Küresel katı dökme ambalaj pazar büyüklüğünün, e-ticaret sektöründen gelen artan talep nedeniyle derin bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından ” Rigid Bulk Packaging Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Parfüm, işlenmiş gıda ve diğerleri gibi belirli ürünler, toplu ambalaj devrimi ile birlikte piyasada yüksek oranda bulunur hale geldi. Simons National tüketici anketi, 2019’da yaklaşık 102.18 milyon Amerikalı’nın konserve et yaptığını belirtiyor. 

COVID-19 Etkisi

Toplu paketleme, COVID-19 durumu sırasında önemli bir ivme kazandı. Konserve ürünler, ambalajları onlara daha uzun bir raf ömrü sağladığı için sık sık satın alındı ​​ve bu da onu pandemi sırasında önemli bir ürün haline getirdi. Evcil hayvan maması bile mevcuttur, bu da saklamayı kolaylaştırır. COVID-19 ile ilişkili komplikasyonlar artmaya devam ettikçe sağlık sektöründe ambalaj talebi de artıyor. Nihai kullanım endüstrilerinin çoğu faaliyette olmadığı için katı dökme ambalaj talebindeki karantina döneminde birkaç aksilik yaşandı. Ancak, diğer bazı sektörlerdeki talep durumu dengelediği için kayıplar o kadar önemli değildi.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/rigid-bulk-packaging-market-105102

Pazar Segmentasyonu

Malzemeye dayalı olarak, sert dökme ambalaj pazarı plastik, ahşap, metal, cam, biyoplastik, kağıt ve karton ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Nihai kullanım endüstrisine göre pazar, yiyecek ve içecek, ilaç, kişisel bakım, kimyasallar ve diğerleri olarak gruplandırılmıştır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, piyasada bulunan en son teknolojilerin tümü hakkında ayrıntılara sahiptir. Sektörde yapılan teknolojik gelişmeler ve bununla ilişkili potansiyel fırsatlar vurgulanmıştır. Rapor, pazarın zorluklarını belirlemekte ve bunlara çeşitli çözümler önermektedir. Ayrıca büyümeyi teşvik eden faktörlerden, kısıtlamalardan, tüketim modelinden, dağıtım kanallarından ve pazarla ilgili diğer tüm hayati bilgilerden bahseder.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Artan Petrol Tüketimi

Yağların, kimyasalların veya sıvıların toplu olarak taşınması için ağır hizmet konteynerlerinin kullanılması, onu küresel ekonomi için de gerekli kılmaktadır. Parfüm ve deodorant kullanımının artması, kutuların ambalajlanması taleplerini önemli ölçüde artırdı. Dökme ambalajın benzersiz özelliklerinden biri, malzemeye göre geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir olmasıdır. Bu geri dönüşüm, onu çevre dostu yapar ve çeşitli endüstrilere çevreyi korumayı tercih etme seçeneği sunar.

Katı dökme ambalaj pazarının büyümesi, hükümet tarafından kamusal alanlarda çeşitli geri dönüşüm istasyonları kullanılarak da destekleniyor. Hindistan’daki bir girişim, büyük tren istasyonlarında plastik su şişesi geri dönüşüm makinelerini gözlemledi. Bu makineler bu şişeleri değiştirir ve seyahat ücretlerinde indirim yapar.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Toplu Ambalajın Büyümesine Yardımcı Olan Devlet Desteği

Asya Pasifik’in bu ambalajı kullanan yakın bölgedeki tüketim malları devleri olarak önemli bir katı dökme ambalaj pazar payına sahip olması bekleniyor. Ambalaj büyük ölçüde parfüm, saç spreyi, böcek spreyi ve diğerlerini üretmek için aerosol kutuları için kullanılmaktadır. Bu bölgedeki jet yakıtı, gazyağı, benzin ve diğer petrol ürünlerinin ambalajlanması, büyümesini hızlandırdı.

Kuzey Amerika’nın da çeşitli yenilebilir ürünlerin paketlenmesi toplu olarak yapılması nedeniyle bu pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Ayrıca, Hindistan ve Çin’in ilaç endüstrileri merhemler, kapsüller, şişe kapakları ve diğerleri için sert dökme ambalajları şiddetle kullanıyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/rigid-bulk-packaging-market-105102

Rekabetçi Peyzaj

Dağıtım Kapasitelerini Genişletmeye Odaklanacak Kilit Oyuncular

Sert dökme ambalajın rekabet ortamı esas olarak Kuzey Amerika’da yoğunlaşmıştır. Bu pazar, çeşitli ürün uygulamaları nedeniyle pandemi sırasında bile vazgeçilmez sektörlerden biri olarak kabul edildi. Ayrıca ambalaj ürünlerindeki sürekli yenilikler pazarda yeni talepler yaratmaktadır. Birçok ambalaj devi de pazarda çekiş kazanmak için operasyonlarını küresel olarak genişletmeye odaklanıyor. Birçoğu, karşılıklı olarak bağlantıdan yararlanmak için stratejik satın alma ve birleşmelere girmek için işbirliği yapıyor.

Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Core Plastech International Inc
  • PlastiPak
  • SCHÜTZ GmbH & Co. KGaA
  • Berry Küresel A.Ş.
  • Amerika Ambalaj Şirketi
  • Hoover Ferguson Grubu, Inc
  • Amcor
  • Albert Schoeller

İlgili Haberleri Okuyun:

Kıymetli Madenler Piyasası Geliri

Kıymetli Madenler Piyasası Talebi

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Kıymetli Madenler Piyasası Gelecek Trendleri

Kıymetli Madenler Pazar Büyümesi

Kıymetli Madenler Piyasası Coğrafi Segmentasyonu

Önde Gelen Oyunculara Göre Kıymetli Madenler Piyasa Analizi ve Tahmin

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları