Fortune Business Insights tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, küresel düz cam pazarının hızlı sanayileşmeden çekiş kazanması muhtemeldir. Enerji tasarrufu için ticari binalarda yaygın olarak kullanıldığı için düz cama olan talebi artırmaktadır. Doğal ışık kullanımını en üst düzeye çıkararak yapılır. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi yakın tarihli bir raporda sağladı, Rapor ayrıca, düz cam endüstrisinin payının 2018’de 98,37 milyar ABD Doları olduğunu ve 2026 yılına kadar 153,21 milyar ABD Dolarına ulaşmasının beklendiğini ve tahmin döneminde %5.7’lik bir CAGR sergilediğini belirtiyor.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler mücadele ediyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/flat-glass-market-102720

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Enerji Verimliliğini Teşvik Etmeye Yönelik Yükselen Hükümet Girişimleri Büyümeyi Sağlayacak

Düz cam, mükemmel ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlaması nedeniyle yapı ve inşaat sektöründe popülerlik kazanmaktadır. Ayrıca, artan sayıda altyapı geliştirme ve inşaat faaliyetleri, yakın gelecekte düzcam pazarının büyümesine katkıda bulunacaktır. 

Ayrıca, düz camın ticari ve konut binalarında artan kullanımı, doğal ışığın kullanımını sağlamakta ve yapay ışıkların yanı sıra tüketimi ve maliyetini azaltmaktadır. Çeşitli ülkelerin hükümetleri de enerji verimliliğini teşvik etmek için çeşitli katı normlar ve düzenlemeler uygulamaktadır. Araştırmacılar, bu kuralları benimseyen binaların geleneksel binalardan farklı olarak yaklaşık %40-60 daha az enerji tükettiğini söylüyor. Bununla birlikte, ham maddelerin ayrışması ve akaryakıtın yanması genellikle atmosferde karbondioksit yayar. Pazar büyümesini engelleyebilir. 

Segment-

Güneş Enerjisini Artırma Yeteneği Kaplamalı Segmentin Büyümesini Sağlayacak

Ürün tipine göre pazar, sertleştirilmiş, lamine, ekstra şeffaf, kaplamalı ve diğerleri olarak kategorize edilir. Bunların dışında 2018 yılında kaplamalı segment %23,9 düzcam pazar payına sahip olmuştur. Bu büyüme, kaplanmış düz camın sayısız faydalı özelliğine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Bunlar, gelişmiş kendi kendini temizleme, hidrofobik, yansıma önleyici ve yalıtım özelliklerini içerir. Bu tür camlar, güneş enerjisi kazanımını iyileştirmeye ve bina içindeki ısıyı korumaya yardımcı olur. Lamine segment ise inşaat ve otomotiv sektörlerinden gelen artan talebin körüklediği en büyük paya sahip. Çünkü kırıldıklarında bozulmadan kalabiliyorlar. 

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/flat-glass-market-102720

 

Bölgesel Analiz-

Asya Pasifik, Yükselen Altyapı Gelişiminin Stokladığı Ön Planda Kalacak

Coğrafi olarak, pazar Orta Doğu ve Afrika, Güney Amerika, Asya Pasifik, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya bölünmüştür. Bunlar arasında Asya Pasifik, 2018 yılında pazar geliri olarak 53,41 milyar ABD doları gelir elde etti. Bu büyüme, temel olarak çeşitli ülkelerin hükümetlerinin altyapı geliştirme ve inşaat faaliyetlerine yönelik artan yatırımlarına bağlanabilir. Ayrıca düzcam talebine en büyük katkıyı yapan Çin, bu bölgedeki genel büyümeyi destekleyecektir. Kuzey Amerika’nın, enerji verimli binaların inşasına ilişkin çeşitli hükümet düzenlemelerinin mevcudiyeti ile önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. 

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Satışları Artırmak İçin Yatırım Stratejisine Odaklanıyor 

Piyasa birçok firmadan oluşmaktadır. Ancak bunlardan sadece beşi dünya çapındaki düzcam üretim kapasitesinin yaklaşık %60’ını oluşturuyor. Konumlarını güçlendirmek için en son teknolojilerin geliştirilmesi, üstün operasyonel verimlilik ve çeşitlendirilmiş ürün portföyleri gibi stratejiler benimsiyorlar. Aşağıda sektördeki en son iki önemli gelişme yer almaktadır:

  • Eylül 2019 : Guardian Glass, Macaristan ve Birleşik Krallık’taki cam üretim hatlarının modernizasyonu ve iyileştirilmesi için büyük meblağlarda yatırım yaptı 
  • Nisan 2018 : Saint-Gobain, Çin’in Shandong eyaletinde yer alan JJG’nin düz cam üretim hattında %50 hisse satın alarak üretim kapasitesini artırdı.

İlgili Haberleri Okuyun:

Aktif Karbon Pazar Büyüklüğü

Aktif Karbon Pazar Payı

Aktif Karbon Piyasası Büyümesi

Aktif Karbon Piyasası Tahmini

Aktif Karbon Piyasası Analizi

Aktif Karbon Piyasası Fırsatları

Aktif Karbon Piyasası Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter