Fortune Business Insights™, “ Bamboo Fiber Market Size, Share ” başlıklı raporunda Fortune Business Insights™’ı paylaşıyor. & Sektör Analizi, Türe Göre (Bambu Rayon, Doğal Bambu Elyaf), Uygulamaya Göre (Giyim Kumaşları, Ev Mobilyaları, Tıbbi Bakım Malzemeleri, Diğerleri (Banyo Tekstilleri ve Diğerleri)) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029”. Kimyasal olarak türetilen liflerin ve malzemelerin aşırı tüketimini çevreleyen endişelere yanıt olarak, bambu lifleri gibi sürdürülebilir malzemelerden ürünler yaratarak bu sorunu çözmek için dünya çapında birkaç start-up ortaya çıkıyor. Örneğin, Çin merkezli Eco HY, bambu liflerinden yapılan biyolojik olarak parçalanabilen yemek takımı ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmıştır. Hindistan’da, Mumbai merkezli Beco adlı bir start-up, mutfak havluları ve çöp torbaları gibi günlük kullanılan eşyaları oluşturmak için bambu hamuru ve mısır nişastası polimerleri kullanıyor. ABD’de, Ettitude adlı Los Angeles merkezli bir girişim, bambu liflerinden sürdürülebilir pijama ve nevresimler tasarlıyor ve şirket Mayıs 2020’de 1,6 milyon ABD doları finansman sağladı.

Koronavirüs bulaşması, benzeri görülmemiş bir küresel ekonomik gerilemeye yol açtı. İşletmeler ciddi şekilde etkilendi ve endüstriyel operasyonlar kesintiye uğradı. Ancak insanoğlu bu zorlukların da üstesinden gelecek kadar güçlüdür. Fortune Business Insights™ olarak, pazar istihbaratındaki uzmanlığımıza ve deneyimimize dayanarak işletmeleri farklı pazarlarda mevcut pandeminin kapsamlı bir etki analiziyle donatmayı amaçlıyoruz.

Bu Rapor Ne Sunuyor?

 • Pazar büyüklüğünü ve büyümesini şekillendiren itici güçler ve eğilimler hakkında eyleme geçirilebilir bilgiler;
 • Çeşitli pazar segmentlerinin ayrıntılı incelenmesi;
 • Piyasayı kısıtlayan faktörlerin detaylı incelenmesi; ve
 • Piyasayı etkileyen bölgesel ve rekabetçi gelişmelerin kapsamlı analizi.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/bamboo-fiber-market-103069

Pazar Sürücüsü

Pazar Beklentilerini Genişletmek İçin Çeşitli Ülkelerde Plastik Kullanımının Yakın Zamanda Yasaklanması

Önümüzdeki on yılda bambu lifi pazarının büyümesini sağlaması beklenen başlıca faktörlerden biri, dünya çapında birçok ülke tarafından planlanan plastik ürünlerin kullanımına yönelik yaklaşan yasaklardır. Örneğin Kanada, çeşitli yaptırım mekanizmaları aracılığıyla 2021 yılına kadar tek kullanımlık plastikleri yasaklama hedefini açıkladı. Mart 2019’da Avrupa Birliği (AB), 2021 yılına kadar Avrupa sahillerinde bulunan en yaygın kullanılan 10 tek kullanımlık plastiği yasaklamaya karar verdi. Benzer şekilde Hindistan, 2018’de ülkenin 2022 yılına kadar tüm tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldıracağını açıkladı. Bambu elyafı bazlı ürünlerin, bu ülkelerin önümüzdeki yıllarda yasaklamayı planladığı plastik ürünlerin yerini alması bekleniyor. Bambu liflerinden üretilen ürünler, özellikle de normal evlerde günlük olarak tüketilen ürünler, yalnızca dayanıklı ve sağlam olmakla kalmaz, aynı zamanda biyolojik olarak parçalanabilir, kolayca geri dönüştürülebilir, Üretimi düşük maliyetlidir ve neredeyse hiç kirliliğe neden olmaz. Bu nedenle plastik kullanımının durdurulması, özellikle Hindistan ve Çin gibi ülkelerde bambu ve diğer doğal elyaflara olan talebi artıracaktır.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Pazarı İlerlemek için Bambu Yetiştirilmesinin Artırılması

