Küresel soğuk zincir ambalaj pazar büyüklüğü 2021’de 20,89 milyar ABD doları olarak belirlendi. Pazarın 2022’de 22,97 milyar ABD dolarından 2029’a kadar 47,46 milyar ABD dolarına çıkması ve tahmin döneminde %10,9’luk bir CAGR sergilenmesi bekleniyor.

Son yıllarda kronik hastalıkların artan prevalansı nedeniyle karmaşık biyolojik bazlı ilaçlara, aşılara, hormonlara ve kompleks proteinlere olan talep artmıştır. Sevkiyatlar, depolamanın yanı sıra, optimum sıcaklıkta nakliye amacıyla soğuk zincir iyileştirmeleri gerektirir. Bu nedenle, ürüne olan talebin önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor.

COVID-19 Etkisi

Salgın, ilaç ve gıda endüstrisini büyük bir baskı altına soktu. Bu sektörler hükümetler tarafından temel hizmetler altına alındı. Böylece, soğuk tedarik zincirinin rolü, kalitelerini korumak için önemli hale geldi. Ancak, karantina sırasında sınır ötesi kısıtlamalar ve aksayan lojistik hizmetler nedeniyle piyasa orta düzeyde bir kayıp yaşadı. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı’nın 2020 yılında yayınladığı GAIN raporunda Almanya ve Fransa gibi Avrupa’nın önde gelen süt üreticilerinin üretim ve tüketim açısından olumsuz etkilendiği belirtilmektedir. Süt, soğuk zincir lojistiğinin temel malzemelerinden biri olduğundan, bu da soğuk zincir lojistiğini etkiledi.

Talep Edin Örnek PDF Broşürü:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cold-chain-packaging-market-102829

Pazar Segmentasyonu:

Ürün tipine bağlı olarak, soğuk zincir paketleme pazarı EPS kapları, PUR kapları, palet nakliyecileri, vakum yalıtımlı paneller ve diğerlerine bölünmüştür.

 • Ürün tipi bazında, paletli nakliyeciler segmenti 2020’de yaklaşık %36,40 pazar payına sahipti. Segmentin, etkin ve yeniden kullanılabilir büyük nakliye kapasiteli sistemleriyle desteklenen önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Ek olarak, bunlar evrensel sıcaklık koruma kapsamı sağlar ve böylece diğer soğuk paketleme çözümlerine göre avantaj sağlar.

 Uygulaması ile pazar bölünür, Son olarak, bölgeye göre pazar, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılır.

Rapor Ne Sağlar?

Küresel piyasa raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları duyurmak ve işbirliği yapmak için önde gelen şirketleri ve onlar tarafından stratejilerin benimsenmesini içeren rekabet ortamını içerir. 

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Desteklemek için Tıbbi İlaç Ticaretinin Artırılması

İlaç, aşı ve diğer tıbbi ilaçların artan ticareti, soğuk zincir ambalaj pazarının büyümesini sağlıyor. İlaç şirketleri, ilaç ve aşıların verimliliğini korumak için soğuk paketleme çözümlerine büyük yatırımlar yapıyor. Örneğin, Pharmaceutical Commerce’in yıllık Biopharma Cold Chain Sourcebook tarafından hazırlanan bir rapor, biyofarma şirketlerinin 2019 yılında soğuk zincir lojistiğine yaklaşık 15 milyar ABD doları harcadığını belirtiyor. Bu harcamanın önümüzdeki yıllarda etkileyici bir oranda artması bekleniyor. Ek olarak, COVID -19 aşı hamlesi de küresel olarak pazar büyümesini olumlu şekilde teşvik ediyor.

Aksine, belirli tasarım ve yönetmelikleri karşılamak için teknik olarak yetenekli insan gücü ve gelişmiş hammadde gereklidir. Bunların hepsi yüksek maliyetle birlikte gelir, bu da daha yüksek sermaye yatırımı ve artan paketleme maliyeti ile sonuçlanır. Bunun yanı sıra karmaşık düzenleyici konular da piyasayı olumsuz etkiliyor.

Özelleştirilmiş Bir PDF Alın: 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/cold-chain-packaging-market-102829

Bölgesel Görüşler

Avrupa, Değişen Sıcaklık Profili Sayesinde Hakim Olacak

Tahmin döneminde Avrupa’nın en büyük soğuk zincir ambalaj pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu, bölgedeki çeşitli sıcaklık profili değişikliklerine bağlanabilir. Bu nedenle bölge, gelişmiş sıcaklık izleme ve paketleme çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Ayrıca Almanya, soğutulmuş ve dondurulmuş formlarda büyük miktarlarda meyve, sebze, et, balık ve süt ürünleri ithal etmektedir. Bölgedeki soğuk paketleme işinin büyümesini güçlü bir şekilde destekleyen Avrupa’daki yiyecek ve içecek pazarında lider olarak kabul edilmektedir. Bölgesel pazar 2020’de 6,40 ABD doları seviyesindeydi.

Asya Pasifik’in önümüzdeki yıllarda önemli bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Bunun nedeni, soğuk hava deposu projelerinin hızla gelişmesi, gelişen altyapı ve bölgedeki insanların harcanabilir gelirlerinin artmasıdır. Ayrıca Çin, Japonya ve Güney Kore’nin köklü tedarik zincirlerinin yanı sıra geniş bir yelpazede soğuk ambalaj ürünleri sağlayan tanınmış şirketlere sahip olduğu bilinmektedir. Bu onların bölgesel pazar büyümesini teşvik ediyor.

Rekabetçi Gelişim

Pazar Beklentilerini Geliştirmek İçin Satın Alma Stratejilerine Odaklanacak Kilit Oyuncular

Soğuk zincir ambalaj pazarı, yeni ürünler piyasaya sürmeye ve satın almalara odaklanarak konumlarını korumaya çalışan büyük şirketlerin varlığıyla pekiştirilmektedir. Örneğin, Şubat 2020’de Pelican BioThermal, NanoCool’u satın aldı. Bu satın alma Latin Amerika’daki ürün portföyünü artıracak. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini desteklemek için birleşme ve tesis genişletme gibi proaktif stratejiler benimsiyor.

Sanayi Geliştirme

 • Ocak 2019 : Soğuk paketleme sağlayıcısı Softbox, yeni palet ve koli sevkiyat sistemlerini piyasaya sürdü. Yeni girişimin adı Tempcell ECO, Tempcell MAX ve Silverpod MAX.

Kilit Oyuncuların Listesi Profilli Soğuk Zincir Paketleme:

 • Soğuk Zincir Teknolojileri (ABD)
 • Pelikan Biyotermal (ABD)
 • Sonoco ThermoSafe (ABD)
 • Softbox Sistemleri (İngiltere)
 • Sealed Air Corporation (ABD)
 • CREOPACK (Kanada)
 • Sofrigam (Fransa)
 • Intelsius (İngiltere)
 • Nordic Soğuk Zincir Çözümleri (ABD)
 • Tempack (İspanya)
 • Cryopak (ABD)

Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cold-chain-packaging-market-102829

İlgili Haberleri Okuyun:

www.cloufan.com/post/44488_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.mumblit.com/thread/69139

palscity.com/post/799970_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

zlidein.com/post/141236_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.connectyu.com/post/81222_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

www.tadalive.com/blog/4963/antimicrobial-packaging-market-analysis-and-insights-2022-development-growt/

geto.space/post/111196_the-antimicrobial-packaging-market-size-is-predicted-to-reach-usd-17-559-4-milli.html

expressafrica.et/post/115936_the-global-sterile-medical-packaging-market-size-was-valued-at-usd-39-79-billion.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları