Küresel dolomit tozu pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 33.44 milyar ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %3.8’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights, çelik endüstrisinde artan dolomit kullanımının pazarın sağlıklı büyümesini sağlayacağının öngörüldüğünü, bir raporda, Pazar büyüklüğü 2019’da 25,41 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Koronavirüs acil durumu, dünya genelinde imalat sanayileri için büyük bir kayıpla sonuçlandı. Birkaç ülkenin hükümetleri, bu ölümcül virüsün yayılmasını engellemek için sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bu tür planlar, üretim ve tedarik zincirinde rahatsızlıklara neden oldu. Ancak zamanla ve kararlılıkla bu zorlu zamanla mücadele edip normale dönebileceğiz. İyi revize edilmiş raporlarımız, şirketlerin her pazarın mevcut senaryosu hakkında derinlemesine bilgi almasına yardımcı olacak ve buna göre gerekli stratejileri benimseyebileceksiniz.

COVID19 Etkisi ile Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/dolomit-powder-market-101697

Dolomit tozu pazar raporu şunları içerir:

 • Sektörün geniş kapsamlı değerlendirmesi
 • Segmentlerin değerlendirilen verileri
 • En yeni trendler ve içgörüler
 • Dünyada hakim bölgeler
 • Önde gelen oyuncuların kapsamlı analizi
 • COVID-19 etkisinin kapsamlı incelemesi

Çelik Endüstrisinden Büyümeyi Desteklemek için Şişirilmiş Talep

Yükselen çelik ve demir endüstrisinin, tahmin döneminde pazar için iş fırsatlarını teşvik etmesi bekleniyor. Dolomit, safsızlıkları gidermek için çelik üretiminde cüruf akısı olarak kullanılır. Dolomit tozu ayrıca açık ocak çelik fırınlarının refrakter astarlarında da kullanılır. Taşlama ve refrakter uygulamaları için mini çelik fabrikalarında artan dolomit talebi, pazar üzerinde mükemmel bir etkiye sahip olacaktır. Artan çelik üretim ve tüketiminin pazarın hızlı bir şekilde genişlemesini sağlaması bekleniyor. Dünya Çelik Birliği’ne göre, ham çelik yapımında kullanılan hammaddelerin %98’i ürün ve yan ürünlere dönüştürülmektedir. Çelik endüstrisinin hedefi sıfır atıktır. Çelik geri dönüşümüne artan vurgu, muhtemelen pazar için satış fırsatları yaratacaktır. Her şeye rağmen,

Koronavirüs Sırasında Piyasayı Canlandırmak İçin İnşaat Faaliyetlerine Ara Verildi

Pandemi sırasında hammadde ihracatı ve ithalatına ilişkin katı düzenlemeler pazarın büyümesini yavaşlatacaktır. Ayrıca inşaat ve çimento sektörünün yavaşlaması dolomit talebini dolaylı olarak engelleyecektir. Büyük çelik üreticisi ülkelerden dağıtım eksikliği, daha sonra pazarın genişlemesini kısıtlayacaktır. Örneğin, büyük çelik üreticisi Çin’in üretim ve ihracatının azalması, koronavirüs nedeniyle piyasada korkunç bir etkiye sahip olacak.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/dolomit-powder-market-101697

Bölgesel Analiz :

Asya Pasifik’te Pazarı Geliştirmek için Gelişen Metal Üretimi

Asya Pasifik’te dolomit tozu pazarı 2019’da 6,20 Milyar ABD Doları seviyesindeydi. Bölgedeki büyüme, Hindistan ve Çin’de büyüyen metal ve yapı ve inşaat sektörüne bağlanıyor. Çimento ve çeliğin artan uygulamasının pazar için talep yaratması bekleniyor. Avrupa’daki pazarın, çelik & demir ve çimento endüstrisinden gelen artan talep nedeniyle önemli bir büyüme oranına tanık olması bekleniyor. Dolomitin yüksek rijitliği ve çekme mukavemeti nedeniyle cam ve seramikte artan kullanımı, bölgedeki pazarın sağlıklı büyümesini destekleyecektir.

Anahtar Geliştirme :

Şubat 2018 : Imerys, Hindistan’da önemli bir kalsiyum karbonat tedarikçisi olan Vimal Microns Ltd.’nin kalsiyum karbonat ve dolomit işini satın aldığını duyurdu. Bu yeni gelişme, Imerys’in Hindistan’daki varlığını pekiştirecek.

Küresel Dolomit Tozu Pazarında Profili Oluşturulan Lider Şirketlerin Listesi :

 • Sibelco (Belçika)
 • Mineral Teknolojileri A.Ş. (ABD)
 • Imerys SA (Fransa)
 • Beihai Grubu (Çin)
 • Arihant MinChem (Hindistan)
 • Omya Grubu (İsviçre)
 • Lhoist Grubu (Belçika)
 • Carmeuse (Belçika)
 • Nordkalk Şirketi (Finlandiya)
 • Longcliffe Ocakları Ltd. (İngiltere)

İlgili Haberleri Okuyun:

Termal Arayüz Malzemeleri Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyuncular ve Tahminler Tarafından Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Analizi

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Fırsatları

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Geliri

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Talebi

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Fırsatları

Termal Arayüz Malzemeleri Piyasası Gelecek Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar