Dünya çapında artan inşaat ve inşaat faaliyetleri nedeniyle, küresel masterbatch pazar büyüklüğünün  2026 yılına kadar 16,35 milyar ABD dolarına  ulaşması bekleniyor. Masterbatchler, plastiklere boyamak veya çeşitli özellikler kazandırmak için kullanılan sıvı veya katı katkı maddeleridir. Renklendirme Masterbatch, plastik eşyaları renklendirmek veya gölgelendirmek için kullanılır. UV stabilizatörleri, antioksidan, etki, enerji ve biyolojik olarak parçalanabilme gibi özellikleri taşımak için de kullanılabilir. Fortune Business Insights’ın yakın tarihli bir raporu, pazara ve ana büyüme yörüngelerine ilişkin içgörüler sunuyor. Rapora göre, pazarın değeri  2018’de 10,99 milyar ABD dolarıydı  ve 2019’dan 2026’ya kadar olan tahmin döneminde% 5,3’lük bir CAGR sergilemesi muhtemel.

Masterbatch pazarında bulunan şirketler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Ampacet Şirketi
 • PolyOne
 • KRİTİK PLASTİK SA
 • Hubron Uluslararası
 • Penn Renk A.Ş.
 • Clariant
 • Schulman, Inc.
 • Cabot Şirketi
 • Plastiblend’ler
 • Tosaf
 • Diğer oyuncular

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/masterbatch-market-102353

Raporun Kapsamı Nedir?

Rapor, piyasanın derinlemesine bir analizine dayanıyor ve aynı konuda kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Rapor, piyasayı hızlandıran, iten, zorlayan ve fırsatlar yaratan faktörlere odaklanıyor. Ayrıca tip, polimer, son kullanım ve coğrafya gibi faktörlere göre pazarın segmentasyon tablosunu tartışıyor ve öncü segmentin isimlerini atfedilen faktörlerle listeliyor. Buna ek olarak, rapor sektördeki son gelişmelere, mevcut eğilimlere ve pazara ilişkin diğer ilginç görüşlere ışık tutuyor. Ayrıca piyasada faaliyet gösteren oyuncuların isimlerini ve piyasada rekabet avantajı elde etmek için benimsedikleri ana stratejileri listeler.

Bu Araştırmada Kilit Oyuncu Değerlendirmesi:

 • Rapor, dünya genelinde pazardaki lider şirketlerin ayrıntılı analizini sunuyor.
 • Bu pazarda yer alan büyük satıcıların ayrıntılarını sağlar
 • Şirket profili, elde edilen gelir, malların fiyatlandırılması ve üretilen ürünler dahil olmak üzere her şirkete kapsamlı bir genel bakış rapora dahil edilir.
 • Raporda, piyasadaki rakipler hakkındaki gerçekler ve rakamlar ile önde gelen piyasa oyuncularının bakış açıları sunulmaktadır.
 • Söz konusu kilit oyuncularla ilgili son gelişmeler, birleşmeler ve satın almalar piyasa raporunda sunulmaktadır.

Masterbatch Piyasa Sürücüleri:

İlaç Endüstrisinden Ambalaj İçin Plastik Talebindeki Artış Büyümeyi Destekleyecek

Küresel Masterbatch pazarının büyümesinden çeşitli faktörler sorumludur. Bunlar arasında tüm konut, ticari ve endüstriyel amaçlı inşaat faaliyetlerindeki artış, otomobillere, özellikle hafif araçlara yönelik artan talep ve dünya çapında artan  plastik  eşya tercihi yer almaktadır. Aksine, titanyum dioksit, polimerler ve yüksek uçucu yapıya sahip diğer hammaddelerin dalgalanan fiyatları gibi faktörler, genel pazar için büyük bir zorluk teşkil edebilir. Bununla birlikte, yiyecek içecek ve ilaç gibi sektörlerden plastik ambalajlara yönelik artan talebin, önümüzdeki yıllarda pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratması muhtemeldir.

Bölgesel Segmentasyon:

Asya Pasifik, Altyapı Geliştirmede Artan Tüketici Harcamaları ile Hakimiyeti Sürdürecek

2018 yılında Asya Pasifik, 3.998,14 Milyon ABD Doları gelir ile pazarda baskın hale geldi. Bu, Çin, Hindistan ve Tayvan gibi kilit ekonomilerden gelen yüksek ambalaj talebine bağlanıyor. Bunun yanı sıra, tüketicinin enerji harcamalarındaki artış ve plastik ürünlere olan talebin artması da önümüzdeki yıllarda bölgesel pazarın desteklenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, ambalaj, tüketim malları ve otomotiv şirketlerinin hızlı büyümesi ve tarım sektörlerindeki artışın, bu bölgenin önümüzdeki yıllarda pazara hakim olmaya devam etmesine yardımcı olması bekleniyor.
Öte yandan, otomotiv, inşaat ve inşaat gibi sektörlerden gelen talebin artması ve bölgedeki hafif araçların artan popülaritesi nedeniyle Avrupa pazarı kayda değer bir büyümeye tanık olacak.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/masterbatch-market-102353

Rekabet Ortamı:

Parçalanmış Piyasa Yapısı Rekabeti Yoğunlaştıracak

Küresel Masterbatch pazar payı, hem küçük hem de orta ölçekli çeşitli oyuncuların varlığı nedeniyle pazarın parçalı bir doğasına sahiptir. Şirketler, geniş bir dağıtım ağını ve düzenleyici uzmanlığa sahip iyi bir tedarik zinciri sağlamayı hedefliyor. Diğer oyuncular, bir tarafta piyasada rekabet avantajı elde etmek ve diğer tarafta cazip gelir elde etmek için ortak girişimler, ortaklıklar, birleşme ve satın almalar, sözleşmeler ve anlaşmalar ve diğerleri gibi işbirliğine dayalı çabalara katılıyor.

İlgili Haberleri Okuyun:

 

Kıymetli Madenler Piyasası Geliri

Kıymetli Madenler Piyasası Talebi

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Kıymetli Madenler Piyasası Gelecek Trendleri

Kıymetli Madenler Pazar Büyümesi

Kıymetli Madenler Piyasası Coğrafi Segmentasyonu

Önde Gelen Oyunculara Göre Kıymetli Madenler Piyasa Analizi ve Tahmin

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları