büyümesini yönlendiriyor.

Avrupa’da, ürüne olan yüksek talep, otomotiv endüstrisindeki hızlı büyüme ve teknolojik ilerleme ile bağlantılıdır.

Kuzey Amerika’da, pazar büyümesi öncelikle, maliyet dostu özelliği nedeniyle elektronik ve mühendislik uygulamalarında dubleks paslanmaz çelik serisine yönelik artan talepten kaynaklanmaktadır.

 

Rekabet Ortamı:

Pazar Büyümesini Artırmak için Önemli Oyuncular Tarafından Yenilikçi Ürün Lansmanı Duyuruları

Pazarda bulunan temel oyuncular, lider şirketler olarak pazardaki konumlarını güçlendirmek için çeşitli stratejiler benimsiyor. Böyle dikkat çekici bir plan, şirketlerin kullanıcılar arasında marka değerini artırmalarını sağlamaktır. Diğer bir temel strateji, ara sıra, pazarın ve hedef kitlenin tam olarak incelenmesiyle yaratıcı ürünler sunmaktır.

 

Sanayi Geliştirme:

Şubat 2021: VINCO, yeni bir dizi çelik ve paslanmaz çelik tel ve sapan tanıttı. Bu ürünler genellikle asansör sektörlerinde, endüstriyel, balıkçılık ve yükselti sektörlerinde kullanılmaktadır. Bu sunum, şirketin bu uygulamalar için tüketici gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olacaktır.

 

Raporda Bahsedilen Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Acerinox SA (İspanya)
  • Aperam Paslanmaz (Lüksemburg)
  • ArcelorMittal (Lüksemburg)
  • Baosteel Grubu (Çin)
  • Jindal Paslanmaz (Hindistan)
  • Nippon Steel Corporation (Finlandiya)
  • Outokumpu (Finlandiya)
  • POSCO (Güney Kore)
  • ThyssenKrupp Paslanmaz GmbH (Almanya)
  • Yieh United Steel Corp (Tayvan)

 

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/stainless-steel-market-106481

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları