Biyolojik madeni yağ pazar büyüklüğü 2021’de 2,92 milyar ABD doları idi . Pazar büyüklüğünün 2022’de 3,08 milyar ABD dolarından 2029 yılına kadar 4,26 milyar ABD dolarına yükselmesi ve tahmin döneminde %4,7’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi Bio Lubricants Market , 2022-2029″ başlıklı bir raporda yayınlar . Rapora göre, çeşitli son kullanım endüstrilerinde sürdürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilen biyo yağlayıcıların benimsenmesinin artması nedeniyle tahmin döneminde pazarın artması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/bio-lubricants-market-104654

COVID-19 Etkisi:

Pandemi Ortasında Bozulan Tedarik Zinciri Pazar Büyümesini Kısıtlıyor

COVID-19 salgınının patlak vermesi, karantina döneminde üretim ve üretim birimlerinin durdurulması nedeniyle biyolojik yağlayıcıların pazar büyümesini olumsuz etkiledi. Ayrıca, virüs yayılımı nedeniyle aksayan tedarik zinciri yönetimi ve insan kaynağı eksikliği, pandemi sırasında pazar büyümesini etkiledi. Ayrıca hükümet, virüsün yayılmasını kısıtlamak ve sosyal mesafe normlarını korumak için ithalat/ihracat politikalarına katı kısıtlamalar getirdi. Bu nedenle, bu faktörler pandemi döneminde pazar büyümesini kısıtlamaktan sorumludur.           

Segmentler:

Otomotiv ve Diğer Taşımacılık Segmenti, Gelişen Otomobil Sektörü Nedeniyle Pazara Hakim Oluyor

Uygulamaya göre pazar, hidrolik sıvılar, metal işleme sıvıları, motorlu testere yağları, kalıp ayırıcı maddeler, iki zamanlı motor yağları, dişli yağları, gresler ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır.

Nihai kullanım endüstrisine dayalı olarak pazar, otomotiv ve diğer ulaşım, metal işleme, madencilik, ormancılık, denizcilik, motorlar ve diğer sektörlere bölünmüştür.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da incelenmiştir.

Rapor Kapsamı:

Rapor, kilit oyuncuların pazar gelişimi ve büyüme stratejileriyle ilgili gerçek bilgileri paylaşıyor. Ayrıca şirketler, iş erişimlerini genişletmek için birleşmeler, ortaklıklar, işbirlikleri ve ittifaklar gibi iş büyüme stratejilerini benimser. Ayrıca, COVID-19 pandemisinin pazar büyümesi ve gelişimi üzerindeki etkisi bu raporda daha ayrıntılı olarak vurgulanmaktadır. Tahmin döneminde pazar genişlemesini etkileyen itici güçler ve kısıtlamalar bu raporda daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.        

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Petrol Bazlı Yağlayıcıları Yöneten Hükümet Girişimleri, Pazar Büyümesini Destekliyor

Biyo yağlayıcılar otomotiv sektöründe yüksek oranda kullanılmaktadır. Son yıllarda, otomobil endüstrisinin hızla büyüyeceği tahmin ediliyor. Ayrıca, yüksek kaliteli performans sağlamak için biyolojik olarak parçalanabilen yağlayıcılar mineral yağ bazlı yağlayıcılarla değiştirilmektedir. Ayrıca, sürdürülebilir madeni yağları artırmaya ve Ar-Ge faaliyetlerine yapılan yatırımı artırmaya yönelik hükümet politikalarının, tahmin döneminde piyasayı yönlendirmesi bekleniyor. Bu faktörlerin önümüzdeki yıllarda biyo yağlayıcı pazarının büyümesini sağlaması bekleniyor.

Ancak artan maliyetler ve düşük yağlama özellikleri pazar büyümesini engelleyebilir.     

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika, Gelişen Otomobil Sektörü Nedeniyle En Yüksek Pazar Payına Sahip

Kuzey Amerika, bölgede gelişen otomotiv endüstrisi nedeniyle tahmin süresi boyunca küresel biyo yağlayıcı pazar payına hakimdir. Bölgesel pazar 2020’de 1,22 milyar ABD doları seviyesindeydi. Ayrıca, hükümetin petrol bazlı madeni yağlara yaptığı yatırımların artmasının pazarı canlandırması bekleniyor.

Asya Pasifik, artan otomobil üretimi nedeniyle öngörülen dönemde ikinci en yüksek pazar payına sahip. Ucuz işgücünün mevcudiyetinin, çeşitli endüstrilerde madeni yağ talebini artırması bekleniyor.  

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/bio-lubricants-market-104654

Rekabet Ortamı:

Stratejik İttifaklar Şirketlerin Pazardaki Konumlarını Güçlendirmelerine İzin Verir

Kilit piyasa oyuncuları, stratejik ittifaklar, birleşmeler, ittifaklar ve satın almalar oluşturarak çeşitli iş büyüme stratejilerini uygulamaya odaklanır. Ayrıca yenilikçi ürün tasarımı ve geliştirme stratejileri, şirketlerin ürün çeşitlerini tanıtarak ürün portföylerini geliştirmelerine olanak tanır.

Anahtar Endüstri Geliştirme:

 • Şubat 2021: PANOLIN MARGEAR 100 ve PANOLIN MARGEAR 150, deniz şanzımanlarında kullanılan dişli kutuları ve ZF Yağlayıcı Sınıfı TE-ML 04 M’ye uygun olarak çeşitli gemi türleri için diğer tahrik sistemleri için ZF onayı aldı. ZF, küresel bir teknoloji şirketidir ve dünyanın önde gelen aktarma organları ve şasi teknolojisi şirketlerinden.

Raporda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi :  

 • PANOLIN AG (İsviçre)
 • FUCHS (Almanya)
 • Kabuk (Hollanda)
 • Exxon Mobil Şirketi (ABD)
 • Toplam (Fransa)
 • Cargill (ABD)
 • Axel Christiernsson (İsveç)
 • BECHEM (Almanya)
 • Cortec Şirketi (ABD)
 • Çevresel Yağlayıcılar İmalatı, Inc. (ABD)
 • Klüber Yağlama (Almanya)
 • Novvi, LLC. (BİZ)
 • Repsol (İspanya)
 • bp plc (İngiltere)
 • Zımpara Oleokimyasalları (Malezya)
 • IGOL (Norveç)
 • LanoPro (Norveç)

İlgili Haberleri Okuyun:

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Kıymetli Madenler Piyasası Geliri

Kıymetli Madenler Piyasası Talebi

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Kıymetli Madenler Piyasası Gelecek Trendleri

Kıymetli Madenler Pazar Büyümesi

Kıymetli Madenler Piyasası Coğrafi Segmentasyonu

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.        

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları