Küresel lityum pazar büyüklüğü   2020’de  3,64 milyar ABD dolarıydı. Pazarın  2021’de  3,83 milyar ABD  dolarından 2021-2028 döneminde % 8,1’lik  bir  CAGR’de 2028’de 6,62 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu bilgi  Fortune Business Insights™ tarafından “Lityum Pazarı, 2021-2028”   başlıklı raporunda  sağlanmaktadır.Araştırmacılarımıza göre, dünya çapında Li-ion pil pazarındaki büyümenin yönlendirdiği dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, Elektrikli Araçlar (EV’ler) ve dijital kameralar için şarj edilebilir pillerdeki hızlı ilerlemeler, ürün talebini güçlendirecek. Piller, cam ve seramikler, yağlayıcılar, dökümhane ve diğerleri için artan talebin, lityum piyasası tahminlerinin büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/lithium-market-104052

segmentasyon

Pazar için Ürün, Uygulama ve Bölge incelenir

Ürüne bağlı olarak, lityum pazarı karbonat, hidroksit ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Uygulama açısından pazar, piller, cam ve seramikler, yağlayıcılar, tıbbi ürünler, polimerler, metalurji ve diğerleri olarak kategorize edilmiştir. Piller segmenti, 2020’de en büyük lityum pazar payını oluşturdu ve tahmin süresi boyunca hakimiyetini sürdürmesi muhtemel. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

Bu Raporda Kapsanan Lityum Piyasası Oyuncularının Listesi:

 • FMC Şirketi (Hindistan)
 • Albemarle Şirketi (ABD)
 • SQM SA (Şili)
 • Tianqi Lityum (Avustralya)
 • International Lithium Corp. (Çin)
 • LSC Lityum Şirketi (Kanada)
 • American Lithium Corp. (Kanada)
 • Canlı (ABD)
 • Avalon Gelişmiş Malzemeler (Kanada)
 • Sayona Madencilik Limited Şirketi (Avustralya)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Rapor Kapsamı

Rapor, yakın yatırım kazançları oluşturmak için mevcut eğilimler ve gelecekteki beklentilerle birlikte pazarın bütünsel bir çalışmasını sunar. Raporda ayrıca yaklaşan fırsatlar, tehditler, rekabetler veya itici faktörlerin derinlemesine bir analizinden de bahsediliyor. Adım adım kapsamlı bir bölgesel analiz sunulmaktadır.

Yatırımcıların ve işletme sahiplerinin tehditleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için rapora COVID-19 etkileri eklendi. Raporda, pazardaki en iyi oyuncular belirlenir ve lityum pazarının büyümesini destekleme stratejileri paylaşılır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesine Yardımcı Olması İçin Elektrikli Araçların Artan Kucaklaşması             

Otomotiv endüstrisinin son birkaç yıldaki evrimi, teknolojik gelişmelerle birleştiğinde EV pazarı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak. EV’ler, teknolojideki gelişmeler, düşük karbon emisyonu, düşük bakım, daha sorunsuz sürüş, evde şarj kolaylığı, azaltılmış motor sesi ve yüksek yakıt ekonomisi sayesinde geleneksel seyahat yöntemlerinin yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. EV’ler, yoğun nüfuslu alanlarda hava kirliliğini ve sera gazı emisyonlarını azaltmaya yardımcı olur. Bunun, belirtilen zaman diliminde lityum piyasasının bölgesel analizini artırması bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, 2020’de maksimum lityum pazar payına sahipti ve tahmin döneminde önemli bir hızla büyümesi bekleniyor. Katı denetim yönergeleri nedeniyle daha temiz enerji kaynaklarının artan uygulaması, bölgesel büyümeyi artırıyor.

Asya Pasifik’in, diğerleri arasında güç, kimya, elektronik, endüstriyel ve genel imalat içeren endüstriyel ve ticari sektördeki kapsamlı kullanım nedeniyle küresel pazarın maksimum payına sahip olması bekleniyor.

Avrupa, son on yılda önemli bir endüstriyel gelişme algıladı. Avrupa Birliği’nin otomobil, BİT ve sağlık sektörlerine yönelik artan Ar-Ge yatırımı, büyümeyi yönlendiren başlıca unsurdur.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Önemli Şirketler Tarafından Başlatılan Satın Almalar

Pazardaki hakim oyuncular, marka değerlerini artırmak için sıklıkla etkili taktikler seçerler ve aynı zamanda, akla gelebilecek en az komplikasyonla karşılaşarak ürünün küresel pazar büyümesini onaylarlar. Bu tür becerikli stratejilerden biri, rekabetçi şirketleri satın almak ve her iki şirket için de kârı daha da güçlendirmektir.

Sanayi Geliştirme

Haziran 2021:  Ganfeng Lithium, elektrikli araç akülerinde kullanılan emtianın bir gereği olarak lityum karbonat üretimini yılda 600.000 ton artıracağını açıkladı. Şirket, kapasiteyi artırmak ve gizli yatırımları finanse etmek için yaklaşık 630 milyon ABD Doları tutarında yeni hisse satmaya hazırlanıyor.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/lithium-market-104052

İlgili Sektör Haberleri – 

Formik Asit Piyasası Geliri

Formik Asit Piyasa Talebi

Formik Asit Pazar Fırsatları

Formik Asit Piyasası Gelecek Trendleri

Formik Asit Pazar Büyümesi

Formik Asit Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyunculardan Formik Asit Piyasa Analizi ve Tahmin

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar