Tahmin süresi boyunca çeşitli endüstriyel uygulamalar için artan ürün talebi nedeniyle küresel fenoksi reçineleri pazar büyüklüğünün ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi  Fortune Business Insights™ tarafından “ Phenoxy Resins Market, 2022-2029  ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır . Sertlik, tokluk, esneklik, aşınma direnci, darbe direnci, ısı direnci ve uyumluluk gibi mükemmel özellikler, onu çok çeşitli ketonlar, glikoller, eterler ve esterlerde çözünür hale getirir. Poliizosiyanatların, anhidritlerin veya diğer yol ayrımı maddelerinin kürlenmesine ilişkin stabilite hükmü muhtemelen piyasayı yönlendirecektir.

COVID-19 Etkisi-

Büyümeyi Engelleyen Tedarik Zinciri Bozulması

Fenoksi reçineleri endüstrisi, COVID-19 salgını tarafından engellenen ve dünya genelinde ilerlemesinde büyük bir durgunluğa tanık olan ticari bir pazardır. Sokağa çıkma yasağı ve diğer kısıtlamaların neden olduğu sönük talep, piyasayı yöneten birincil oyuncular için engeller yarattı. Piyasa, tedarik zincirini önemli ölçüde etkilemiştir ve benzersiz bir belirsizliğin ortasında bulunmaktadır. Bununla birlikte, 2021’de restorasyon başladığından, büyük oyuncular COVID-19 normlarını göz önünde bulundurarak üretim genişletmeleri, kapasite kullanımı ve tele-alışveriş yoluyla konumlarını geri alıyorlar.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/phenoxy-resins-market-105273

Segmentler:

Türüne bağlı olarak, fenoksi reçineleri pazarı, solvent bazlı fenoksi reçineleri ve su bazlı fenoksi reçineleri olarak ikiye ayrılır. Uygulamada pazar, yapıştırıcılar, kaplamalar, mürekkepler, kompozitler ve plastiklere ayrılır. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Asya-Pasifik, Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Afrika ve Latin Amerika’ya bölünür.

Rapor Neler Sunar?

Fenoksi reçinesi için pazar araştırması raporu, endüstrinin büyümesini sağlayan temel itici güçler, kısıtlamalar ve fırsatlar hakkında entegre bilgiler sunar. Araştırma, bileşen, son tüketici ve demografiye göre veri hacmi oluşturmaya devam ediyor. Büyüme faktörleri, fırsatlar, zorluklar, kısıtlamalar ve önemli gelişmeler bunlar arasındadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak İçin Otomotiv Sektöründe Yüksek Tüketim

Öngörülen dönemde otomobil endüstrisinde artan ürün gereksinimleri nedeniyle küresel fenoksi reçineleri pazarının büyümesi muhtemeldir. Çapraz bağlı ve epoksi formülasyonlar için verimli esnekleştiricilerin üretiminde artan kullanım nedeniyle yüksek kullanımı, yapıştırıcılarda, mürekkeplerde, kaplamalarda ve kompozit uygulamalarında tüketimini artırması muhtemeldir. Yüksek sıcaklık ve basıncı sürdürebilme yeteneği, otomotiv ve ambalaj endüstrisinde kullanımı büyük ölçüde artırdı. Ancak, fenoksi reçinelerinin hammadde fiyatlarındaki fiyat dalgalanması, genel pazar büyümesini engelleyebilir.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya Pasifik’te Büyümeyi Destekleyecek Yüksek Satışlar ve Hacim

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en yüksek küresel fenoksi reçineleri pazar payına sahip olması bekleniyor. Plastik endüstrisinde artan ürün talebinin bu bölgedeki pazarın zenginleşmesi muhtemeldir.

Kompozit uygulamasında su bazlı fenoksi reçinelerine yönelik hızlı eğilim nedeniyle Kuzey Amerika’nın ikinci baskın pazar payına sahip olması muhtemeldir.

Rekabetçi Peyzaj-

Oyuncuların Sektördeki Duruşunu Güçlendirecek Teknolojik Yenilikler

Hakim piyasa katılımcılarının varlığı ve birincil yükselen piyasa eğilimleri; endüstrinin orta ila yüksek giriş engelleri vardır. Tasarım yenilikleri, ortaklıklar, birleşmeler, satın almalar, hamallar beş kuvvet analizi ve düzenleyici senaryolara ilişkin görüşler, fenoksi reçineleri endüstrisini yönlendirir.

Sanayi Geliştirme:

Ekim 2019:  Kaplamalar, yapıştırıcılar ve kompozit son pazarlara hizmet veren ABD merkezli birinci sınıf özel kimyasallar şirketi Gabriel Performance Products, Deltech Resin Company’den alkid reçineleri satın aldıklarını duyurdu. Şirket, satın alma ile pazar portföyünü genişletmek istiyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/phenoxy-resins-market-105273

Fenoksi Reçineleri için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Mitsubishi Kimya
 • Gabriel Performans Ürünleri
 • LLC
 • DIC Şirketi
 • Kukdo Kimya
 • Gürcistan-Pasifik (GP) Kimyasalları
 • ÖzelKimya
 • Brenntag Asya Pasifik Pvt. Ltd.
 • SHOWA DENKO KK
 • ICL Fosfat Uzmanlığı
 • Merck KGaA

İlgili Yazı:

Önde Gelen Oyuncular ve Tahminlere Göre Ahşap Döşeme Pazar Analizi

Ahşap Zemin Pazar Fırsatları

Ahşap Döşeme Pazar Geliri

Ahşap Döşeme Pazar Talebi

Yağmur Koruyucu Kaplama Pazar Fırsatları

Yağmur Koruyucu Kaplama Pazarı Gelecek Trendleri

Yağmur Koruyucu Kaplama Pazar Büyümesi

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları