Küresel plastik pazar büyüklüğü 2021’de 439,28 milyar ABD doları olarak belirlendi. Pazarın 2022’de 457,73 milyar ABD dolarından 2029’a kadar 643,37 milyar ABD dolarına çıkması ve tahmin döneminde %5,0’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™ raporunda, COVID-19’un ortasında yüz maskeleri ve eldivenler gibi kişisel koruyucu ekipmanlara (KKD) yönelik hızla artan talep bu pazar için önemli bir büyüme hızlandırıcısı olarak ortaya çıkacak, KKD ürünleri, malzemenin seri üretim için kullanımı kolay olduğu için çoğunlukla plastikten yapılır. Ön saflardaki çalışanlar sürekli olarak COVID hastalarına maruz kaldığından ve yeterli korumaya ihtiyaç duyduğundan, koronavirüs pandemisi sağlık sektöründen KKD talebinde benzeri görülmemiş bir artışa yol açtı. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, virüsle savaşmak için her ay yaklaşık 89 milyon tıbbi maske ve 76 milyon tek kullanımlık eldiven gerekiyor. Mart 2020’de DSÖ, bu tahminlere atıfta bulunarak, şirketleri üretim kapasitelerini %40 artırmaya çağırdı. Bu nedenle pandemi, bu endüstri için kazançlı fırsatlar yaratıyor.

Rapora göre, küresel piyasa değeri 2019’da 450,88 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Raporun öne çıkan ana başlıkları arasında şunlar yer alıyor:

 • Endüstri eğilimlerine ve genel görünüme kapsamlı bir bakış;
 • COVID-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisinin derinlemesine incelenmesi;
 • Pazar sürücüleri, kısıtlamaları ve segmentleri hakkında somut araştırma; ve
 • Rekabet ortamının ve pazarın bölgesel beklentilerinin ayrıntılı olarak incelenmesi.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/plastics-market-102176

Pazar Kısıtlaması

Dünya Çapında Yaygın Plastik Kirliliği Evlat Edinmeyi Köklendirecek

Plastiklerin dünya çapında yaygın ve yaygın kullanımı, kirlilik sorununu artırdı ve önümüzdeki birkaç on yıl içinde yoğunlaşması planlanıyor. Leeds Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, SYSTEMIQ ve The Pew Charitable Trusts’tan araştırmacılar tarafından geliştirilen bir modele göre, 2016 ve 2040 yılları arasında okyanuslara ve karaya 1,3 milyar tondan fazla atık atılacak. kabaca 30 milyon ton plastik karaya atılıyor, 50 milyon ton yakılıyor ve 11 milyon ton denizlere gidiyor. Ayrıca, plastik yakmanın hava kirliliğinde büyük artışlara yol açması bekleniyor. Örneğin, Çevre Hukuku Merkezi tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, mevcut polimer yakma oranının yaklaşık olarak 189 kömürle çalışan santral tarafından salınan emisyonlara eşdeğer olduğunu buldu.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, Plastik Üreticilerine Cazip İş Fırsatları Sunacak

Asya Pasifik’in bölgenin gelişmekte olan ekonomilerinde polimer tüketimindeki üstel büyüme nedeniyle tahmin döneminde plastik pazar payına hakim olması bekleniyor. Çin’de polimer üretimi, hammaddelerin yaygın olarak bulunmasının bir sonucu olarak hızla genişlerken, Hindistan’ın tüketim malları endüstrisindeki umut verici büyüme, yerel polimer endüstrisinde büyük yatırımlar çekiyor. 2019 yılında bölgenin pazar büyüklüğü 226,8 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Kuzey Amerika pazarının da polimerin ilaç, sağlık ve otomotiv endüstrilerinde yaygın olarak benimsenmesi nedeniyle mükemmel bir performans sergilemesi bekleniyor. Bölgedeki büyük otomotiv endüstrisi devleri, araç üretimi için yaygın olarak polimerleri kullandığından, Avrupa’daki pazara yönelik beklentiler de umut verici görünüyor.

Rekabetçi Peyzaj

Yeni Ürün Geliştirmeleri Yoluyla Ufukları Genişletecek Kilit Şirketler

İş ufkunu genişletmek amacıyla, bu pazardaki kilit oyuncular, yenilikçi ürünler ve çözümler geliştirmeye odaklanıyor. Bu yenilikler, şirketlerin polimer endüstrisinde niş bir alan oluşturmasına ve bu endüstride sürdürülebilirliği kademeli olarak ilerletmesine olanak tanıyor ve bu da plastik pazarının büyümesini daha da artıracak.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/plastics-market-102176

Sektörel Gelişmeler:

 • Ağustos 2020: Umman merkezli Duqm Rafinerisi ve Petrokimya Endüstrileri Şirketi, yeni bir tesis için LyondellBasell’in yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) ve polipropilen (PP) teknolojilerini seçti. Bu tesiste şirket, HDPE ve PP reçineleri üretmek için LyondellBasell’in Hostalen ACP ve Spheripol PP proseslerini kullanacak.
 • Ağustos 2020: BASF, Kanada’da Şubat 2020’de başlatılan “reciChain” adlı plastik atık blok zinciri projesinin zemin kazandığını duyurdu. Proje, plastiklerin yaşam döngülerini uzatmak, kaynak verimliliğini artırmak ve plastik geri dönüşümünü teşvik etmek için blok zincir teknolojisinden yararlanmayı içeriyor.

Bu Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Beaulieu Uluslararası Grubu (Belçika)
 • Borealis AG (Avusturya)
 • Repsol (İspanya)
 • Braskem (Brezilya)
 • Formosa Plastik Grubu (Tayvan)
 • Ducor Petrokimya (Hollanda)
 • Çin Petrol ve Kimya Şirketi (Çin)
 • ExxonMobil Chemical (ABD)
 • MOL Grubu (Macaristan)
 • Borouge (BAE)
 • BASF SE (Almanya)
 • Toplam SA (Fransa)
 • Reliance Industries Limited (Hindistan)
 • SABIC (Suudi Arabistan)
 • INEOS (İngiltere)
 • LyondellBasell Industries NV (Hollanda)

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/plastics-market-102176

İlgili Raporu Okuyun:

www.tadalive.com/blog/4963/antimicrobial-packaging-market-analysis-and-insights-2022-development-growt/

geto.space/post/111196_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

expressafrica.et/post/115936_the-global-sterile-medical-packaging-market-size-was-valued-at-usd-39-79-billion.html

www.sefaria.org/sheets/423041?lang=bi

blacksocially.com/post/70749_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

battlefinity.com/post/37992_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

yruz.one/post/17308_the-global-nanocoatings-market-size-is-expected-to-showcase-considerable-growth.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter