Küresel kuvars slab pazar büyüklüğünün, ev sektöründen gelen artan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından ” Quartz Slab Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Gözeneksiz ve renge dayanıklı özellikleri nedeniyle öncelikle tezgah olarak kullanılır. Bu da gözeneksiz tabakasıyla bakteri veya virüslere karşı dirençli olmasını sağlar. Örneğin, Haziran 2021’de Silestone, doku, renk ve teknolojinin birleşimiyle yapılmış bir dizi karbon nötr kuvars yüzeyini tanıttı.

COVID-19 Etkisi

Sınırlı Mal Hareketliliği Ürün Arzını Azalttı

Çeşitli ülkelere hızla yayılan koronavirüs, devlet kurumlarını küresel olarak karantina ilan etmeye zorladı. Seyahat kısıtlamaları, mal ve hizmet ihracatı ve ithalatının sınırlı hale gelmesi nedeniyle lojistik gecikmelere neden oldu. Ayrıca çeşitli işletmelerin kapanması ile madencilik faaliyetleri de geri adım atmış ve bir süreliğine durdurulmuştur. Vaka sayısı azaldıkça, hükümet yetkilileri sosyal mesafe normlarına uyan sınırlı sayıda işçiye izin veriyor. Kuvars levha için arz ve talep zincirini normalleştirmesi beklenen inşaat ve inşaat gibi sektörler bile yeniden başlıyor.

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre pazar, tezgahlar, pencere pervazları, zemin ve basamak, duvar ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, kuvars levha pazarı konut, ticari ve diğer olarak sınıflandırılır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Örnek PDF Broşürü Alın

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, karlılık, tüm yapı ve ölçek hakkında bir fikir sunar. Ayrıca sürücüleri ve kısıtlamaları inceler ve pazara yönelik tüm potansiyel tehditleri dikkate alır. Pazar bölümlerinin kritik analizi, tahmin analizi ve uzman görüşleri rapora stratejik olarak dahil edilir. Pazar uzmanları tarafından yürütülen araştırmaya bölgesel analiz, pazar bölümlendirme, sektör gelişmeleri ve kilit oyuncular dahil olmak üzere geniş bir veri yelpazesi dahildir.

Bölgesel Görüşler

Talebi Artırmak için Asya Pasifik’teki Artan Gelişim Faaliyetleri

Asya-Pasifik’in öngörülebilir gelecekte en büyük kuvars slab pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki artan kalkınma faaliyetleri ve estetik mimariye daha yüksek tüketici harcamaları eşlik ediyor. Ayrıca bölgede kuvars madenlerinin varlığının da büyümeyi hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Kuzey Amerika’nın önümüzdeki dönemde önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu, bölgedeki mimari teknolojideki ilerlemeden kaynaklanmaktadır. Ek olarak, çeşitli mühendislik malzemelerinin benimsenmesi, ürün için büyüme sağlıyor.

Özelleştirme Araştırma Raporunuzu Alın

Sürüş faktörü

Talebi Arttıran Plakaların Etkili Kimyasal Direnç Özelliği

Döşemeler, çeşitli kimyasallara karşı iyi direnç sağladıkları ve uzun ömürlü oldukları için inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Ek olarak, bu malzemeden yapılmış tezgahlar mutfak, banyo, çalışma odaları ve diğerleri gibi zorlu çalışma alanlarına dayanıklıdır. Bu, inşaat segmentinin ve restoranların büyümesiyle birlikte pazardaki kuvars levha talebini artırıyor.

The preference of consumers to employ interior decorators for their homes is expected to boost the demand for the product. These experts prefer such countertops for its various properties and aesthetic look which has been trending for quite some time. For example, in 2019, Caesarstone Limited introduced their product line Metropolitan range in Manhattan, which was creatively designed for industrial outlook and architecture. Such attention to design and utility is projected to drive quartz slab market growth.

Competitive Landscape

Collaboration Between Eminent Companies to Brighten Their Market Prospects

The market landscape of the quartz slab is occupied by companies with strong economic backgrounds. The extensive investment demanded by the product makes the market difficult to enter for the new entrants. Moreover, the stringent regulations regarding quality and mining activities for the product requires attention to detail. The capital intensive nature of the industry has resulted in numerous collaboration, partnership, acquisition, and others in order to utilise infrastructure and expand business horizons.

Industry Development:

  • June 2021: Al Khanjar Commercial Agencies LLC and Madhav Ashok Ventures Private Limited announced a joint venture to engineer new quartz stone products at the manufacturing plant in Sohar free zone. There has been an investment of around USD 10 million in the hi-tech plant.

List of Key Players Profiled in the Market:

  • Dupont Fletcher Building
  • Lotte Corporation
  • LG
  • Hanwha Group
  • Caesarstone Ltd
  • Grupo Cosentino
  • Compac, Cimstone
  • Guangzhou Gelandi

Inquire Before Buying Report

Related Posts:

skin-care-junkies.mn.co/posts/27264557

printable-calendar.mn.co/posts/27264558

shangwich.mn.co/posts/27264560

smush-please.mn.co/posts/27264561

spider-web.mn.co/posts/27264562

www.patreon.com/user?u=66365860

kansabook.com/read-blog/55471

www.indiehackers.com/post/wax-market-outlook-deep-study-of-top-consumers-players-and-strategies-e9d59677dc

About Us:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn | Facebook | heyecan