Küresel metanol pazar büyüklüğü, dizel ve benzin gibi ağır yakıtların artan kullanımının neden olduğu çevre kirliliğini acilen azaltma ihtiyacından çekiş kazanacak şekilde ayarlanmıştır. Kirlilik ayrıca küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine yol açar. Statista, 2020 yılında dünyanın yüzey sıcaklığının 20. yüzyıl ortalamasından 0,98 santigrat derece daha sıcak olduğunu belirtti  . Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından bir raporda yayınlanır

Rapora göre, pazar 2020’de 27,95 milyar ABD doları seviyesindeydi. Tahmin döneminde %4,5’lik bir CAGR’de 2021’de 28,74 milyar ABD dolarından 2028’de 39,18 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/metanol-market-101552

Rapor Kapsamı-

Araştırma raporu, bölgeleri, son kullanıcıları, teknolojileri, türleri ve uygulamaları içeren metil alkol endüstrisinin belirleyici bölümlerini inceliyor. Satış hacmini, büyüme beklentilerini, gelir payını ve talebi dikkate alarak her bir segmentin performansını ve önemini detaylandırır. Buna ek olarak, müşterilerimizin işlerini büyütmeleri için doğru segmenti seçmelerine rehberlik edecek pazar büyüklüğünü doğru bir şekilde belirlemelerine yardımcı olacaktır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek için Plastik ve Tekstilde Öncül Olarak Kullanımı Arttırmak

İnşaat ve otomotiv endüstrilerinden gelen ürüne yönelik yüksek talep, dünya genelinde kullanımını artıracak. Kimyasal bileşik genellikle yalıtım malzemelerinde, yapıştırıcılarda, tekstillerde ve plastiklerde öncü olarak kullanılır. Ancak bu kimyasalın solunması halinde tüketilmesi ölüme, kanda asit birikmesine ve körlüğe neden olabilir. Yakın gelecekte metanol pazarının büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik, İnşaat Sektörünün Genişlemesi ile Ön Planda Kalacak

Coğrafi olarak, 2020’de Asya Pasifik, gelir açısından 17,60 milyar ABD dolarına sahipti. İnşaat ve otomotiv sektörlerinin hızla genişlemesi nedeniyle sektörün büyümesine en büyük katkıyı yapacaktır. Öte yandan, Kuzey Amerika’da yeşil yakıt üreticilerinden bu kimyasal bileşiğe olan yüksek talep büyümeyi hızlandıracaktır. Avrupa’nın otomotiv endüstrisinin genişlemesi nedeniyle önemli ölçüde büyümesi muhtemeldir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/metanol-market-101552

Segmentasyon-

Asetik Asit Segmentleri 2020’de %5,5 Pay Elde Etti: Fortune Business Insights™

Türevlere göre, pazar formaldehit, asetik asit, MTBE, DME, benzin harmanlama, biyodizel, metanolden olefinlere (MTO)/metanolden propilene (MTP), solvente ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunlar arasında, MTO/MTP segmenti, çok çeşitli son kullanıcı endüstrilerinden poliolefinlere yönelik yüksek taleple desteklenen, yakın gelecekte en yüksek CAGR’yi sergilemektedir. Asetik asit segmenti   , 2020 yılında metanol pazar payı açısından %5,5 kazanç elde etti.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Rekabeti Yoğunlaştırmak için Başkalarıyla Ortak Girişimler Kurmaya Odaklanıyor

Küresel pazar, çoğu satın alma, birleşme ve ortak girişim stratejilerine katılan birçok şirket içermektedir. Birkaç kişi daha yüksek tüketici talebini karşılamak için üretim kapasitelerini genişletmeye odaklanıyor.

Fortune Business Insights, Metanol Pazarı’nda faaliyet gösteren bazı önde gelen şirketlerin profilini çıkarıyor. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Methanex Şirketi (Kanada)
 • HELM AG (Almanya)
 • Güney Kimya Şirketi (ABD)
 • SABIC (Suudi Arabistan)
 • Mitsubishi Gas Chemical Company, Inc. (Japonya)
 • Zagros Petrol (İran)
 • PETRONAS (Malezya)
 • Mitsui & Co., Ltd. (Japonya)
 • Celanese Şirketi (ABD)
 • BASF SE (Almanya)
 • Simalin Chemical Industries Pvt. Ltd. (Hindistan)
 • Diğer oyuncular

 İlgili Haberleri Okuyun:

Formik Asit Pazar Fırsatları

Formik Asit Piyasası Gelecek Trendleri

Formik Asit Pazar Büyümesi

Formik Asit Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyunculardan Formik Asit Piyasa Analizi ve Tahmin

Formik Asit Pazar Fırsatları

Formik Asit Piyasası Geliri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter