Küresel iskoç viskisi pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights’ın ” Scotch Whisky Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Bu viski türü, öncelikle İskoçya’da, bitmiş üründe dumanlı bir tada neden olan bir süreçte yapılır. Tüketiciler arasında artan premium ürün tüketiminin, öngörülebilir gelecekte büyüme göstermesi bekleniyor. Örneğin, 2020’de Yeni Zelanda hükümeti, ülkede alkollü içecek tüketiminin 495 milyon litre olduğuna dair istatistikler yayınladı.

COVID-19 Etkisi

Büyümeyi Artırmak İçin Bira Fabrikalarına Yüksek Talep

Koronavirüsün yayılması içki endüstrisini büyük ölçüde etkiledi. Üretim tesisleri dünya genelinde kapandı ve bir tedarik açığı yarattı. Dünyanın dört bir yanındaki bira fabrikalarının ve meyhanelerin yeniden açılmasının talebi dengelemesi bekleniyor. Karantina sırasında alkollü içeceklerin bulunmaması nedeniyle, yeniden açıldıktan sonra pazarın karşılaştığı artan talep olmuştur. Taproom’lar ve bira fabrikaları, dünya çapında tam kapasitede alkollü içkiler üretiyor.

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm viski pazarı şirketlerini listeler:

 • William Grant ve Oğulları
 • Pernod Ricard
 • Diageo Plc
 • Bacardi Limited
 • Suntory Holdings
 • Aceo Ltd.
 • Ben Nevis Damıtımevi
 • Edrington
 • Louis Vuitton Hennessy Olmalı
 • Gordon ve MacPhail

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/scotch-whisky-market-104171

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, karlılık, tüm yapı ve ölçek hakkında bir fikir sunar. Ayrıca sürücüleri ve kısıtlamaları inceler ve pazara yönelik tüm potansiyel tehditleri dikkate alır. Pazar bölümlerinin kritik analizi, tahmin analizi ve uzman görüşleri rapora stratejik olarak dahil edilir. Pazar uzmanları tarafından yürütülen araştırmaya bölgesel analiz, pazar bölümlendirme, sektör gelişmeleri ve kilit oyuncular dahil olmak üzere geniş bir veri yelpazesi dahil edilmiştir.

Sürüş faktörü

Büyümeyi Artırmak için Premium Ruhların Yükselen Popülaritesi

Piyasadaki birinci sınıf alkollü içeceklerin artan popülaritesi, yüksek talebini artırıyor. Bu, ruhun Asya Pasifik ve Afrika’ya artan ihracatıyla sonuçlandı. Örneğin, 2018 yılında Scotch Whisky Association tarafından yayınlanan Majestelerinin Gelir ve Gümrük raporlarına göre ihracat hacmi 558 milyon şişe arttı. Bu, meyhanelerin ve bira fabrikalarının, bu kadar yüksek talepleri karşılamak için üretim tesislerini genişletmelerine ve İskoç viskisi pazarının büyümesine olanak sağladı. Tüketiciler arasında seçici aromaların tercih edilmesi, geniş bir tüketici kitlesini cezbetmektedir. Örneğin, Vinexpo, son zamanlarda daha az ama daha iyi içme eğiliminin ürün tüketimini artırması gerektiğini söyledi. Farklı lezzet, ruh tüketicileri ve son zamanlarda bin yıllıklar arasında popülerliğini sağlar.

Bölgesel Görüşler

Talebi Artırmak için Kuzey Amerika’da Artan Damıtımevi Sayısı

Kuzey Amerika’nın öngörülebilir gelecekte önemli bir İskoç viskisi pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu, binyıllar arasında ruhun artan popülaritesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, bu bölge 2019 yılında tek malt türünün en büyük ithalatçısı ve artan damıtma tesisi sayısıdır.

Asya Pasifik’in önümüzdeki yıllarda en hızlı büyüyen pazar olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgenin hızlı kentleşmesi ve değişen yaşam tarzıdır. Tüketicilerin artan harcanabilir geliri, ürün tüketiminin artmasına neden oluyor.

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre, İskoç viskisi pazarı, şişe harmanlanmış İskoç viskisi, tek/karıştırılmış tahıl viskisi, tek malt viskisi ve toplu harmanlanmış İskoç viskisi olarak bölümlere ayrılmıştır. Dağıtım kanalı bazında pazar, ticaret ve ticaret dışı olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/scotch-whisky-market-104171

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Şirketlerin İş Beklentilerini Güçlendirmek için Ürün İnovasyonları

Piyasa, birçok önde gelen oyuncunun mevcudiyeti ile oldukça rekabetçidir. Pazar liderleri, daha geniş bir tüketici tabanını çekmek için ürün yeniliğine odaklanıyor. Ayrıca, bazı şirketler ürünlerine egzotik tatlar katmak için ürünü değiştirmeye çalışıyor. Pazar liderlerinin verimli pazarlama ve kazançlı teklifleri gibi stratejiler rekabeti kızıştırıyor.

Global Scotch Whisky Pazar Araştırması/Analiz Raporu, aşağıdaki Sorularınızın Cevaplarını İçerir:

 • Scotch Whisky için Hangi Üretim Teknolojisi Kullanılır? O Teknolojide Ne Gelişmeler Oluyor? Bu Gelişmelere Hangi Trendler Neden Oluyor?
 • Bu İskoç Viski Pazarında Küresel Kilit Oyuncular Kimler? Şirket Profilleri, Ürün Bilgileri ve İletişim Bilgileri nelerdir?
 • İskoç Viski Pazarının Küresel Pazar Durumu Neydi? Scotch Whisky Market’in Kapasitesi, Üretim Değeri, Maliyeti ve Kârı Neydi?
 • İskoç Viski Endüstrisinin Güncel Piyasa Durumu Nedir? Bu Sektörde Hem Şirket Hem de Ülke Bazında Pazar Rekabeti Nedir? Scotch Whisky Piyasa Trendlerinin Uygulamalar ve Çeşitleri Dikkate Alınarak Piyasa Analizi Nedir?
 • Küresel İskoç Viski Endüstrisinin Kapasite, Üretim ve Üretim Değeri Açısından Öngörüleri Nelerdir? Maliyet ve Kar Tahmini Ne Olacak? Pazar Payı, Arz ve Tüketim Ne Olacak? İthalat ve İhracat ne durumda?
 • Upstream Hammadde ve Downstream Sanayi tarafından Scotch Whisky Market Zinciri Analizi Nedir?
 • İskoç Viski Endüstrisine Ekonomik Etkisi Nedir? Küresel Makroekonomik Çevre Analizi Sonuçları Nelerdir? Küresel Makroekonomik Çevre Geliştirme Eğilimleri Nelerdir?
 • Scotch Whisky Market’in Piyasa Dinamikleri Nelerdir? Zorluklar ve Fırsatlar Nelerdir?
 • İskoç Viski Endüstrisine Giriş Stratejileri, Ekonomik Etkiye Karşı Önlemler ve Pazarlama Kanalları Ne Olmalı?

Sanayi Geliştirme:

 • Mayıs 2021: Artisanal Spirits Co plc, Haziran ayına kadar Londra’nın küçük AIM pazarında yüzme planlarını açıkladı. Bunun, bu şirketlerin şirket gelirlerini artırması ve karşılıklı büyümeyi teşvik etmesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/scotch-whisky-market-104171

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar