Küresel Ahşap Plastik Kompozit pazarı, mutfak aksesuarları, ev mobilyaları, araç iç mekanları ve araç hoparlörlerindeki artan uygulamalarından muhtemelen ivme kazanacaktır. Şu anda en yüksek büyüyen plastik katkı maddeleri olarak kabul edilirler. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından yakın zamanda yayınlanan “Ahşap Plastik Kompozit Pazar Büyüklüğü, Hisse & Endüstri Analizi, Malzemeye Göre (Polietilen, Polipropilen, Polivinil Klorür ve Diğerleri), Uygulamaya Göre (Decking, Otomotiv, Sürme) başlıklı bir raporda verilmektedir. & eskrim, Teknik Uygulama, Mobilya, Tüketim Malları ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.” Raporda ayrıca, Ahşap Plastik Kompozit pazar büyüklüğünün 2019’da 4,77 milyar ABD doları olduğu ve 2027 yılına kadar 9,03 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve tahmin döneminde% 8,57’lik bir CAGR sergilediği tahmin edilmektedir.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/wood-plastic-composite-market-102821

 

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Pazardaki eğilimler, fırsatlar, zorluklar ve itici güçler nelerdir?
 • Hangi segmentin pazar payı açısından lider olması bekleniyor?
 • Önümüzdeki yıllarda gelir açısından hangi bölge birinci olur?
 • Ahşap Plastik Kompozit üreticileri pazarda nasıl rekabet edecek?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Artırmak İçin Sürdürülebilir Liflerin Arttırılması

Ahşap Plastik Kompozit, sürdürülebilirliği sağlamada yüksek potansiyele sahip yeşil malzemelerdir. Çevre için toksik oluşturabilecek aşırı kimyasallar içermezler ve doğada dayanıklıdırlar. Bitki bazlı lifler, uygun maliyetli, sağlam, oldukça sert ve yıllık olarak yenilenebilir oldukları için lifli malzemeler yerine ağırlıklı olarak takviyeli plastiklerde kullanılır. Bu tür lifler ayrıca daha az karbondioksit yayar, düşük yoğunluğa sahiptir ve biyolojik olarak parçalanabilirlik özelliklerine sahiptir. Dünya çapında çok sayıda otomobil üreticisi, sürdürülebilir Ahşap Plastik Kompozit kullanarak araçların biyolojik olarak parçalanabilen veya geri dönüştürülebilir parçalarını geliştirmeyi hedefliyor. Yakıt tüketimini ve üretim maliyetini düşürmeye, zorlu hava koşullarında kırılmaz performans sunmaya, yolcu güvenliğini artırmaya, malzemenin ağırlığını düşürmeye ve akustik performansı iyileştirmeye yardımcı olacaklardı. Yine de, Ahşap Plastik Kompozit, daha yüksek ilk maliyet harcaması gerektirir. Büyümeyi engelleyebilir.

Segment-

Decking Segmenti İnşaat Sektöründen Gelen Yüksek Talep İle Hızla Büyüyecek

Uygulama bazında, decking segmenti 2019 yılında %55,55 Ahşap Plastik Kompozit pazar payına sahipti. Bu büyüme, inşaat sektöründen artan taleplerinden kaynaklanmaktadır. Döşeme işlemi, beton malzemesinin kalitesini iyileştirmeye yardımcı olan çeşitli faydalara sahip oldukları için bu tür kompozitlerin kullanımını gerektirir. Ayrıca gücü ve dayanıklılığı artırmak için kullanılırlar.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/wood-plastic-composite-market-102821

 

Bölgesel Analiz-

Çin ve Hindistan’daki Hızlı Sanayileşme, Asya Pasifik’te Büyümeyi Destekliyor

Bölge bazında, Kuzey Amerika, bu bölgedeki çevre dostu çözüm ve ürünlere yönelik artan talebin stokladığı 2019 yılında 2,24 milyar ABD doları gelir elde etti. Buna ek olarak, Ahşap Plastik Kompozitin zemin kaplamasında artan uygulaması büyümeyi hızlandıracaktır. Asya Pasifik’te Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeler hızlı sanayileşme yaşıyor. Bununla birlikte, binalarda ve yol yapım faaliyetlerinde yapılacak iyileştirmeler ve modernizasyonlar bu bölgedeki büyümeyi hızlandıracaktır. Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika, her iki bölgede de artan inşaat faaliyetleri nedeniyle istikrarlı bir büyüme sergilemeye hazırlanıyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Önemli Şirketler Rekabet Avantajı Kazanmak İçin Satın Alma Stratejisini İzliyor

Pazar, dünya genelinde toplam geliri oluşturan 100’den fazla kuruluşun varlığı ile parçalanmıştır. Şirket içi Ahşap Plastik Kompozit ürünlerini yenilemek için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine sürekli olarak büyük meblağlar yatırıyorlar. Bazıları, ürün tekliflerini geliştirmek için birleşme ve satın alma stratejisini de benimsiyor. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden birkaçı yer almaktadır:

 • Ağustos 2018 : Alvic Plastics Limited, BSW Group tarafından satın alındı. Bu yeni anlaşma, BSW’nin ürün portföyünü ve üretim kapasitesini genişletmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, şirketin ürün yelpazesini artırmak için çeşitlendirme getirmesini de sağlayacaktır.
 • Kasım 2015 : Önde gelen bir ahşap plastik kompozit üreticisi olan Vannplastic Limited, Boral Epwin Group tarafından yaklaşık 5,67 milyon ABD Doları karşılığında satın alındı. Boral’ın az bakım gerektiren yapı malzemeleri yelpazesini genişletmesine yardımcı olacaktır.

Fortune Business Insights™, bu pazarda bulunan tüm üreticileri listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Yedi Güven (Çin)
 • Meghmani Grubu (Hindistan)
 • Beolojik (Belçika)
 • Trex Company, Inc. (ABD)
 • UFP Endüstrileri, Inc. (AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ)
 • Fiberon LLC (ABD)
 • Axion International, Inc. (ABD)
 • Josef Ehrler GmbH & Co KG (Almanya)
 • Croda International Plc (İngiltere)
 • Belirli Teed (ABD)
 • Diğerleri

İlgili Haberleri Okuyun:

Aktif Karbon Pazar Büyüklüğü

Aktif Karbon Pazar Payı

Aktif Karbon Piyasası Büyümesi

Aktif Karbon Piyasası Tahmini

Aktif Karbon Piyasası Analizi

Aktif Karbon Piyasası Fırsatları

Aktif Karbon Piyasası Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter