Küresel yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünleri pazar büyüklüğü 2021’de 62,63 milyar ABD Doları değerindeydi. Pazarın 2022’de 65,38 milyar ABD dolarından 2029 yılına kadar 92,29 milyar ABD dolarına büyümesi ve tahmin döneminde %5,0’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Yapıştırıcılar ve Mastikler Pazar Büyüklüğü, Pay & COVID -19 Etki Analizi, Yapıştırıcı Teknolojisine Göre (Su Bazlı, Solvent Bazlı, Sıcak Eriyik, Reaktif), Yapıştırıcı Uygulamasına Göre (Kağıt ve Ambalaj, Yapı ve İnşaat, Ağaç İşleme, Tüketici/ Kendin Yap, Otomotiv ve Taşımacılık, Deri ve Ayakkabı), Reçineye Göre (Silikon, Poliüretan, Plastisol, Emülsiyon, Polisülfid, Bütil), Mastik Uygulamasına Göre ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029”. Oxford Economics ve Global Construction Perspectives tarafından yayınlanan ortak bir çalışma, 2030 yılına kadar küresel inşaat çıktı hacminin %85 oranında artacağını ve 15,5 trilyon ABD dolarına ulaşacağını tahmin ediyor. Araştırmaya göre, bu üretken yükselişe katkıda bulunan başlıca ülkeler Çin, ABD ve Hindistan olacak. Yapıştırıcılar ve dolgu macunları, farklı bileşenleri birbirine bağlayan ve bir binanın farklı bölümlerine istenen şekli vermede kilit rol oynayan maddeler oldukları için inşaat endüstrisindeki en önemli malzemelerden bazılarıdır. Daha da önemlisi, bu malzemeler herhangi bir binanın yapısal gücünü korumada kritik öneme sahiptir ve bu nedenle özellikle gelişmekte olan ülkelerde altyapılara yönelik artan talebin önümüzdeki yıllarda bu pazarın büyümesini hızlandırması muhtemeldir. 

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/adhesives-and-sealants-market-101715

Rapora göre, küresel piyasa değeri 2019 yılında 47,28 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Raporda öne çıkan diğer noktalar ise şöyle:

 • Yaklaşan yatırım fırsatlarının kesin projeksiyonları;
 • Pazar büyümesini yönlendiren ve kısıtlayan faktörlerin derinlemesine incelenmesi;
 • Bireysel pazar segmentlerine ilişkin eyleme dönüştürülebilir içgörüler; 
 • Anahtar pazar oyuncularının ve büyüme stratejilerinin ayrıntılı profilinin çıkarılması ve incelenmesi; ve
 • Pazarı etkileyen bölgesel dinamiklerin kapsamlı analizi.

Pazar Kısıtlaması

COVID-19 Ortasında Önemli Oyuncuların Gelir Kazançlarında Büyük Düşüş Büyümeyi Sağlayacak

Yapıştırıcılar ve sızdırmazlık malzemeleri pazarında geçen yıl elde edilen ivmenin, koronavirüs pandemisinin kilit piyasa oyuncularının gelirlerinde keskin bir düşüşe yol açması nedeniyle büyük bir barikat kurması muhtemeldir. Örneğin, Temmuz 2020’de ABD merkezli holding 3M, mevcut çeyrekte gelirinde %12’lik bir düşüş bildirdi ve net satışlar COVID-19’un neden olduğu ekonomik gerileme nedeniyle 8,2 milyar ABD dolarından 7,2 milyar ABD dolarına düştü. Avrupa’da, Alman kimyasallar lideri BASF, ikinci çeyrekte, esas olarak otomobil sektöründen gelen talebin daralması nedeniyle ağır kayıplar yaşadı. Gelir açıkları kaçınılmaz olarak daha düşük yatırımlara yol açacak ve bu da yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürünlerine olan talebi olumsuz etkileyecektir. Üstelik,

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Umut Veren Ekonomik Büyüme, Pazar Genişlemesini Hızlandırıyor

Asya Pasifik’te, özellikle Hindistan ve Çin’de görülen ekonomik büyüme ve gelişme, bina ve inşaat, enerji ve enerji ve imalat gibi temel sektörlerdeki orantılı büyümeye yansımıştır. Ayrıca, sanayilerde artan yatırımlar, bölgedeki yapıştırma malzemelerine olan talebi daha da artırdı. Bu faktörler birlikte, pazar büyüklüğünün 2019’da 21.03 milyar ABD doları olduğu Asya Pasifik’in tahmin döneminde yapıştırıcılar ve sızdırmazlık malzemeleri pazar payına hakim olmasını sağlıyor. 

Kuzey Amerika’da, esnek ambalaj için bölgede artan talep nedeniyle pazarın değişmeyen bir hızla büyümesi bekleniyor. Avrupa’da ise, köklü kimya endüstrisinin varlığı ve yeşil yapıştırıcılara yönelik artan talep, yakın gelecekte pazar beklentilerini aydınlatacaktır. 

Uzmanlarımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/adhesives-and-sealants-market-101715

Rekabetçi Peyzaj

Rekabeti Isıtmak için Kilit Oyuncular Tarafından Stratejik Operasyonel Genişleme

Bu pazardaki kilit oyuncular, keşfedilmemiş bölgelere nüfuz etmek ve varlıklarını sürdürmek amacıyla, operasyonlarını yabancı kıyılarda genişletmek için stratejik yatırımlar yapıyorlar. Buna ek olarak, şirketler, pazardaki konumlarını daha da güçlendirmek için yapıştırıcılar ve sızdırmazlık malzemeleri konusunda uzmanlaşmış diğer kuruluşları da satın alıyor.

Sektörel Gelişmeler:

 • Ocak 2020: BASF, önde gelen antioksidan ürünü Irganox ® 1520L’nin üretimini kuzey İtalya’daki tesisinde %20 artırma planlarını duyurdu . Ürün, yapıştırıcılar, sızdırmazlık ürünleri, yağlayıcılar, yağlar ve polimerler dahil olmak üzere çok çeşitli çözümlerde kullanılan oldukça etkili bir termo-stabilizatördür. 
 • Eylül 2019: İsviçre merkezli özel bir kimya şirketi olan Sika AG, Çinli sızdırmazlık ve yapıştırıcı üreticisi Crevo-Hengxin’i satın almak için bir anlaşma imzaladı. Bu devralma, Sika’nın Çin ve Asya Pasifik pazarına girmesini sağlayacak ve aynı zamanda şirketin silikon dolgu macunu portföyünü güçlendirmesini sağlayacak.

Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Maddeleri Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • 3 milyon (ABD)
 • Arkema SA (Fransa)
 • Ashland Inc. (ABD)
 • Avery Dennison (ABD)
 • BASF SE (Almanya)
 • B. Fuller Şirketi (ABD)
 • PPG Endüstrileri (ABD)
 • RPM International Inc. (ABD)
 • Sika AG (İsviçre)
 • Diğer oyuncular

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/adhesives-and-sealants-market-101715

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar