Küresel Hindistan bamya tohumu pazar büyüklüğü  2021’de 83,71 milyon ABD dolarına ulaştı . Fortune Business Insights TM , “Hindistan Bamya Tohum Pazarı, 2022-2029”  başlıklı raporunda,  piyasa değerinin 2022’de  87,12 milyon ABD Dolarından 2029 yılına kadar  148,45 milyon ABD Dolarına yükselmesi  ve tahmin döneminde  %7,91’lik  bir CAGR sergilediğini  söylüyor. ”.

Talep Edin Örnek PDF Broşürü:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/india-okra-seed-market-106721

Önemli Pazar Oyuncularının Listesi:

  • UPL Limited (Hindistan)
  • Mahyco Private Limited (Hindistan)
  • JK Agri Genetics Limited (Hindistan)
  • Acsen HyVeg Pvt Ltd. (Hindistan)
  • Nuziveedu Seeds Ltd. (Hindistan)
  • Syngenta Grubu (İsviçre)
  • Namdhari Tohumları Pvt. Ltd. (Hindistan)
  • BAYER AG (Almanya)
  • Ankur Tohumları Pvt. Ltd. (Hindistan)
  • BASF SE (Almanya)

COVID-19 Etkisi –

COVID-19 Kesintilerinin Hindistan’da Tohum Bulunabilirliği Üzerindeki Etkisi

COVID-19 salgınının kilitlenmesi ekonomiyi durma noktasına getirdi ve Hindistan bamya tohumu endüstrisi de dahil olmak üzere birkaç sektördeki işletmelerin tamamen kapanmasına neden oldu. Tarımsal faaliyetler muaf tutulsa da, karantinanın ilk aşamalarında tarımsal değer zincirleri ciddi şekilde kesintiye uğradı. Bu faktörün Hindistan’ın kırsal ekonomisi, özellikle de tarım sektörü üzerinde ciddi bir olumsuz etkisi oldu. Tohum gibi tarım ürünleri pandemi döneminde önemli ölçüde etkilendi.

Segmentler-

Özelliğe Göre, Hibrit Tohum Pazara Hakim Olacak

Özelliklere göre, pazar hibrit ve açık tozlaşma olarak ikiye ayrılır.

Hibrit segment, Hindistan bamya tohumu pazar payının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Tüketiciler, yüksek verimli hibrit çeşitlerle giderek daha fazla ilgileniyor. Buna karşılık, ülkedeki ekilebilir arazi miktarı orantılı olarak artmamaktadır. Bu, çiftçiler arasında bu tür ürünlerin benimsenmesinde bir artışa katkıda bulundu ve daha düşük tarımsal girdi gereksinimleri ile daha yüksek verimle sonuçlandı.

Özelleştirme İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/india-okra-seed-market-106721

Tarım Türüne Göre, Gelecek Vaat Eden Büyümeye Tanıklık Eden Konvansiyonel Tarım  

Tarım türüne göre pazar organik ve konvansiyonel olarak ikiye ayrılmaktadır.

Geleneksel tarım yapılan geniş alan nedeniyle hibrit ve açık tozlu bamya çeşitlerinin yetiştirilmesi yaygındır. Ayrıca, geleneksel tarım, pestisitler ve gübreler gibi kimyasal ve biyolojik tarımsal girdilerin en etkin şekilde kullanılmasının yanı sıra hektar başına daha yüksek verim sağlar.

Rapor Kapsamı-

Araştırma raporu, rekabet ortamı, özellikler ve çiftçilik türü gibi temel faktörlere odaklanarak pazarın kapsamlı bir analizini sağlar. Buna ek olarak, pazar eğilimleri hakkında bilgi sağlar ve önemli endüstri gelişmelerini vurgular. Rapor, yukarıda belirtilen faktörlere ek olarak, son yıllarda pazarın büyümesine katkıda bulunan bir dizi başka faktörü de içermektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Bamya Yetiştiriciliğinde Büyüme, Pazar Büyümesini Olumlu Etkiliyor

Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) verilerine göre, Hindistan’da bamyadan hasat edilen alan 2016 ve 2021 yılları arasında %0,77’lik bir CAGR’de arttı. 2021’de bamyadan hasat edilen alan 531 bin hektar oldu. 2020 yılında 513 bin hektar hasat edildi. Sonuç olarak bamya ekim alanındaki artış, yüksek verimli bamya çeşitlerine olan talebi artırıyor. Bununla birlikte, bölgedeki sık iklim değişiklikleri, Hindistan bamya tohum pazarının büyümesini engelleyebilir.

Rekabetçi Peyzaj-

Pazar Birkaç Çok Uluslu Şirketle Konsolide Edildi

Pazar, bölgede pazar payı için rekabet eden çok sayıda çok uluslu şirket ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler) ile yarı konsolidedir. Syngenta Group, UPL Limited, Bayer AG, Nuziveedu Seeds Ltd. ve Mahyco Private Limited, Hindistan’ın önde gelen üreticileri arasındadır. Büyük tohum şirketleri, çiftçileri hibrit tohumların avantajları konusunda eğitmek için agresif pazarlama kampanyaları başlatıyor.

Anahtar Sanayi Geliştirme-

Aralık 2020:  East-West Seed, Kerala’da ‘Go-Grow’ adlı bahçıvan dostu özel olarak tasarlanmış sebze tohumu paketini tanıttı. Ürün grubu, bahçe kültivatörleri için bamya dahil 14 sebze tohumu içeriyordu.

Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/india-okra-seed-market-106721

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları