Küresel kostik kalsine magnezya pazar büyüklüğünün, çeşitli uygulamalarda ürüne yönelik artan talep nedeniyle büyümesi bekleniyor. Bu talep, kimyasalın mükemmel reaktivitesine ve saflığına atfedilebilir, böylece pazar büyümesini hızlandırır. Fortune Business Insights™ , ” Kostik Kalsine Magnesia Pazarı, 2022-2029başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Kostik kalsine magnezya, son derece saf, son derece reaktif sarı/beyaz bir kimyasal tozdur. Ürüne olan talep, yüksek kalitesi ve boyutu nedeniyle artmaktadır. Farklı saflık ve boyutlardan oluşan çeşitli tiplerde mevcuttur. Kirleri yok etme kabiliyeti nedeniyle toprağı, su arıtmayı ve diğer uygulamaları dekontamine etmek için kullanılır. Kimyasal tarım, inşaat, sanayi, kimya ve kozmetikte kullanılmaktadır. Hızla artan kentleşme nedeniyle gelişmekte olan ülkelerde su arıtma tesislerinde kullanılmaktadır. Endüstrilerdeki artış, yükselen ekonomilerde suyun kirlenmesine yol açtı ve bunun da öngörülebilir yıllarda pazarın büyümesini desteklemesi bekleniyor.

COVID-19’un Etkisi

Pazar, Temel Sektörlerde Kullanımıyla Desteklenen İstikrarlı Büyüme Gösterecek

Bu pazarın, temel sektörlerin normal işleyişi nedeniyle COVID-19 pandemisine rağmen pazar konumunu koruması bekleniyor. Hükümetler, su arıtma, tarım ve diğer sektörler gibi sektörlerin ihtiyati tedbirler kullanarak normal şekilde çalışmasına izin verdi. Nüfusa temiz içme suyu sağlamak için su arıtma tesislerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca kostik kalsine magnezya, ortamın virüsten arındırılması için de kullanılır. 

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/caustic-calcined-magnesia-market-104193

Segmentler

Uygulamaya göre, pazar endüstriyel, tarım, inşaat, çevre, kozmetik, çelik/refrakterler ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafi olarak, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları

Bu rapor, en üst segmentleri ve en son trendleri analiz eder. Sürükleyici ve kısıtlayıcı faktörleri ve COVID-19’un piyasa üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde tartışıyor. Ayrıca, bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncuları tarafından geliştirilen stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Piyasayı İlerlemek İçin Yüksek Manyezit Top Üretimi

Kostik kalsine magnezya, manyezit topları üretmek için gerekli bir hammaddedir. Fırında koruyucu bir tabaka sağlamak için yüksek kaliteli manyezit topları üretmek için yüksek sıcaklıklarda bağlayıcı ve su ile kaynaştırılır. Ayrıca atıksu arıtma tesislerinde kimyasalları nötralize etmek ve sudaki alkaliliği gidermek için kullanılır. Ayrıca tarımda gübre yapmak için kullanılır. Kirleri ortadan kaldırarak ve verimliliğini artırarak toprağı dekontamine eder. Bu nedenle çevre amaçlı kullanılması nedeniyle ürüne olan talep hızla artmaktadır. Bu nedenle, bu talebin kostik kalsine magnezya pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, ürün kıtlığının önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini durdurması muhtemeldir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/caustic-calcine-magnesia-market-104193

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Pazar Büyümesini Artırmak için Kimya Endüstrisinden Sağlıklı Talep

Asya Pasifik’in kimya sektörlerine yönelik artan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda kostik kalsine magnezya pazar payına hakim olması bekleniyor. Çin, kimyasal üretimdeki yüksek kullanımı nedeniyle kostik kalsine magnezya talebine öncülük ediyor.

Kuzey Amerika’da, kozmetik ürünlerdeki artan uygulamanın pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Avrupa inşaat sektöründe artan ürün talebinin pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Duruşlarını Güçlendirmek İçin Teknolojik Olarak Gelişmiş Kimyasallar Geliştirecek Kilit Oyuncular

Kilit oyuncular, ürünün saflığını artırmak ve tüketici talebini çekmek ve pazar konumlarını geliştirmek için teknolojik olarak gelişmiş kostik kalsine magnezya geliştirmeye odaklanıyor. Ayrıca, araştırma ve geliştirmeye odaklanma, ürün kalitesini iyileştirdi ve etkinliğini artırdı. Kilit oyuncular aynı zamanda son derece rekabetçi pazarın üstesinden gelmek için ortaklık, satın alma ve birleşme işlemlerini de içeriyor. Buna ek olarak, şirketler rekabetçi piyasayı beslemek için rekabetçi oyuncuların konumlarını inceliyorlar.

Kostik Kalsine Magnesia Piyasa Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Possehl Erzkontor GmbH & Co. KG
 • BEFRIEND TİCARET CO., LTD.
 • TECNODIECI Manyezit
 • KÜMAŞ ManyezitSanayi A.Ş.
 • TERNA MAG SA
 • Sukhsa İhracatı
 • OLİVİN
 • RBH
 • MAGNEZYA ÇÖZÜMLERİ
 • Yıldız Grace Madencilik A.Ş.
 • MAGNEZYUM SANAYİ (DAHIQIAO) CO., LTD.
 • Amerikan Elemanları
 • YUNAN MAGNEZİTİ

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/caustic-calcine-magnesia-market-104193

İlgili Mesajlar:

diigo.com/0q34db

sco.lt/7zAsYC

flipboard.com/@akashbainr/wax-market-downstream-buyers-industrial-chain-and-sourcing-strategy-by-2027-rt278d7qy

kansabook.com/read-blog/55429

www.wikiful.com/@Aakash_2/wax-market-analysis-by-future-demand-top-players-size-share-opportunities-revenue-and-growth-rate-through-2027/wax-market -üreticilerle-gelecek-sanayi-görünümü-2027

waappitalk.com/read-blog/16129

facekindle.com/read-blog/6088

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn Facebook Twitter