Asya Pasifik, Çin ve Hindistan’daki yaygın bambu ekimi nedeniyle önümüzdeki yıllarda bambu lifi pazar payını belirleyecek. Bu faktör, başta Çin olmak üzere iki ülkenin iklim koşullarının büyüyen bambuyu desteklemesi gerçeğiyle daha da destekleniyor. Ayrıca, doğal liflerin benimsenmesini destekleyen destekleyici hükümet politikaları da bölgesel pazar büyümesine katkıda bulunacaktır.

Kuzey Amerika ve Avrupa’da sürdürülebilir yaşam tarzlarına artan vurgu, tüketicileri banyo tekstili ve ayakkabı gibi çevre dostu günlük ürünler talep etmeye itiyor. Bunun dışında, doğal elyafların faydalarından yararlanmak üzere ayarlanmış gelişmiş tekstil üretim teknolojilerinin hızlı bir şekilde alınması, küresel pazar için mükemmel büyüme beklentilerini teşvik ediyor.

Rekabetçi Peyzaj

Rekabeti Canlandırmak için Kilit Oyuncular Tarafından Yenilikçi Tekliflerin Geliştirilmesi

Bu pazarın sunduğu geniş yenilik kapsamı, bu pazardaki kilit oyuncuların rekabetçi ruhlarını körüklüyor. Bu, özellikle bu gelişen pazardaki konumlarını sağlamlaştırmak isteyen acemi şirketler için geçerlidir.

Bambu Elyaf Piyasası Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • TIC sakızları
 • Xiamen Ebei Import & Export Co., Ltd.
 • Havlu Sanayi Ltd.
 • Şangay Tenbro Bambu Tekstil
 • Yabani Lifler
 • Çin Thrive Industrial Co., Ltd.
 • Avantaj Lifleri
 • Bambro Tekstil A.Ş.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/bamboo-fiber-market-103069

Sektörel Gelişmeler:

 • Nisan 2020: Hindistan, Pune merkezli bambu girişimi EcoBuddy, bir ayda 600 sipariş aldı. Bambu liflerinden üretilen diş fırçası ve alışveriş çantası gibi günlük ürünler sunan şirket, şehirdeki atık yönetiminde sürdürülebilirliği sağlamayı amaçlıyor.
 • Ocak 2020: Bamboozle, Chicago’da düzenlenen ‘Inspired Home Show’da bir dizi yeni sürdürülebilir gıda saklama ve mutfak gereçlerini piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Örneğin Astrik Kuru Gıda Saklama seti, öğütülmüş bambu ve yenilenebilir doğal nişastalardan üretilmiş olup, ürüne uzun bir kullanım ömrü kazandırmıştır.

İlgili Haberleri Okuyun:

akastars.com/post/246700_biopesticides-market-trends-and-demand-analysis-to-2029-the-global-biopesticides.html

writeupcafe.com/biopesticides-market-growth-development-factors-business-insights-and-analysis-2029/

site-5807801-5070-4335.mystrikingly.com/blog/biopesticides-market-growth-analysis-size-trends-demands-key-players

webhitlist.com/profiles/blogs/biopesticides-market-size-share-development-demand-growth-outlook

bumppy.com/tm/post/222836_biopesticides-market-size-amp-share-by-sales-revenue-future-demands-and-emerging.html

hackmd.io/@stevenolan011/ByEjMaF-o

fortunetelleroracle.com/news/biopesticides-market-growth-insights-to-2022–industry-share–size–business-trends–and-key-competitors-analysis-to-2029-700790

fnetchat.com/post/271236_biopesticides-market-key-drivers-industry-size-regional-investments-and-top-segm.html

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar