Küresel  soğuk zincir ambalaj malzemeleri pazar  büyüklüğü   2020’de  7,74 milyar ABD dolarıydı. Pazarın  2021’de  8,19 milyar ABD  dolarından 2021-2028 döneminde % 7,0’lik  bir  CAGR’de 2028’de 13,17 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu bilgiler  Fortune Business Insights™ tarafından “ Soğuk Zincir Ambalaj Malzemeleri Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır .

Analistlerimize göre, özellikle ilaç sektöründe soğuk zincir paketleme ürünlerine yönelik yoğun talep, küresel pazar büyümesine yön veriyor. Ayrıca, hayati vücut organlarının hareketi için EPS bazlı hassas bir paketlemeyi kapsayan operasyonların miktarındaki artış, soğuk zincir paketlemede kullanılan progresif malzemenin onaylanmasının artmasına neden oluyor. Ayrıca, tıp alanında gelişen teknolojik ilerlemeler, uygun soğuk zincir paketleme çözümleri üretmek için bu malzemelerin kullanımının artmasıyla sonuçlanmaktadır. Bunun, tahmin süresi boyunca soğuk zincir ambalaj malzemeleri pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:
www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cold-chain-packaging-materials-market-102830

Soğuk Zincir Ambalaj Malzemeleri Piyasası Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Huntsman Şirketi (ABD)
 • Dow Kimya Şirketi (ABD)
 • Covestro AG (Almanya)
 • Armstrong Brands Inc. (ABD)
 • Cascades Inc. (Kanada)
 • Drew Köpük (ABD)
 • Versalis Eni’nin kimya şirketi (İtalya)
 • Plymouth Köpük (ABD)
 • Yaratıcı Ambalaj (ABD)
 • Bonded Logic Inc. (ABD)
 • TemperPack (ABD)
 • Vegware Ltd (İngiltere)
 • Uluslararası Kağıt Şirketi (ABD)
 • Klingele Papierwerke GmbH & Co. KG (Almanya)
 • BioPak (Avustralya)
 • Vericool (ABD)
 • Sonoco Thermosafe (ABD)

Rapor Kapsamı

Büyük ölçüde doğru bilgi sunmaya odaklanan kapsamlı bir araştırma metodolojisi izliyoruz. Araştırmacılarımız, gerçek tahminler sunmamıza ve genel piyasa dinamiklerini ölçmemize yardımcı olacak bir veri üçgenleme tekniği kullandılar. Ayrıca analistlerimiz, yalnızca önemli bölgelere yatırım yapabilmeniz için en son bilgileri sunmak için çeşitli küresel ve bölgesel ücretli veritabanlarına erişim kazandı.

segmentasyon

Malzeme bazında, küresel pazar genişletilmiş polistiren (EPS), poliüretan (PUR), kağıt ve karton ve diğerlerine bölünmüştür. Bölge açısından, küresel pazar ayrıca Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

Uygulama temelinde, pazar gıda, ilaç ve endüstriyel olarak ikiye ayrılır. Gıda segmenti 2020’de maksimum pazar payına sahipti. Bu segmentin büyümesi, dünya çapında sevk edilen gıda hacminin artmasıyla bağlantılı.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Soğuk Zincir Paketleme Çözümlerinin Pazar Büyümesini Desteklemek için Gıda Dağıtım Tesislerini Arttırmak

Soğuk zincir paketleme, tüm dünyada uzun mesafelere gönderilen gıdanın itibarını korumada önemli bir rol oynar. Ambalaj, gıda israfını en aza indirmek ve kaliteyi korumak için çok sayıda gıda lojistiğinde uygulanmaktadır. Ayrıca, tüketicilerin evlerinde sunulan yiyecekleri dışarı adım atmadan almak istedikleri yoğun rutini, sağlıklı bir rejim izleme hevesindeki artışla birleşince, taze ve paketlenmiş yiyeceklere olan talebin artmasına neden oldu. Bunun soğuk depolama cihazları ve paketleme çözümlerine olan talebi yönlendirmesi bekleniyor.

ayrıca, çeşitli bölgelerde işlenmiş ve soğuk kümes hayvanı gıda maddelerine yönelik artan talep, pazar büyümesini destekledi. Sonuç olarak, artan nüfustan artan gıda talebini karşılamak, gıda israfını düzenlemenin yanı sıra gıda talebini uzun mesafelerde sürdürmeyi amaçlayan soğuk zincir paketleme çözümlerinin tüketimini artırıyor. Bu nedenle, bu hususların, belirtilen zaman diliminde soğuk zincir ambalaj malzemelerine olan talebi canlandırması beklenmektedir.

Bölgesel Görüşler

Avrupa, Tahmin Döneminde Aslan Payını Elinde Tutacak

Avrupa, en fazla soğuk zincir ambalaj malzemeleri pazar payına sahipti ve 2020’de 2,47 milyar ABD doları değerindeydi. Bölgenin 2020’de pazarda en üst sırayı alması ve söz konusu dönemde hakim konumunu sürdürmesi bekleniyor. Hakimiyet, ağırlıklı olarak ülkeden ülkeye ciddi şekilde dalgalanan sıcaklık özetine akredite edilmiştir, ilerici ambalaj kaynaklarına ve sıcaklık ölçümü çözümlerine büyük talep algılamaktadır.

Asya Pasifik, hızlı ekonomik genişleme, nüfustaki ani artış ve artan harcanabilir gelir nedeniyle hızlı bir şekilde yükseliyor. Değişen yaşam tarzı seçenekleri ve yoğun iş saatleri, bölgedeki dondurulmuş gıdalara olan talebi artırdı.

Kuzey Amerika’da, ABD, artan teknolojik gelişmeler ve iyi yerleşmiş tedarik zincirleri sayesinde pazar büyümesine katkıda bulunan başlıca ülkedir ve bölgedeki soğuk zincir paketleme çözümlerine olan talebi artırmaktadır.

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Oyuncuların Varlığını Artırmak İçin Yerel Soğuk Zincir Paketleme Şirketleri ile Birleşmeler

Piyasanın rekabet senaryosu dağınık. Önemli oyuncular, pazardaki varlıklarını yükseltmek için birleşme ve işbirlikleri gibi taktikler uyguluyorlar. Kurumlar, bölgesel varlıklarını artırmak için yerel soğuk zincir paketleme şirketleri ile işbirliği yapmaktadır. Ek olarak, en iyi oyuncular ürün portföylerini genişletmek için ekolojik ve özel ambalaj çözümleri sunmaya odaklanıyor.

Analist ile konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/cold-chain-packaging-materials-market-102830

Sanayi Geliştirme

Mayıs 2021:  International Paper Company, Olmuksan’ın işini 78,5 milyon ABD Doları karşılığında Mondi Group’a sattı. Olmuksan işletmesi, yaklaşık üç yüz bin ton yıllık adaptasyon hacmi içeren beş çıkıntılı paketleme ünitesinden oluşmaktadır.  

Hakkımızda

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]