Küresel havacılık 3D Baskı pazarının, birleşme ve satın alma, Ar-Ge yatırımlarını artırma ve dünya çapında diğerleri gibi yeni stratejilerin benimsenmesi nedeniyle tahmin süresi boyunca katlanarak artması bekleniyor. Fortune Business Insights, “Havacılık 3D Baskı Pazar Büyüklüğü, Paylaşım & Endüstri Analizi, Dikey (Yazıcılar ve Malzemeler), Endüstri Türüne göre (İHA, Uçak ve Uzay Aracı), Uygulama Türüne Göre (Motor Bileşenleri, Uzay Bileşenleri, ve Yapısal Bileşenler), Yazıcı Teknolojisi Türüne Göre (DMLS, FDM, CLIP, SLA, SLS ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2018-2026”, bu tür stratejileri genel pazar büyümesini teşvik etmek için projeler.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerospace-3d-printing-market-101613

Rapora göre, 2018-2026 tahmin döneminde pazarın %22,17’lik olağanüstü bir CAGR ile 1,359.1 Milyon ABD Dolarından 6.745.5 Milyon ABD Dolarına yükselmesi bekleniyor. Mevcut havacılık ve uzay 3D baskı pazarı trendlerine göre, Doğrudan Metal Lazer Sinterleme (DMLS) segmenti, yazıcı teknolojisine dayalı olarak pazara hakim olacaktır. Bunun nedeni, karmaşık geometrik yapıları işleme yeteneğine sahip olmalarıdır. Buna ek olarak, korozyona dayanıklı, iyi kaynak özellikleri, hafif metal bileşenler ve bu segmentin önümüzdeki yıllarda yüksek gelir elde etmesine yardımcı olacak diğer özelliklere sahipler.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerospace-3d-printing-market-101613

ABD Devlet Yetkililerinin Kuzey Amerika’nın Hakimiyetini Sürdürmesine Yardımcı Olacak Yeni Uçakların Fırlatılmasına Yönelik Artan Yatırımları

Coğrafi olarak, pazarın Kuzey Amerika’nın egemenliğine tanık olacağı tahmin ediliyor. 2018 yılında Kuzey Amerika pazarı 652,3 Milyon USD gelir elde etmiştir. Bunun nedeni, ABD’deki hammadde tedarikçilerinin, büyükten küçüğe uçak OEM’lerinin ve katman oyuncularının bulunması ve böylece onu dünyadaki havacılık endüstrisinin en büyük üretim merkezi haline getirmesidir. Bunun yanı sıra, bölgesel pazar, öncelikle, pazara bir destek eklemesi beklenen mevcut uçaklarını yükseltmeye odaklanıyor. Ayrıca ABD hükümetinin yatırımlarının artması ve en son teknolojiye sahip yeni uçakların piyasaya sürülmesi, bölgenin hakimiyetini önümüzdeki yıllarda da sürdürmesine yardımcı olacaktır.

Öte yandan, OEM sayısındaki artış ve özellikle Hindistan ve Çin’deki katmanlara yönelik artan talebin, Asya Pasifik’in tahmin döneminde en hızlı büyüyen bölge olarak ortaya çıkmasına yardımcı olması bekleniyor. Buna ek olarak, ticari uçaklarda 3D baskılı hafif bileşenlere sahip yeni ürünlerin geliştirilmesinden yararlanılmaktadır. Ayrıca, devlet müteahhitleri ile uzun vadeli ilişkiler ve bölgesel uzay araştırma programları, önümüzdeki yıllarda bölgesel pazarı yönlendirmesi beklenen diğer faktörlerdir.

Fortune Business Insights, uçak 3D baskı pazarında faaliyet gösteren bazı önemli oyuncuları içeriyor. Bunlar şunları içerir:

 • Exone Şirketi
 • Norveç Titanyum
 • NV’yi Gerçekleştir
 • EOS GmbH
 • Ark AB
 • 3D Sistemler Şirketi
 • Ultimaker BV
 • Stratasys Ltd.
 • MTU Aero Engines AG
 • Höganäs AB
 • Envisiontec GmbH
 • Aerojet Rocketdyne

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerospace-3d-printing-market-101613

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter