Küresel basınca duyarlı yapıştırıcı pazar büyüklüğünün, olağanüstü özellikleri nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights’ın ” Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar (PSA) Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Ürün, basınç uygulamasından sonra bir alt tabaka ile bağlanan reaktif olmayan bir yapıştırıcıdır. Maliyet etkin esnek ambalajın artan gelişimi, ürünün ana itici güçlerinden biridir. Ürün uygulama sırasında ısı gerektirmez ve bu nedenle tesis çalışanları arasında yanıklarla ilgili tehlikeleri ortadan kaldırır.

COVID-19 Etkisi

Ürün Talebi, Temel Hizmetler Sayesinde Pandemiye Rağmen Sabit Kalıyor

Pandemi, karantina süresince birden fazla endüstride talep ve arz açığı yarattı. Basınca duyarlı yapıştırıcılar sektöründe de durum aynıydı. Seyahat kısıtlamaları lojistik sorunlara ve gecikmelere neden oldu. Buna rağmen, çeşitli son kullanıcılar temel kategoriye girdiğinden ürüne olan talep sabit kaldı. Yiyecek-içecek ve sağlık sektörü, tam kapasite ile çalıştıkları için karantina süresince ürüne en yüksek talebi oluşturdu. Karantinalar kaldırıldıktan sonra bile, çevrimiçi perakende sektörünün yeniden açılması nedeniyle talebin artmaya devam etmesi bekleniyor.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/pressure-duyarlı-adhesives-psa-market-104579

Pazar Segmentasyonu

Teknolojiye dayalı olarak, küresel basınca duyarlı yapıştırıcılar pazarı su bazlı, solvent bazlı, sıcak eriyik ve radyasyon olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya göre pazar, bantlar, etiketler, grafikler ve diğer uygulamalara bölünmüştür. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, piyasada bulunan en son teknolojilerin tümü hakkında ayrıntılara sahiptir. Sektörde yapılan teknolojik gelişmeler ve bununla ilişkili potansiyel fırsatlar vurgulanmıştır. Rapor, pazarın zorluklarını belirlemekte ve bunlara çeşitli çözümler önermektedir. Ayrıca büyümeyi teşvik eden faktörlerden, kısıtlamalardan, tüketim modelinden, dağıtım kanallarından ve pazarla ilgili diğer tüm hayati bilgilerden bahseder.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Ambalaj Sektöründe Yapıştırıcının Artması

Özellikle perakende sektöründe artan yapıştırıcı ve ambalaj kullanımının basınca duyarlı yapıştırıcı pazarında büyüme sağlaması bekleniyor. Örneğin, 2019’da Arkema, LabelExpo 2019’da yeni bir yapıştırıcı serisini piyasaya sürdü. Yeni ürün yelpazesi, ürüne yönelik artan talebi karşılamak için performansı ve sürdürülebilirliği artırdı. Yapıştırıcı, geleneksel bant ve yapışkan çubuklardan daha gizlidir ve ambalaj grafiklerini ve marka imajını etkilemez.

Buna ek olarak, basınca duyarlı yapıştırıcıların kullanımı kolaydır, daha uzun raf ömrüne sahiptir, hafiftir, hasara dayanıklıdır ve muadillerine göre daha iyi basılabilirliğe sahiptir. Bu, perakende sektöründe ürün popülaritesi ile sonuçlanmıştır.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’ten Gelir Getirmek İçin Yoğun Talep

Asya-Pasifik’in öngörülebilir gelecekte en büyük basınca duyarlı yapıştırıcı pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki ambalaj endüstrisinden gelen yüksek taleptir. Örneğin, 2018’de HB Fuller, Hindistan’daki benzersiz gereksinimleri karşılamak üzere özelleştirilmiş olan Swiftmelt 1908 ürününü Labelexpo 2018’de tanıttı. Yüksek yapışma, temiz dönüştürme ve hassas kalıp kesme performansına sahipti.

Kuzey Amerika’nın, bölgedeki büyük bir elektrik ve elektronik üretim üssünün varlığı nedeniyle önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/pressure-duyarlı-adhesives-psa-market-104579

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Oyuncular, Şirket Konumlarını Sabitlemek İçin Ürünleri Güncelliyor

Basınca duyarlı yapıştırıcılar pazarı çoğunlukla, ona hakim olan birkaç önde gelen oyuncu ile konsolide edilmiştir. Piyasa sermaye yoğundur ve piyasa trendlerine ayak uydurmak için sürekli ürün güncellemeleri ve yenilik gerektirir. Buna ek olarak, bu pazara yapılan artan yatırımın bu sektörü katlanarak artırması ve kazançlı getiriler sağlaması bekleniyor. Tanınmış oyuncular, araştırma ve geliştirmeye yatırım yaparak teknolojik yeniliklere odaklanmaktadır.

Sanayi Geliştirme:

  • Şubat 2020: Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri, Hindistan’daki Kurkumbh’daki yeni üretim tesisine başladı. Mastikler, yüzey işleme ürünleri ve yapıştırıcılarda yüksek performanslı çözümlere yönelik talebi karşılaması bekleniyor.

 

Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

 

  • 3 milyon
  • Arkema
  • DuPont
  • HB Fuller
  • Henkel AG Avery Dennison
  • Sika AG

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar