Orafti BIO adlı organik gıda sınıfı inülin, 2017 yılında BENEO GmbH tarafından piyasaya sürüldü. Bu ürün Blue Agave kullanılarak yapılmıştır ve hoş tadı nedeniyle düşük şekerli yoğurtlar, çikolatalar, tahıl gevrekleri, dondurmalar ile kolayca birleştirilebileceğini iddia etmektedir. Fortune Business Insights’ın son araştırmasında, bu tür yenilikçi ürünlerin piyasaya sürülmesinin küresel inülin pazarını canlandırması bekleniyor.

Fortune Business Insights’ın inülin piyasasına ilişkin araştırmasının başlığı, “Inulin Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Uygulamaya Göre (Yiyecek ve İçecek, Diyet Takviyeleri, İlaç) ve Bölgesel Tahmin, 2022- 2029.” Rapor, inülin pazarına kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Eğilimler ve fırsatlarla birlikte büyüme itici güçleri ve kısıtlamalar gibi ana yörüngeleri sunar. Raporda ayrıca piyasada faaliyet gösteren büyük oyuncular da yer alıyor. Raporda sunulan bilgiler hem birincil hem de ikincil araştırma yöntemlerinden alınmıştır.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/inulin-market-101512

Fortune Business Insights’a göre, rapor, küresel inülin pazarındaki bazı büyük satıcılara dikkat çekiyor. Bu şirketlerden bazıları aşağıda listelenmiştir:

  • Eli Lilly ve Şirketi
  • Tierra Grubu
  • Cosucra Groupe Warcoing SA
  • BENEO GmbH
  • Kavanoz Formülleri
  • Yeşil Laboratuvarlar LLC
  • Cargill Incorporated
  • TIC sakızları
  • Novo Nordisk
  • Sensus BV

Rapora göre, gıda ve içecek endüstrisinde inülinin uygulanmasının, gıdalardaki fonksiyonel bileşenler veya prebiyotikler, doku değiştiriciler ve şeker ikame maddeleri için artan talep nedeniyle yüksek büyümeye tanık olması bekleniyor. Öte yandan, tüketicilerin sağlıklı unlu mamül ve şekerleme ürünlerine yönelmesinin, şekerleme ve unlu mamuller segmentinde inülin talebini artıracağı ve bu sayede önümüzdeki yıllarda yüksek büyüme oranlarına tanık olacağı öngörülmektedir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/inulin-market-101512

İnülinin Besinsel Özellikleri, Pazardaki Büyümesini Teşvik Etmek İçin

İnülin temel olarak bitkilerde, sebzelerde ve meyvelerde bulunan bir nişasta şeklidir. Kalorisi çok düşüktür ve zengin liflerden oluşur. İnülin ayrıca bir diyet lifi olarak kabul edilir ve bağırsak bakterilerinin büyümesine yardımcı olur. İnülinin sağladığı çeşitli sağlık yararları, pazardaki talebini artırmaya yardımcı olur ve böylece pazar için önemli bir büyüme itici gücü görevi görür. Küresel inülin pazarının büyümesini destekleyen diğer faktörler arasında tüketiciler arasında sağlık bilincinin artması ve sağlıksız gıdalardan besleyici gıda ürünlerine doğru kademeli geçiş yer alıyor. Buna ek olarak, inülin ayrıca kilo vermeye yardımcı olur ve bu nedenle geriatrik popülasyondan daha fazla gelir elde etmesi beklenir.

Aksine, bazı faktörler inülin pazarının büyümesine engel teşkil edebilir. Aşırı inülin tüketimi sindirim sisteminde rahatsızlıklara yol açabileceği gibi alerjiye de neden olabilir. Bunun yanı sıra, galakto-oligosakkaritler (GOS) ve mannan-oligosakkaritler (MOS) gibi probiyotiklere olan talebin artması da tahmin süresinde küresel inülin pazarının büyümesine engel olabilir.

Avrupa’nın Dominant Ortaya Çıkmasına Yardımcı Olmak İçin İnülinin Faydalarına İlişkin Tüketici Bilincinde Artış

Prebiyotik bileşenler içeren güçlendirilmiş gıda ürünlerine yönelik artan talebin, Avrupa’daki inülin pazarının baskın hale gelmesine yardımcı olması bekleniyor. Ayrıca hindiba kökü gibi hammaddelerin bol bulunması ve artan üretiminin de Avrupa pazarına olumlu yansıyacağı tahmin ediliyor. Bölgesel pazarın önemli ölçüde büyümesine yardımcı olan diğer faktörler, içecek formülasyonunda ve yiyecek hazırlamada fonksiyonel bileşenlerin kullanımına ilişkin olumlu düzenleyici politikalar ve bağırsak sağlığına yardımcı olmak için ürün yararları hakkında tüketici bilincinin artırılmasıdır.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/inulin-market-101512

Öte yandan, Asya Pasifik’teki pazarın, Hindistan, Japonya ve diğerleri gibi gelişmekte olan ülkelerden artan inülin talebi nedeniyle hızlı bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Bölgesel tüketiciler arasında sağlık bilincindeki artışın eşlik ettiği tüketicilerin kişi başına gelirindeki artışın, Asya Pasifik’in tahmin süresi içinde hızla büyümesine yardımcı olması bekleniyor.

İlgili Haberleri Okuyun:

www.social-vape.com/post/21077_biopesticides-market-geographical-segmentation-and-investment-opportunities-till.html

talkitter.com/read-blog/48114

lincmate.com/post/1390_biopesticides-market-driving-factor-competitive-landscape-and-forecast-to-2029-t.html

blacksocially.com/post/111161_biopesticides-market-trends-size-growth-opportunities-and-regional-forecast-to-2.html

club.vexanium.com/post/biopesticides-market-growth-research-report-regional-analysis-and-global-fo–632c54fb94c117d8be51837f

inobee.com/post/165705_biopesticides-market-analysis-regional-demand-and-challenges-by-forecast-2029-th.html

theprose.com/post/517356/biopesticides-market-regional-demand-outlook-segmentation-growth-research-report-by-2029

stinger.live/post/58709_biopesticides-market-size-by-global-major-companies-profile-and-key-regions-2029.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar