2021’de 275,40 milyar ABD doları olan küresel değerli metaller pazar büyüklüğünün, 2021’de yüzde 5,6’lık bir YBBO sergileyerek 2028’de 403,08 milyar ABD dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Kıymetli Madenler Piyasası, 2021-2028 başlıklı raporunda , ” Fortune Business Insights™, pazarın 2020’de 261,94 milyar ABD doları seviyesinde olduğundan bahseder.

Altın gibi bir emtiaya, hisse senedi, tahvil veya gayrimenkul gibi diğer yatırımlara kıyasla düşük risk faktörü nedeniyle artan yatırımlar piyasayı hareketlendiriyor. Ayrıca altın, gümüş ve platin, parlaklık ve dövülebilirliklerinden dolayı mücevher yapımında en çok tercih edilen metallerdir. Bu nedenle, tüketicilerin artan mücevher talebi pazar büyümesine neden oluyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/precious-metals-market-105747

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya çalışan tüm değerli metal piyasası şirketlerini listeler:

 • Newmont Şirketi (ABD)
 • Barrick Gold Şirketi (Kanada)
 • AngloGold Ashanti Limited (Güney Afrika)
 • Kinross Altın Şirketi (Kanada)
 • Newcrest Madencilik Limited (Avustralya)
 • Gold Fields Limited (Güney Afrika)
 • Freeport-McMoRan (ABD)
 • PJSC Polyus (Rusya)
 • Anglo American Platinum Limited (Güney Afrika)
 • Impala Platinum Holdings Limited (Güney Afrika)
 • Diğer oyuncular

Rapor Ne Sağlar?

Pazar raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketleri ve yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları duyurmak ve pazarın büyümesine katkıda bulunmak için işbirliği yapmak için stratejilerin benimsenmesini içeren rekabet ortamını içerir.

Sürüş faktörü

Elektrik ve Elektronik Endüstrisinden Pazar Büyümesini Sürdürmek İçin Yüksek Talep

Otomotiv ve elektrik ve elektronik gibi son kullanıcılardan gelen metallere yönelik artan talep, değerli metallere olan talebi artırmaktadır. Otomotiv endüstrisi, katalitik konvertörlerde platin ve paladyum metalleri kullanır. Ek olarak, dünya çapındaki hükümetler iklim krizinden daha fazla haberdar oldular, bu nedenle karbon emisyonlarının standart altı seviyesini karşılamak için araçlar platin talebini artırdı. Ayrıca, Gümüş Enstitüsü’nün belirttiği gibi, elektrik ve elektronik endüstrisinde gümüş kullanımı, 2020 yılında toplam gümüş talebinin %10,2’sini oluşturdu, çünkü gümüş, elektriği en yüksek verimle iletmek için güneş panellerinde kullanılıyor. Bu faktörlerin değerli metaller pazarının büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, Artan Altın Tüketimiyle Desteklenecek

Asya Pasifik’in, bölgedeki artan altın tüketimi nedeniyle tahmin döneminde değerli metaller için pazarda ön planda kalması ve en yüksek pozisyonu tutması bekleniyor. Örneğin, bir rapor, Çin ve Hindistan’ın dünya çapında en çok altın tüketicileri olduğunu öne sürüyor. Çin yılda yaklaşık 984 metrik ton altın tüketiyor ve Hindistan yılda yaklaşık 849 metrik ton altın tüketiyor. Asya Pasifik, 2020’de 135.04 milyar ABD doları seviyesindeydi.

Kuzey Amerika’nın, bölgedeki güçlü üretim kapasiteleri ile birlikte bölge civarındaki mineral madenlerinin varlığı nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli değerli metaller pazar payı sergilemesi bekleniyor.

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre, değerli metaller piyasası gümüş, altın ve platin grubu metallere bölünmüştür. Uygulamaya göre endüstriyel, mücevher, yatırım ve diğerlerine ayrılmıştır.

Platin segmenti, tip  bazında 2020’de %26,1 ile en büyük pazar payına sahipti  . Bu, oto-katalizörler uygulamasındaki artan talebe bağlanabilir. Ayrıca platin, karbon ve diğer zararlı emisyonları yakalama yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, endüstriler kirliliği azaltmak için giderek artan bir şekilde platin grubu metalleri kullanıyor.

Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Güney Amerika olarak kategorilere ayrılmıştır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/precious-metals-market-105747

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Oyuncular Rekabette Avantaj Kazanmak İçin Yeni Ürün Lansmanlarına Odaklanıyor

Kıymetli metal pazarı, yeni lansmanlara odaklanarak konumlarını korumaya çalışan büyük şirketler tarafından konsolide edilmektedir. Örneğin, Mayıs 2018’de AngloGold Ashanti, Barrick Gold ile birlikte Mali’deki Morila Altın Madeni’ndeki %80 hissesini Mali Lithium’a sattı. Bu madenin 2019 yılında 765 kilogram altın üreteceği ve madenin satışının 22 milyon ABD doları olacağı tahmin ediliyor.

 

Anahtar Endüstri Geliştirme

Ocak 2020:  Kinross Gold Corporation, Chulbatkan’ı N-Mining Limited’den 283 milyon ABD Doları değerinde satın aldı. Rusya’da yüksek kaliteli bir yığın sıçrama geliştirme projesidir.

İlgili Haberleri Okuyun:

 

Kıymetli Madenler Piyasası Geliri

Kıymetli Madenler Piyasası Talebi

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Kıymetli Madenler Piyasası Gelecek Trendleri

Kıymetli Madenler Pazar Büyümesi

Kıymetli Madenler Piyasası Coğrafi Segmentasyonu

Önde Gelen Oyunculara Göre Kıymetli Madenler Piyasa Analizi ve Tahmin

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları