Küresel hava trafiği yönetimi ve danışmanlık pazar büyüklüğünün, 2021’de 11.50 milyar ABD dolarından 2028 yılına kadar 16.11 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %4.93’lük bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Dünya çapında artan hava trafiğinin, gelişmiş ATM çözümlerine olan talebi artırması ve pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. Fortune Business Insights TM , bu bilgiyi “Hava Trafik Yönetimi ve Danışmanlık Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda yayınladı  .  Pazar büyüklüğü 2020 yılında 11,30 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Hava trafik kontrolü uzak kulelerinde uçak operasyonunu geliştirmek için artan yapay zekanın benimsenmesinin, önümüzdeki yıllarda küresel pazar büyümesini yönlendiren kilit bir trend olması bekleniyor.

COVID-19 Etkisi-

COVID-19 salgını sırasında uygulanan kilitlenmeler ve sokağa çıkma yasakları da dahil olmak üzere katı kısıtlamalar, pazar büyümesini önemli ölçüde etkiledi. Pandeminin ilk günlerinde hava yolculuğunun yasaklanması pazar büyümesini olumsuz etkiledi. Bununla birlikte, çeşitli ekonomilerin hükümetleri aşılı ve aşısız insanlar için hava yolculuğunun azaltılmasına izin verdi ve bu da piyasaya yardımcı oldu. Bununla birlikte, birkaç ülke aşı çalışmalarını hızlandırdı ve pazarın önümüzdeki yıllarda güçlü bir şekilde büyümesi bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/air-traffic-management-market-101813

Küresel Pazardaki Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Thales Grubu (Fransa)
  • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
  • Indra Systems SA (İspanya)
  • L3Harris Technologies Inc. (ABD)
  • Honeywell International Inc. (ABD)
  • BAE Systems PLC (İngiltere)
  • Saab AB (İsveç)
  • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
  • Capgemini SE (Fransa)

Segmentasyon-

Sistem temelinde, pazar havacılık bilgi yönetimi, hava sahası yönetimi, hava trafik akışı yönetimi ve hava trafik hizmetleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Havalimanı tipi bazında pazar, uluslararası ve yerel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bileşenler temelinde, pazar hizmetler, yazılım ve donanım olarak üçe ayrılır. Son kullanıcı bazında pazar, askeri ve ticari olarak bölünmüştür. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Desteklemek için Yeni Havalimanı Geliştirme

Artan yolcu trafiği nedeniyle, sürekli artan hava trafiğinin küresel hava trafiği yönetimi ve danışmanlık pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor. Bu aynı zamanda yeni havalimanı gelişmelerine de neden oluyor. Özellikle Asya Pasifik’te yükselen yeni havalimanı projelerinin, havalimanı altyapısına yapılan yatırımların artması nedeniyle pazar büyümesini artırması bekleniyor. Yeni havalimanının geliştirilmesi, istihdama, ekonomik kalkınmaya ve diğer sosyal faydalara katkıda bulunacaktır. Asya Pasifik Havacılık Merkezi, küresel havalimanı genişletmelerine yaklaşık 137.254 milyon ABD doları değerinde yatırım yapıldığını tahmin ediyor. Yeni havalimanlarına yaklaşık 62.398 milyon ABD doları, mevcut havalimanlarının iyileştirilmesine ise 74.856.0 milyon ABD doları tutarında yatırım yapılmıştır.

Ancak, bu çözümlerin uygulanmasıyla ilişkili yüksek maliyetler pazar büyümesini engelleyebilir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/air-traffic-management-market-101813

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Artırmak için Gelişmiş Teknolojilerin Yüksek Kabulü

Kuzey Amerika’nın en büyük küresel hava trafik yönetimi ve danışmanlık pazar payına ulaşması bekleniyor. Geniş havacılık endüstrisi ile birleştiğinde, uçak ve havalimanı operasyon verimliliğini artırmak için ileri teknolojilerin yüksek oranda benimsenmesinin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Ayrıca, Northrop Grumman Corporation, L3Harris Technologies Inc., Lockheed Martin Corporation, Raytheon Technologies Corporation ve diğerleri de dahil olmak üzere ABD’de bulunan birkaç kilit oyuncunun önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini tamamlaması muhtemeldir.

Avrupa’nın, Saab AB, Thales Group ve BAE System PLC dahil olmak üzere çeşitli hava trafik yönetimi ve danışmanlık çözümü üreticileri sayesinde küresel pazardaki en yüksek ikinci büyümeye tanık olacağı tahmin ediliyor.

Asya Pasifik’in tahmin döneminde en yüksek CAGR’yi kaydettiği tahmin edilmektedir. Mevcut havalimanlarının modernizasyonuna yönelik artan talep, pazarın büyümesini sağlayan önemli bir faktördür. Ek olarak, yeni havalimanı geliştirme yatırımlarının artmasının da pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Önemli Oyuncular Ustaca Büyüme Stratejilerini Benimsiyor

Pazar, en iyi pazar oyuncuları arasında Northrop Grumman Corporation, Thales Group, Lockheed Martin Corporation ve Honeywell International’dan oluşmaktadır. Kilit oyuncular, büyümeyi biriktirmek ve gelirlerini artırmak için uzun vadeli sözleşmeler, yeni ürün lansmanları, stratejik satın almalar ve birleşmeler gibi ustaca büyüme stratejileri benimsiyor. Örneğin Thales Group, Şubat 2020’de ATC (Hava Trafik Kontrolü) yönetimini desteklemek için yaklaşık 142 ikincil gözetim radarının teslimatı için Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Leidos Holdings Inc.’in seçildiğini duyurdu.

Anahtar Sanayi Geliştirme-

  • Aralık 2020:  FAA, yeni bir okyanuslar arası ATC altyapısı geliştirmek için araştırma ve geliştirme, entegrasyon ve diğer destekleri sağlamak üzere DIGITALiBiz Inc. ile 12 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/air-traffic-management-market-101813

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  |  heyecan  |  Bloglar