Küresel şişirme kalıplı plastik pazar büyüklüğünün 2027 yılı sonuna kadar 100,13 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Ürünün ambalaj endüstrisinde artan uygulamalarının küresel pazarın büyümesi üzerinde büyük etkisi olacaktır. Bu sektörde çok sayıda büyük ölçekli şirketin varlığı, küresel pazarın büyümesi lehine ortaya çıkacaktır. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan “ Blow Molded Plastics Market Size, Share & COVID-19 Impact Analysis, Reçine (Polietilen Tereftalat (PET), Polietilen (PE), Polipropilen (PP), Polivinil Klorür (PVC) ” başlıklı bir rapora göre , Polistiren (PS), Akrilonitril bütadien stiren (ABS), Kalıplama Yöntemiyle (Ekstrüzyon Şişirme, Enjeksiyon Şişirme, Streç Şişirme, Döner Şişirme), Uygulamaya Göre ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027”, pazar 2019’da 77.07 milyar ABD doları değerindeydi ve 2020-2027 tahmin döneminde %2.8’lik bir CAGR sergileyecek.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/blow-molded-plastics-market-101772

Şişirme kalıplama, ısıtılmış bir plastiğin sonunda içi boş bir malzeme veya nesne oluşturan bir boşluğa kalıplandığı plastik üretmenin uygun maliyetli bir yoludur. Bu ürünün yüksek verimliliği ve düşük maliyeti, onu üreticiler arasında tercih edilen bir seçenek haline getiriyor. Üretim yöntemlerinin iyileştirilmesine yönelik büyük yatırımlar ve ürün Ar-Ge’sindeki artan çabalar, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Artan talep ve ürün uygulamaları nedeniyle dünya çapında birçok büyük ölçekli üreticinin varlığı, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi için iyiye işaret edecektir. Ek olarak, çeşitli endüstri dikeylerinde şişirme kalıplı plastiklerin artan uygulamaları, çeşitli büyüme fırsatları yaratacaktır.

Ürün Talebi Yüksek Olsa da Covid-19 Pandemisi İmalat Sektörlerini Etkileyecek

Son zamanlarda ortaya çıkan koronavirüs salgını, dünya genelinde bir panik duygusu yarattı. Pandeminin şişirme kalıplı plastikler üzerindeki etkisi, diğer birkaç endüstrinin tanık olduğu kadar yakın olmasa da, yine de birkaç dezavantaj var. Hastalığın yayılmasını engellemek için yapılan çalışmalar son yıllarda piyasayı olumsuz etkiledi. Hastalığın hızla yayılmasını hesaba katarak, insan gücü ve insan emeği eksikliği nedeniyle imalat sektörleri kapatıldı. Sonuç olarak, küresel pazarda büyük bir talep-arz boşluğu var. Yavaş toparlanma oranı, öngörülebilir gelecekte pazarın büyümesini etkileyecektir.

Şirket Birleşmeleri ve Satın Almaları, Dünyadaki Büyük Şirketler Arasında Artan Bir Trend

Rapor, son yıllarda genel pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsamaktadır. Dünya çapında şişirme kalıplı plastiklerin artan talebini ve artan uygulamalarını hesaba katan şirketler, rekabet ortamında öne çıkmalarına yardımcı olacak stratejiler benimsemeye odaklanıyor. Haziran 2020’de Alpha, Bopla SA Alpha’nın paketleme çözümlerinin satın alınmasını tamamladığını ve Bopla’nın şişirme kalıplama ve enjeksiyon çözümleriyle geliştirileceğini duyurdu. İkincisi, şişirme kalıplama segmentinde istisnai bir portföye sahiptir ve bu satın alma, Alpha’nın büyümesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda öngörülebilir gelecekte genel şişirme kalıplı plastik pazarının büyümesini de etkileyecektir. Rapor, son zamanlardaki diğer birkaç şirket birleşmesine dikkat çekiyor ve bunların küresel pazar üzerindeki etkilerini tartışıyor.

Asya Pasifik Dominant Ortaya Çıkacak; Yenilikçi Ambalaj Çözümlerine Talebin Pazar Büyümesi Lehinde Ortaya Çıkması

Rapor, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere beş ana bölgede devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Tüm bölgeler arasında, Asya Pasifik pazarının önümüzdeki yıllarda baskın hale geleceği tahmin edilmektedir. Bu bölgede şişirme kalıplı plastiklere yönelik artan talep, yiyecek ve içecek endüstrisindeki artan uygulamaların bir sonucudur. Ürün, bu bölgedeki diğer birçok endüstride ambalaj malzemesi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Hindistan ve Çin gibi ülkelerde artan nüfus, bu sektördeki üreticilerin artan üretim kapasitelerine hitap edecek. 2019 yılı itibarıyla Asya Pasifik pazarı 37,96 milyon ABD doları değerindeydi ve bu değerin önümüzdeki yıllarda önemli bir hızla artması bekleniyor.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/blow-molded-plastics-market-101772

Şişirme Plastik Pazar Raporu’nda yer alan şirketlerin listesi:

 • Apex Plastikleri (ABD)
 • Inpress Plastics Ltd. (İngiltere)
 • Garrtech, Inc. (Kanada)
 • Berry Global, Inc. (ABD)
 • Comar, LLC (ABD)
 • Rutland Plastics Ltd. (İngiltere)
 • The Plastic Forming Company, Inc. (ABD)
 • Tarımsal Endüstriyel Plastikler (ABD)
 • Yaratıcı Şişirme Kalıbı (ABD)
 • Kuzey Amerika Plastikleri Ltd. (ABD)
 • INEOS Grubu (İngiltere)
 • Başka

İlgili Haberleri Okuyun:

Metal Elyaf Pazar Büyüklüğü

Metal Elyaf Pazar Payı

Metal Elyaf Pazar Büyümesi

Metal Elyaf Pazar Tahmini

Metal Elyaf Pazar Analizi

Metal Elyaf Pazar Fırsatları

Düzcam Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter