Küresel kurkumin pazarının, müşteriler arasında sağlık ve refah konusundaki artan farkındalık nedeniyle öngörülen dönemde büyümesi bekleniyor. Fortune Business Insights™  bu bilgiyi “Curcumin Market, 2022-2029” başlıklı bir raporda  paylaşıyor . Rapora göre, kurkumin pazar büyüklüğü  2021’de 73.41 milyon ABD Doları idi . Pazar büyüklüğünün  2022’de  79.94 milyon ABD Dolarından  , 2029 yılına   kadar tahmin döneminde % 9.95’lik bir CAGR’de 155.24 milyon ABD Dolarına  yükselmesi bekleniyor  .

 

Curcumin, curcuma longa türlerinin ürettiği parlak sarı bir kimyasaldır. Bu aynı zamanda zencefil ailesi Zingiberaceae’ye ait olan zerdeçalın kurkuminoidi olarak da bilinir. Bunlar genellikle bitkisel takviyeler, kozmetik bileşenler, gıda tatlandırıcı ve gıda renklendirici maddeler olarak satılmaktadır. Sağlıklı beslenme konusundaki farkındalığın artması ve tüketicilerin değişen beslenme tercihleri, öngörülen dönemde piyasayı yönlendirmesi bekleniyor.

Talep Edin Örnek PDF Broşürü:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/curcumin-market-101453

Curcumin için Piyasa Raporunda Profillenen Kilit Oyuncuların Listesi:  

 • Wacker Chemie AG (Almanya)
 • Biomax Life Sciences Limited (Hindistan)
 • Synthite Industries Ltd. (Hindistan)
 • Arjuna Doğal Pvt. Ltd (Hindistan)
 • Kothari Phytochemicals & Industries Ltd. (Hindistan)
 • Sydler Şirketler Grubu (Hindistan)
 • Vidya Otlar Özel Limited (Hindistan)
 • Konark Herbals And Health Care Pvt Ltd. (Hindistan)
 • Bitki Lipidleri Private Limited (Hindistan)
 • Sami-Sabinsa Grubu (Hindistan)

COVID-19 Etkisi:

COVID-19 Etkilenen Pazar Büyümesi Ortasında Üretim Faaliyetleri Durduruldu

Koronavirüsün yayılması dünya çapında birçok sektörü etkiledi. Pandemi sırasında kurkumin ve bağışıklık güçlendirici türlere olan talep arttı. Üreticiler, üretim operasyonlarını yönetmek ve yeterli tedarik sağlamak için fazladan bir işgücü kiralamak zorunda kaldı. Hükümet, ithalat/ihracat faaliyetlerine kurallar koyarak ve sosyal mesafe normlarını korumak için işgücünü yöneterek virüsün yayılmasını kontrol etmek için katı kısıtlamalar getirdi. Ayrıca durdurulan üretim birimleri, üretim hızını etkilemiş ve piyasada ürün tedariği eksikliği yaratmıştır. Bu faktörler, COVID-19 salgını sırasında kurkumin pazarının büyümesini etkiledi.

Segmentler:

Düşük Yetiştirme Maliyeti Nedeniyle Konvansiyonel Segment Pazara Hakim Oluyor 

Doğası gereği, pazar organik ve geleneksel türlere ayrılmıştır.

Uygulama temelinde, pazar yiyecek ve içecek, ilaç, kozmetik ve diğerlerine ayrılmıştır.

Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Kapsamı:

Kurkumin pazar raporu, pazar gelişimi ve büyüme fırsatları hakkında eksiksiz gerçek bilgiler sağlar. Ayrıca, COVID-19 pandemisinin pazar genişlemesi üzerindeki etkisi bu raporda daha fazla vurgulanmaktadır. Ayrıca rapor, pazarın büyümesini ve gelişmesini etkileyen itici güçlere ve kısıtlamalara ışık tutuyor. Rapor, önde gelen piyasa oyuncuları tarafından sunulan son gelişmeleri detaylandırıyor.

Özelleştirme İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/curcumin-market-101453

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Büyümeyi Desteklemek için Sağlık ve Refah Bilincini Artırma

Sağlık ve esenlik konusundaki artan farkındalık nedeniyle, kurkumin pazarının tahmin döneminde belirgin bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Ayrıca, nüfus sağlıklı beslenme ve çeşitli hastalıkların üstesinden gelmek için bağışıklıklarını geliştirme konusunda endişe duyuyor. Bunun öngörülen dönemde piyasayı yönlendirmesi bekleniyor. Ayrıca, doğal içerik bazlı kozmetik ürünlerin artan şekilde benimsenmesinin, tahmin süresi boyunca pazarı artırması bekleniyor.

Bununla birlikte, düşük maliyetli ikamelerin pazar büyümesini engellemesi muhtemeldir.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik, Gelişmekte Olan Endüstriler Nedeniyle En Yüksek Pazar Payına Sahip

Asya Pasifik, 2021’de bölgelerin 20,20 milyon ABD doları olduğu küresel kurkumin pazar payına hakim. Ayrıca, geleneksel ilaçlar hakkında artan tüketici bilincinin büyümeyi desteklemesi bekleniyor.

Kuzey Amerika, tahmin döneminde bölgenin ilaç ve yiyecek ve içecek endüstrilerini geliştirmesi nedeniyle ikinci en yüksek küresel pazar payına sahiptir. Doğal ve organik ürünlerle ilgili artan tüketici bilincinin pazarı yönlendirmesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Yeni Ürün Lansmanı Kilit Oyuncuların Pazardaki Konumlarını Korumalarına İzin Veriyor

Kilit piyasa oyuncuları, stratejik ittifaklar ve destekleyici kuruluşlarla ortaklıklar oluşturmak gibi çeşitli iş büyüme stratejilerinin uygulanmasına odaklanır. Ayrıca, teknolojik gelişmeleri uygulamak ve yenilikçi ürün tasarımı ve geliştirme stratejilerini benimsemek, şirketlerin ürün portföylerini geliştirmelerine olanak tanır. Bu stratejiler, kilit oyuncuların işlerini küresel olarak genişletmelerine ve büyümeyi ilerletmelerine olanak tanır.

Önemli Sanayi Gelişimi:

 • Şubat 2020:  Hindistan’ın Kerala merkezli kurkumin üreticisi Arjuna Natural Pvt, Ltd., klinik olarak çalışılmış, biyolojik olarak kullanılabilir BCM-95 (Curcugreen) dahil olmak üzere yeni bir sertifikalı organik zerdeçal özleri ürün yelpazesini tanıttı. BCM-95 ve %95 Zerdeçal Özü’ne ek olarak, ürün yelpazesi Arjuna’nın tüm suda dağılabilen, yağda dağılabilen ve özelleştirilebilir zerdeçal özlerini içerecektir.

Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/curcumin-market-101453

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları