Küresel magnezyum berilyum alaşımı pazar büyüklüğünün tahmin döneminde hızla büyüyeceği tahmin edilmektedir. Olağanüstü ısı ve oksidasyon direnci, pazar büyümesini hızlandırabilir. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi ” Magnezyum Berilyum Alaşım Pazarı, 2022-2029başlıklı raporunda sunmaktadır.

Magnezyum berilyum alaşımı, berilyum ve magnezyumun belirli bir miktarda karıştırılmasıyla üretilir. Bu alaşım, mükemmel termal direnç, kimyasal direnç, gelişmiş mukavemet ve benzeri diğer özellikler sunar. Yüksek sıcaklıklarda ısıya ve oksidasyona karşı mükemmel direnç sağlar. Bu karışım magnezyum berilyum alaşımlarının tutuşmaya karşı performansını artırır. Ayrıca alaşım, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve diğer cihazlar için hafif bileşenler üretmek için elektronik sektörlerinde uygulamalarını bulur. Örneğin, akıllı telefon metal gövdesi, yonga seti metal parçaları, dizüstü bilgisayar parçaları ve diğerleri. Bu nedenle, faydaları nedeniyle, magnezyum berilyum alaşımına olan talebin artması ve dolayısıyla öngörülebilir dönemde pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/magnesium-beryllium-alloy-market-104204

COVID-19’un Etkisi

Pazar Büyümesini Düşürmek İçin Kimyasal Üretimin Durdurulması

COVID-19 pandemisi sırasında üretim faaliyetlerinin durması nedeniyle bu pazarın olumsuz etkilenmesi bekleniyor. Bu kapatma, enfeksiyonların yayılmasını kontrol etmek için hükümetin kilitleme düzenlemelerine atfedilebilir. Hammadde ve insan gücü eksikliğinin magnezyum berilyum alaşımlarının üretim faaliyetlerini olumsuz etkilemesi muhtemeldir. Bununla birlikte hükümetler, COVID-19 virüsünün yayılmasıyla mücadele etmek için azaltılmış kapasitelerde çalışmaya ve protokollerin sürdürülmesine izin vererek kimya sektörünün büyümesine yardımcı olmak için bir girişimde bulundu. 

Segmentler

Türüne göre pazar, dövme alaşım ve dökme alaşım olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamalara göre elektronik, havacılık, endüstriyel, otomobil ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır. 

Raporun Önemli Noktaları

  • Bu rapor, en son trendlerin ve pazarın önde gelen segmentlerinin bir analizini sunar.
  • Sürükleyici ve kısıtlayıcı faktörler ile COVID-19’un küresel pazar üzerindeki etkisi hakkında kapsamlı bir çalışma yürütmektedir.
  • Rapor, bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncularının dahil ettiği stratejileri inceliyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Otomotiv ve Havacılık Sektörlerinden Güçlü Talep, Pazar Büyümesini Artıracak

Magnezyum berilyum alaşımı, mükemmel ısı direnci ve anti-oksidasyon özellikleri nedeniyle otomobil ve uçak parçalarının üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak, otomotiv ve havacılık sektörlerinden gelen talep önemli ölçüde artıyor. Magnezyum berilyum alaşımı ayrıca hafif akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve mikroçipler, nano işlemciler ve kamera sensörleri gibi tablet bileşenleri üretmek için kullanılır. Ek olarak, üretim ekipmanı, makine ve diğerleri gibi endüstriyel bileşenlerin imalatında kullanılır. Bu nedenle, bu faktör magnezyum berilyum alaşımı pazarının büyümesini sağlayabilir.

Ancak kompozitler ve seramikler gibi daha yeni malzemelerin üretimi pazarın büyümesini engelleyebilir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/magnezyum-beryllium-alloy-market-104204

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Pazar Büyümesini Artırmak için Elektronikten Güçlü Talep

Asya Pasifik’in tüketicilerden gelen güçlü akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve tablet talebi nedeniyle magnezyum berilyum alaşımı pazar payına hakim olması bekleniyor. Magnezyum berilyum alaşımı, bu elektroniklerde son derece hafif ve güçlü oldukları için kullanılır, böylece pazarın büyümesini sağlar.

Kuzey Amerika’da hükümet, magnezyum berilyum alaşımı kullanarak üstün havacılık parçalarının üretimine büyük yatırımlar yapıyor ve bu da pazar büyümesini artırabiliyor.

Avrupa’da, otomobil sektöründen gelen güçlü ve hafif bileşenlere olan talebin pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir. 

Rekabetçi Peyzaj

Önde Gelen Şirketler Pazardaki Konumlarını Geliştirmek İçin Yenilikçi Ürünler Sunacak

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, pazar konumlarını geliştirmek için yenilikçi ürünler sunmaktadır. Örneğin, Avustralyalı bir alaşım geri dönüşümü olan Magontec ve imalat şirketi, alaşımın mekanik özelliklerini geliştirmek için berilyum içeren genel ve özel magnezyum alaşımları sunmaktadır. Bu strateji, şirketin pazardaki konumunu geliştirmesini sağlayacaktır. Pazardaki şirketler, marka imajlarını geliştirmek için daha kaliteli bileşenlerin araştırılmasına ve geliştirilmesine büyük yatırım yapıyor. Buna ek olarak şirketler, ürünlerinin verimliliğini artırmak ve yıllık gelirlerini artırmak için teknolojik olarak gelişmiş üretim faaliyetlerine dahil oluyorlar.

Magnezyum Berilyum Alaşımlı Piyasa Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Magnezyum Elektron
  • Magontec
  • Nanjing Yunhai Özel Metaller Ltd.
  • Meridyen Hafif Teknolojiler
  • ABD Magnezyum LLC
  • Ka Shui Uluslararası Holding Ltd.

İlgili Haberleri Okuyun:

chatopia.org/posts/48887

liberiansocialnews.com/post/11361_wax-market-analysis-of-the-production-by-2027-wax-market.html

yaapoo.com/post/144224_the-global-wax-market-size-is-set-to-gain-impetus-from-their-increasing-usage-in.html

inobee.com/read-blog/102450

www.mycutiepies.com/read-blog/53306

www.pickmemo.com/post/117972_the-global-wax-market-size-is-set-to-gain-impetus-from-their-increasing-usage-in.html

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter