Küresel Suda Çözünür Polimerler Pazar büyüklüğü 2020’de 33,02 milyar ABD dolarıydı. Pazarın 2021’de 34,82 milyar ABD dolarından 2021-2028 döneminde %5,5’lik bir CAGR’de 2028’de 50,76 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından “Suda Çözünür Polimerler Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda sunulmaktadır. Analistlerimize göre, endüstriyel şirketlerden atık su tahliyesi ve ekolojik güçlendirme ile ilgili esnek olmayan çevre protokolleri, önümüzdeki yıllarda ürün talebini hızlandırabilir.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/water-solve-polymers-market-106175

Rapor Kapsamı

Her şeyi kapsayan bir inceleme yaklaşımıyla yürütülen raporlarımızı, büyük ölçüde kesin materyal sunmaya önem veren bir şekilde sunuyoruz. Akademisyenlerimiz, güvenilir tahminler sunmamıza ve genel piyasa dinamiklerini doğru bir şekilde test etmemize yardımcı olan bir veri üçgenleme yöntemi uygulamışlardır. Ayrıca, analistlerimiz, paydaşların ve iş profesyonellerinin yalnızca önemli bölgelere yatırım yapmaları için güncel materyal sağlamak için çok sayıda uluslararası ve bölgesel olarak finanse edilen sicile kabul aldı.

segmentasyon

Hammadde bazında Suda Çözünür Polimerler Pazarı sentetik, doğal ve yarı sentetik olarak ayrılmıştır. Bölge açısından, küresel pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Uygulamaya göre, pazar gıda işleme, su arıtma, kağıt yapımı, deterjan, petrol ve diğerleri olarak sınıflandırılır.

Artan kanalizasyon arıtma talebi nedeniyle 2020’deki payın büyük bölümünden su arıtma sorumluydu. Çeşitli imalat şirketlerinden artan atık üretimi, su yönetimi prosedürüne olan talebi yoğunlaştırıyor ve sonuç olarak Suda Çözünür Polimerler Pazarının büyümesini hızlandırıyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Petrol ve Gaz Endüstrisini Arttırarak Pazar Büyümesini Artırmak

Suda çözünür polimerler, petrol ve gaz endüstrisinde, ağırlıklı olarak yukarı akış ve orta akış sektöründe geniş bir şekilde uygulanmaktadır. Sondaj, kuyu sonuçlandırma, petrol ve gaz kuyusu üretimi, tortu oluşumu kontrolü, çimentolama, önleyici maddeler, kuyu uyarımı, petrol ve petrolle kirlenmiş sistemlerin yönetimi için kullanılır. Petrol işletmeleri, artan enerji talebini karşılamak için belirlenen üretim kabiliyetini gerçekleştirmek için hidrolik kırma ve kimyasal olarak geliştirilmiş petrol geri kazanım yöntemleri gibi teknolojileri derinden uygulamaktadır.

Hidrolik arıtmanın toplam küresel petrol kuyularının %40’ını yakmak için kullanılması öngörülmektedir. Bunun arasında, hidrolik kırma prosedürlerinin maksimumu, olağandışı petrol ve gaz rezervlerini uyarmak için su bazlı kırma sıvısı kullanır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/water-solve-polymers-market-106175

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik bölgesi maksimum Suda Çözünür Polimerler Pazar payına sahipti ve kanalizasyon suyu yönetimi endüstrisinden gelen talebin artmasıyla yönlenmesi bekleniyor. Belediye ve sanayileşmiş atık su arıtma bölümünün, artan çevresel kaygılar ve çevresel tahribatı önlemek için özel ve idari yatırımcılardan gelen fonlar nedeniyle şişeceği tahmin edilmektedir.

Kuzey Amerika’nın petrol ve gaz endüstrisinden gelen artan talep nedeniyle önemli bir büyüme gözlemlemesi bekleniyor. Petrol ve gaz endüstrisinde suda çözünür polimerlere yönelik artan talep, çoğunlukla kuyu tamamlama, sondaj, üretim ve iyileştirilmiş petrol geri kazanım kursu.

Avrupa’nın tahmin döneminde kayda değer bir büyüme oranı göstereceği tahmin edilmektedir. Bölgenin büyümesi, deterjan ve personel bakım ürünleri endüstrisinden gelen artan talepten kaynaklanmaktadır. Karlı sıvı yıkama temizleyicileri ve sıvılaştırılmış bulaşık yıkama ürünleri, katkı maddesi olarak suda çözünür polimerleri kullanır.

Rekabetçi Peyzaj

Yeni Ürün Tanıtımı, Baş Pazar Oyuncuları Tarafından Temel İş Taktiği olarak kalmaya devam ediyor

Bu Pazar, üretim kapasitelerini genişletmek, ürün portföyünü genişletmek ve küresel olarak endüstri genişlemesi yaratmak için yeni ürün inovasyonu, araştırma ve geliştirme, ortaklık ve satın alma ile ilgili önemli şirketlerle son derece rekabetçidir.

Şubat 2021’de İngiltere merkezli bir şirket olan Aquapak Polymers, yenilikçi bir polimer reçinesi olan Hydropol’ü geliştirdi ve standart bir plastik pelet olarak formüle edildi. Ürünler suda çözünür oldukları ve mineralize doğal biyokütle, su ve karbondioksite güvenli bir şekilde biyolojik olarak bozundukları için plastik kirliliği ortadan kaldırdığı düşünülmektedir.

Sanayi Geliştirme

Ocak 2020: Nouryon, JM Huber Corporation’ın karboksimetil selüloz (CMC) işgalini elde etti. Bu satın almanın, bağlayıcı, koyulaştırıcı, film oluşturucu ve stabilizatör olarak kullanılan biyolojik bazlı ve desteklenebilir suda çözünür bir polimer olan CMC’deki Nouryon’un ürün portföyünü genişletmesi bekleniyor.

Bu Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Arkema SA (Columbus, Fransa)
  • Ashland (Delaware, ABD)
  • DuPont (Delaware, ABD)
  • LG Chem (Seul, Güney Kore)
  • Dow Chemical (Michigan, ABD)
  • Nitta Jelatin, NA Inc. (Osaka, Japonya)
  • BASF SE (Ludwigshafen, Almanya)
  • SNF (Andrezieux-Boutheon, Fransa)
  • Kuraray Co., Ltd. (Tokyo, Japonya)
  • Kemira (Helsinki, Finlandiya)

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/water-solven-polymers-market-106175

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter