Küresel kozmetik sınıfı hyaluronik asit pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda spiral bir büyümeye tanık olması muhtemeldir. Hyaluronik asit veya HA, sürekli büyüyen kozmetik endüstrisi tarafından artan kullanımı nedeniyle talepte bir artış yaşıyor. Fortune Business Insights™ , bu bilgileri “Kozmetik Dereceli Hyaluronik Asit Pazarı, 2021-2028” başlıklı yakında yayınlanacak bir raporda sundu .

Pazar muazzam bir popülerlik kazanıyor ve önümüzdeki yıllarda şaşırtıcı bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Artan yaşlı nüfusun ve tüketicilerin cilt bakımına yönelik artan bilincinin, büyümenin ana itici güçleri olması bekleniyor.

 

COVID-19 Etkisi-

COVID-19 salgını birçok endüstrinin ve sektörün büyümesini olumsuz yönde etkiledi. Ürün esans, şampuan, ruj, krem, losyon vb. imalatında kullanılmaktadır. Bu ürünler ‘temel ürünler’ altında sınıflandırılmış ve virüsü engellemek için uygulanan çeşitli hükümet kısıtlamalarından muaf tutulmuştur. Sonuç olarak, sektör orta düzeyde etki yaşadı. Sektörün üretimi ve operasyonları sekteye uğradı, ancak satışlar ılımlı bir hızla devam ediyor. Pandemi sonrası pazarın hızlı bir şekilde büyümesi bekleniyor.

 

Segmentasyon-

Tür bazında pazar, kadın ürünleri ve erkek ürünleri olarak ikiye ayrılır. Uygulama bazında pazar, saç bakımı, makyaj, cilt bakımı, temizlik vb. olarak ayrılır. Coğrafi olarak pazar, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılır.

 

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cosmetics-grade-hyaluronic-acid-market-104199

 

Rapor Kapsamı-

 • Rapor, potansiyel pazar için bölgesel ve küresel analize odaklanıyor.
 • Rapor, farklı ürün türleri ve segmentleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.
 • Rapor, şirketlerin COVID-19 pandemisini atlatması için büyüme stratejilerinin altını çiziyor.
 • Rapor, hatasız bir tahmin için PESTLE Analizi ve Porters’ın Beş Kuvvet Analizini içeriyor.
 • Rapor, beklenen pazarın rekabet ortamına odaklanır ve sektördeki gelişmeleri, yeni ürün lansmanlarını, önemli pazar eğilimlerini vb. vurgular.

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Desteklemek için Hızla Büyüyen Kozmetik Endüstrisi

Dinamik tüketici alışkanlıkları ve değişen yaşam tarzları, sağlık ve ciltle ilgili çeşitli sorunlar yaratıyor. Artan çalışan nüfus ve yaşlı nüfus, cilt hasarını onarmaya ve önlemeye yardımcı olduğu için hyaluronik asit kullanımından yararlanır. Ürün, şampuanlar, kremler, losyonlar, yüz temizleyiciler vb. gibi kozmetik ve cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kozmetik endüstrisi sürekli büyümektedir ve bu nedenle kozmetik sınıfı hyaluronik asit pazarının büyümesi aksiyomatiktir.

Bununla birlikte, piyasada bulunan salisilik asit gibi ikame ürünlerin pazar büyümesini engellemesi muhtemeldir.

 

Bölgesel Görüşler-

Avrupa, Küresel Pazara Liderlik Edecek

Avrupa’nın hızla büyüyen kozmetik endüstrisi nedeniyle küresel kozmetik sınıfı hyaluronik asit pazar payında hakimiyet kurması bekleniyor.

Kuzey Amerika’nın temizlik ve saç bakımı için yüksek ürün benimsemesi nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Asya Pasifik, kadın kozmetik ürünlerine yönelik artan ürün talebi nedeniyle hızlı bir büyüme yaşayacak gibi görünüyor.

Makyaj ve cilt bakımı endüstrisinde artan ürün kullanımının, Orta Doğu ve Afrika’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyümeye tanık olmasına yardımcı olması bekleniyor.

 

Rekabetçi Peyzaj-

Büyük Oyuncular Hakimiyet Kurmak İçin Yeni Ürünler Piyasaya Sürüyor

Küresel kozmetik sınıfı hyaluronik asit pazarı, küresel ve bölgesel düzeyde faaliyet gösteren çeşitli oyunculardan oluşmaktadır. Bu oyuncular, pazardaki konumlarını güçlendirmek ve pazara hakim olmak için öncelikle birleşme ve satın almalara, ürün lansmanlarına ve genişlemelere odaklanır. Örneğin, Mart 2021’de DSM, kozmetik endüstrisi için üç HA bileşenini piyasaya sürdü. Malzemeler şeker fermantasyonundan oluşur.

 

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cosmetics-grade-hyaluronic-acid-market-104199

 

Sektörel Gelişmeler-

 • Ocak 2021: Huaxi Bio, Çin’de ‘siyah sıfır’ olarak adlandırılan ilk hyaluronik asit gıda markasını piyasaya sürdü. Ürün biyolojik fermantasyon yoluyla yapılır ve kuş yuvası asidi ve gama-aminobütirik asit gibi bileşenler içerir.

 

Global Kozmetik Sınıfı Hyaluronik Asit Pazarındaki Anahtar Oyuncular:

 • Stanford Kimyasalları
 • Baoding Sadık Sanayi A.Ş.
 • Freshine Chem.
 • Hefei TNJ Kimya Sanayi Ltd.
 • Kozmetik A.Ş.
 • Romantik
 • Chokro Teknoloji
 • Hidrolize Kollajen Peptitler
 • MATEXCEL
 • Contipro olarak
 • Liuzhou Shengqiang Biotech Co. Ltd.
 • Jinnan Qinmu Fine Chemical Co. Ltd.
 • Falcon Ticaret Uluslararası

 

İlgili Mesajlar:

ai.wiki/read-blog/21628

social.wepoc.io/read-blog/15953

social.studentb.eu/read-blog/31868

www.metroflog.co/post/223278

www.spoke.com/topics/wax-market-analysis-of-major-segments-classification-application-and-so-on-632d81b2fc7286f9ae005dca

tokemonkey.com/post/85086_the-global-wax-market-size-is-set-to-gain-impetus-from-their-increasing-usage-in.html

www.rolonet.com/posts/126505

blogup.in/post/5034_the-global-wax-market-size-is-set-to-gain-impetus-from-their-increasing-usage-in.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar